Prohlášení nového vedení svazu ČSTT

29.04.2003 -
Vážení sportovní přátelé, dovolte nám seznámit Vás s výsledky sobotní (26. 4.) Valné hromady Českého svazu triatlonu, která v úvodu nové sezony nečekaně pohnula některými monolity, na nichž dosud stál český triatlon. Na valné hromadě vyvrcholilo určité napětí, které se triatlonovým hnutím neslo několik posledních měsíců, odvoláním nejvyšších orgánů - předsedy, výkonného výboru a Rady.

Vážení sportovní přátelé,

dovolte nám seznámit Vás s výsledky sobotní (26. 4.) Valné hromady Českého svazu triatlonu, která v úvodu nové sezony nečekaně pohnula některými monolity, na nichž dosud stál český triatlon.

 

Na valné hromadě vyvrcholilo určité napětí, které se triatlonovým hnutím neslo několik posledních měsíců, odvoláním nejvyšších orgánů - předsedy, výkonného výboru a Rady.

Jeho cílem bylo oživení práce těchto orgánů a jejich otevření dalším názorovým proudům s udržením kontinuity. Krize, vzešlá z názorových rozporů, se promítla i do fungování svazu, upřednostňujícího často jednostranná rozhodnutí. I pro mnohé „podivuhodný“ průběh valné hromady byl výsledkem tohoto stavu.

 

Většina dosavadních členů výkonného výboru včetně předsedy byla znovu navržena do funkcí, ale svoji kandidaturu odmítla. Dva z pěti dosavadních členů už o svoji práci ve svazu vzhledem k pracovnímu vytížení neměli zájem a otevřeně to deklarovali před valnou hromadou. Proto důležitá rozhodnutí činila v poslední době jen úzká skupinka lidí.

Přesto ale chceme využít dlouholetých zkušeností všech našich předchůdců a věříme, že i nadále budou pracovat ve prospěch českého triatlonu.

 

Vyvarujeme se osobních útoků a osočování, jimiž byla valná hromada protkána. Toužíme po jediném - konstruktivní práci, zohledňující všechny názorové proudy a podněty.

Valné hromady se zúčastnilo 72 delegátů z 234 možných klubů, sdružených v Českém svazu triatlonu. To je počet obvyklý v minulosti. I to něco napovídá o zájmu o triatlonové hnutí. Některé kluby nepovažují za nutné se valné hromady zúčastnit. Buď pro ně není důležitá. Nebo věří těm, kdo svaz vedou. A nebo se považují za příliš nicotné, aby mohli chod svazu nějak ovlivnit a podílet se na něm.

 

Své názory vyjádřili delegáti hlasováním, které určilo výsledky téměř desetihodinové valné hromady. Provázené bouřlivou diskusí a brzděné mnoha obstrukcemi, ale zcela regulérní.

Nechceme bourat a znehodnocovat výsledky dosavadní práce. Naším cílem není rozmetání fungujících struktur, naopak budeme pokračovat v práci Pavla Kořana, ing. Marka Kavana, JUDr. Michala Kočaře, ing. Michala Slabeje a dalších, jejichž zásluhou se český triatlon dostal do světové špičky.

 

Ve své funkci zůstávají reprezentační koordinátoři Jiří Jelínek i Jiří Seidl - kvalitní a klidná příprava reprezentantů je našim prioritním cílem.

To znamená především v olympijském triatlonu, vlajkové lodi celého odvětví. Chceme v rámci možností podporovat i dlouhý triatlon, duatlon, kvadriatlon a další odnože, ale také pomoci novým dynamicky se rozvíjejícím - off-roadu, zimnímu triatlonu i jiným.

 

Dalším důležitým úkolem je udržení rozvinutého systému práce s talentovanou mládeží, nastavený před třemi lety Sportovními centry mládeže.

 

Rádi bychom i nadále rozšiřovali členskou základnu, přitáhli k triatlonu více lidí. Toho chceme dosáhnout nejen kvalitní prací, ale také její transparentností, otevřeností ke všem podnětům klubů i jednotlivých členů.

 

Kdykoliv jsme vám k dispozici na svazových adresách (telefon a mail), podrobné zpravodajství o jednání výkonného výboru a rady budeme zveřejňovat na internetových stránkách.

Chceme rozšířit i mediální záběr a osobními kontakty pomoci i k prezentaci menších závodů.

Zároveň zprůhledníme účetnictví svazu a dořešíme starší vleklé záležitosti.

Nově zvolení členové výkonného výboru a rady pocházejí ze závodního prostředí, proto mají mnohem blíž k běžným problémům, jimiž hnutí žije a které se řeší i na trati. Zároveň ale mají zkušenosti s organizační a funkcionářskou prací, nezbytnou pro fungování takového sdružení, jakým je náš svaz - čítající téměř 4000 členů a disponující zhruba patnáctimilionovým rozpočtem.

 

Předseda PhDr. Jiří Suchý býval juniorským reprezentantem, vystudoval triatlonovou specializaci na FTVS, kde stále působí jako odborný pracovník a nyní tři roky byl také členem bývalého výkonného výboru a šéfem Sportovních center mládeže.

 

Také další členové výkonného výboru jsou známé tváře. Martin Dvořák, dlouholetý reprezentant a bývalý reprezentační kouč, pořadatel pražského triatlonu. Rudolf Slaba, technický vedoucí akademické reprezentace z Nanaa. Pavel Valenta, známý šumperský trenér, působí také jako trenér úspěšné reprezentace rádiového orientačního běhu. Jen Stanislav Sojka, který bude mít na starosti finance a marketink, je v triatlonu nováčkem. Bývalý juniorský reprezentant v atletice dnes pracuje v manažerských funkcích, z nichž se podílel na podpoře triatlonových závodů.

Tuto pětici doplní dva členové rady. Tomáš Nohejl, který se jako novinář a hobby-závodník již čtrnáct let trmácí triatlonovým světem, se bude věnovat médiím a vnějším vztahům. Martin Hotový, bývalý juniorský reprezentant a šéf sportovní třídy v Táboře, bude mít na starosti problematiku mládeže.

 

Věříme, že vám tento dopis alespoň v základních rysech načrtnul naše cíle a plány. Byli bychom rádi, abychom se na jejich naplnění ve prospěch celého českého triatlonu podíleli s Vaší pomocí a podporou.

 

V Praze 27. dubna 2003

 

Vedení Českého svazu triatlonu

 

Předseda: PhDr. Jiří Suchý

Výkonný výbor: Stanislav Sojka

                          Martin Dvořák

                          Rudolf Slaba

                          Pavel Valenta 

Rada: Tomáš Nohejl

         Martin Hotový

Hodnocení:
Přečteno 65x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.1.20Bylo to jako nejlepší letní tábor v životě, říká Martin Gabla
13.1.20Triathlon North Africa 2020
10.1.20Dávám si pozor, abych se nepřetěžoval, říká Petr Vabroušek
7.1.20Triatlon Team Tábor - představení klubu
31.12.19Laufy, dálkové běhy BOŽSKÉ DESATERO
29.12.19Běžky, ANO! Samota je někdy nejlepší přítel!
26.12.19Letos jsem chtěl dát 40 závodů, nakonec kvůli zranění je jich 33, říká Tomáš Bednář
19.12.19Radost mám z MS v Nice, zklamal mě Moraviaman, říká Honza Hradecký
12.12.19Byl to můj zatím nejlepší výkon v halfironmanu v životě, říká Lukáš Kočař
9.12.19Na půlce v Taupo a Bahrajnu řádili nejen Langhammer a Kočař