Duatlon startuje v Dobřanech

28.04.2006 -
Dobřany - Hodně svižným duatlonem, kombinací běh-kolo-běh na tratích 6,8 km - 28 - 3,4 odstartuje v neděli česká sezona multisportů. Po roční pauze se obnovuje seriál Českého poháru v duatlonu. Následuje šampionát v Českých Budějovicích (13. 5.) a Českém Jiřetíně (23. 9.). Sčítají se body ze všech podniků, proto se očekává bohatá účast
Stejně jako loni se o prvenství střetnou domácí Daniel Fekl, reprezentant a zároveň pořadatel prvního závodu Českého poháru, s Filipem Ospalým, nejlepším českým triatlonistou posledních let, loni druhým na duatlonovém mistrovství Evropy.
„Těším se na ostrou závodní rozcvičku,“ vzkazuje Ospalý z brněnského Ekol teamu. „Snad Filipa trošku potrápím,“ přeje si Fekl z Koma racing teamu. 

Ten až do poslední chvíle řeší potíže s uzavírkou silnice. Letos v zimě trénoval jen doma, ve spinningovém centru našlapal 6500 kilometrů. „Cítím se dobře, při první lize na Lopatárně jsem vyhrál nějakou prémii.“ Zvítězil i v silničním běhu, desítce v Rožmitálu za 31:20. Ospalého však zatím ještě nikdy neporazil.

„Ať to napálí naplno od začátku, třeba odpadnu,“ radí Feklovi jeho soupeř a kamarád, král finišů. Ospalý plánuje v závěru roku start na mistrovství světa v duatlonu, stejně jako loni.
"Hodně jsem běhal, díky posilovně se cítím dobře i v bazénu. Jen kolo potřebuju vinou špatného počasí ještě dohnat," vypráví Ospalý.
Třetím kandidátem na stupně vítězů je Jan Kubíček, ten ale bude mít v nohou sobotní Xterra duatlon v Karlových Varech. "Bude to chtít pole brzy roztrhat, pak se uvidí, kdo na tom, jak bude," plánuje Fekl.

Na dobřanském náměstí poběží bohatý program už do rána od 10 hodin. Závodí děti ve všech kategoriích, kterým předá ceny olympijský semifinalista, atlet Michal Šnebergr. Pak vystoupí mažoretky i trialista Spaceman. Start je ve 14 hodin, nejlepší v cíli budou po 15. hodině.
 
 
 
Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Dan Fekl. Ten, který žije pro duatlon.
Ospalý poběží přes pontony
Duatlonisté na start, začíná Český pohár
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
Stránky pořadatele
Přečteno 289x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu