Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny

30.08.2019 -
Největší ze všech tlonů, Gigathlon, startuje v české verzi už tento víkend 31. 8. – 1. 9. v Labe aréně Ústeckého kraje v Račicích. Účastníky čeká pět disciplín – plavání, inline brusle, silniční kolo, horské kolo a běh ve dvou dnech, celkem 272 km s 2324 m převýšení! Buď sami, v páru či pětičlenném týmu.

 

 

Obdivuhodnou výzvu velkolepé sportovní pouti můžete naplnit různě. Buď sám jako Michal Vlášek, 30letý biker z Kross/Bike ranch týmu. „Tak hlavně půjde o perfektní víkend strávený s partou nadšených lidí, bude tam hodně sportu. A taky bolesti, která k tomu patří, když si zvolíte kategorii couple nebo sólo,“ říká.

Loni si ve své premiéře užíval hlavně úžasnou atmosféru, teď ho čeká víc sportovní výkon. „Díky tomuhle závodu jsme se našli s Barborou Besperát, já jel kola a inljany, ona plavala a běhala. Sedlo nám to výborně a vyhráli jsme si start na Gigathlonu v jeho vlasti ve Švýcarsku,“ dodává. 

Start na náročnějších a delších tratích tam byl pro něho nejlepším tréninkem na individuální vystoupení v Račicích. „Počítám s podobným časem někde přes třináct hodin. Na bajku jezdím od malička, mám za sebou Salzkammergut a nějaké etapáky,“ usmívá se před nevídanou zátěží. „Obavu mám jen trochu z přechodů, ty netrénuju, ale v hlavě mám nastaveno, že to dám. Hlavně abych se neutopil. Jak vylezu z vody, budu silnej,“ věří si původem vyznavač severské kombinace, tedy skoku a běhu na lyžích.
Oproti zkušeným triatlonistům Janu Vencovi Franckemu a Ondřeji Teplému bude mít jistě navrch na inline bruslích, na rozdíl od většiny cyklistů se neobává ani běhu. I když už po narození syna stíhá jen něco přes deset hodin tréninku týdně. 

„Říkají mi, že bych měl v pořadí atakovat bednu. Nevím, taktiku neřeším,“ krčí rameny. Ani tentokrát nepřijde o svoji partnerku, která zde bude plnit roli povinného „supertéra“, podpory pro individuálního závodníka podél trati s jídlem, informacemi a koučinkem.

A jakou plánuje regeneraci ve stanovém městečku? „Nic speciálního nepoužívám, nepovolal jsem ani maséra. Dobře se najím, napiju a nejlíp si odpočinu s kamarády u piva. Jsem hobík, který se sportem baví,“ zubí se.


Denisa Stodůlková, původem běžkyně na lyžích, později bikerka v České spořitelně/Accolade, celková vítězka seriálu Kolo pro život 2013, vidí své ambice podobně. „Závodím hlavně pro radost, po práci. Člověk si dá do těla, ale není tam jen sám za sebe, kdežto s partou, s kamarády, užije si to jinak. Děláme zázemí, fandíme si,“ vypráví 27letá dáma, která nastoupí ve štafetě své firmy CEP s kolegy zaměstnanci i kamarády.

„Dívala jsem se na mapu Kokořínska, kde najdu, doufám, i traily. Snad trať nebude tak náročná, loni v Mostě se mi to moc líbilo. Chci do toho dát všechno, abych podpořila tým,“ chystá se. „Lákalo by mě jet Gigathlon i v páru s přítelem, dali bychom to jako zkoušku, snad bychom to zvládli v pohodě, ale zatím jsem ho nepřesvědčila,“ krčí rameny.

I když použila silné argumenty ze Švýcarska, kde ji nadchnula atmosféra ještě mnohem většího, obrovského stanového městečka. „Hodně jsme utužili náš tým, podporovali jsme se i s další českou pěticí,“ vzpomíná na zážitek ze začátku léta. Teď získají vítězové všech kategorií startovní místo na švýcarském Gigathlonu 2020 v St. Gallenu u Bodamského jezera.

Pokud byste se chtěli zúčastnit, zkuste jednodenní nedělní závodní variantu. „Očekáváme na dvě stovky závodníků z Česka, Slovenska, Německa, Rakouska a Švýcarska. Jsme perfektně připraveni, v akci bude osmdesát pořadatelů a dobrovolníků,“ dodává šéf organizačního výboru Jan Plachý z agentury eventime.

 

Další podrobnosti najdete na www.gigathlon.comHodnocení:
Přečteno 2447x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.9.20CZECHMAN Triatlon bude! Závodníci půjdou na start ve vlnách
23.9.20UltraVabroušek překonal světový rekord
20.9.20DUATLONOVÉ DÉJÀ VU: TITULY MAJÍ POLÁČKOVÁ A BEDNARSKÝ
20.9.20SUPERSPRINT TRIATLON ZLÍN ZAKONČIL POHÁROVOU SÉRII. ATRAKTIVNÍ ZÁVOD OVLÁDLI GREBÍK A HRUŠKOVÁ
19.9.20Všem obhajobám na světovém Gigathlonu aplaudoval Mělník
18.9.20S druhým místem jsem moc spokojený, říká Tomáš Řenč po Doksyrace
14.9.20KŘIVÁNKOVÁ DÁL VLÁDNE CZECHMAN TOUR. VYHRÁLA I DOKSYRACE
14.9.20Světový pohár v Karlových Varech ozářily triatlonové superhvězdy! Zvítězili Francouz Vincent Luis a Bermuďanka Flora Duffyová
14.9.20Český pohár ovládli ve Varech Grabmüllerová a Belgičan Matthys
10.9.20Na Světový pohár míří do Karlových Varů triatlonové superhvězdy