etriatlon posiluje triexpert Pepa Rendl

10.04.2013 -
Nová tvář, nebo přesněji pero. Či vlastně úplně přesně ťukač do klávesnice. Josef Rendl se stává posilou redakčního týmu etriatlonu. Takže si ho představme ve vstupním po(roz)hovoru. Vy, co ho znáte, posuďte, zda si moc nevymýšlí. A vy, co o něm slyšíte poprvé, si dobře pamatujte, co vám tady naslibuje. A pak ho pořádně hoňte, ať máme společně co číst.

Jak ses dostal k psaní pro etriatlon?

Články na etriatlonu čtu celkem pravidelně od té doby, co se věnuju triatlonu, to je asi šest sedm let. O možnosti přispívat na tento web jsme bavili na společných běžeckých tréninzích s kamarádem Tomášem Mikou. Tato možnost nabrala reálné kontury před pár týdny, kdy jsme dohodli na konkrétních věcech s Petrem Valešem.

Je ti sedmatřicet, co je tvoji hlavní prácí? Kde bydlíš a co rodinka?

Mým hlavním pracovním poměrem je vedení nového centra pro lidi s hendikepem v pražských Stodůlkách, které jsem před třemi lety spoluzaložil. Vystudoval jsem peďák a po roční „odbočce“ v rozjíždějící se běžecké speciálce Triexpert, jsem se do této oblasti vrátil. Ve stacionáři máme kolem dvaceti klientů s různým typem postižení a na mě je hlavně koordinace pracovního týmu a vymýšlení programové náplně.  S manželkou a třemi dětmi bydlíme v Podolí, kousek od modřanské stezky a plaveckého bazénu, což je pro triatlon ideální lokalita. Dcerky Alžběta (8 let) a Magdálénka (7) chodí do školy s plaveckým zaměřením. Roční Šimon je zatím rád, že už se teď při chůzi nemusí ničeho přidržovat.  

Co jsi zatím psal a kde?

V rámci Triexpertu jsme v roce 2009 zkoušeli rozjet nový server bezeckysvet.cz, ale bohužel tento projekt po nějaké době skončil. Vloni jsem začal psát články pro web a magazín behej.com, kde se nám spolu s Tomášem Nohejlem (hlavně díky němu) povedlo dát dohromady také Triatlonový speciál. V poslední době jsem psal o triatlonu taky pro Sport Journal, který vydává firma Bretton.

Čemu by ses chtěl nejvíc věnovat na stránkách etriatlonu, o čem chceš psát tady a jak často?

Na etriatlonu bych měl mít na starosti především rozhovory s triatlonovými osobnostmi u nás. Rád bych také občas popsal nějaký lidský příběh, ve kterém figuruje triatlon. A těším se na reportáže ze závodů. Už aby sezóna u nás začala..


Kdo jsou tvoji triatlonoví oblíbenci?

Těch je opravdu celá řada a těžko se mi vybírá jen jeden nebo jedna.

Co máš odježděno v triatlonu? Co považuješ za svůj nejlepší výsledek?

Triatlonu jsem se začal věnovat až celkem pozdě. Předtím jsem měl sice bohatou sportovní průpravu v atletice, tenise nebo baseballu, ale chyběli vytrvalostní předpoklady. Hlavně v plavání. V roce 2007 jsem se s Tomášem Martínkem postavili na start Krušnomana (tenkrát ještě 20 km běh – 90 km kolo – 20 km běh) a vůbec jsem netušil, do čeho jdu. Nezapomenu, jak mi na 85. km totálně došlo a já těsně před závěrečným sjezdem slezl z kola a lehl si do pangejtu. Ani nevím, jak jsem se dostal do cíle. Za dva roky na to jsem si zajel svoji první půlku na Karlštejně. Mám doma pár medailí z pouťáků na kratších distancích, ale o žádném výrazném úspěchu se mluvit nedá. Velmi oblíbené mám duatlony a triatlony v rámci seriálu Brdman Adventure.    

Co máš naběháno?

Spolu s rostoucími ekonomickými nároky na chod pětičlenné rodiny se přímou úměrou snižuje i množství času na trénink. Nejčastěji se dostanu na běh, což je v triatlonu jednoznačně má nejsilnější disciplína. Mám za sebou sedm dokončených maratonů (nejlepší za 3.06), půlmaratony a desítky těžko spočítat.

Kolik stíháš trénovat týdně - hodin a co? A jaké máš letos sportovní plány?

Hodinová tréninková dotace u mě hodně kolísá. Dvakrát týdně jsem v bazéně a třikrát čtyřikrát na běhu. Příští týden odjíždíme s velkou skupinou pražských triatlonistů na soustředění do Provence, tak snad se konečně podaří pojezdit první letošní kilometry v sedle. Letos se chci pověnovat nejvíc běhu do vrchu a v rámci rodinných víkendů absolvovat pár závodů Českého poháru Iscarex.     


 


Hodnocení:
Přečteno 1530x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
18.9.19V triatlonové komunitě panují přátelské vztahy a respekt k soupeři, říká Vojta Rakušan
15.9.19ŘENČ MÁ STŘÍBRO Z MISTROVSTVÍ EVROPY V DLOUHÉM TRIATLONU!
13.9.19Zatím chci zůstat u krátkého triatlonu, říká Oto Ottenschlager
10.9.19České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku
5.9.19Biker Vlášek vyhrál Gigathlon na začátek velké trojkombinace
5.9.19Do posledního okruhu jsem si nebyl jistý průběžným pořadím, říká Petr Cívela
2.9.19Česká invaze v Zell am See. Křivánková a Řenč jsou mistři ČR.
1.9.19Seriál Mistrovství světa dospěl do finále dospěl od finále. Kuříková v něm vybojovala 35.místo, Frintová závod nedokončila
30.8.19Sám nebo v týmu? Je tady Gigathlon, velká pouť sportovní rodiny
29.8.19Bylo to nejdelších 10 kilometrů běhu v životě, říká Petra Kuříková