České boje na MS 70.3 na Azurovém pobřeží. Junioři řádili ve Slovinsku

10.09.2019 -
V závodě MS Ironman 70.3. v Nice si nejlépe vedli Karel Zadák, který ovládl svou věkovou kategorii a Radka Kahlefeldt, která v pro kategorii dokončila na šestém místě. Grebík si připisuje další vítězství v EP ve Slovinském Bledu.
IRONMAN 70.3 World Championship Nice, France - half distance

O víkendu se na Azurovém pobřeží v Nice představili nejlepší světoví triatlonisti. Ve velice náročném závodě v polovičním ironmanu v Nice, kde v rámci cyklistické části museli všichni zdolat převýšení 1367m, byl k vidění zajímavý souboj mezi elitními závodníky, kteří se již věnují dlouhým triatlonům a závodníky, kteří se donedávna věnovali především olympijskému triatlonu. Rozhodující náskok si vypracovala trojice závodníků Alistair Brownlee, Rodolphe Von Berg a Gustav Iden, kteří si nejlépe poradili s technickou cyklistikou. Následný běh nejvíce sednul Idenovi, který si nejrychlejším půlmaratonem dne (1:08:10) doběhl pro titul mistra světa. Na druhém místě dobehl do cíle Alistair a na třetím Von Berg.

Ženské startovní pole bylo podobně nabité jako to mužské. V této kategorii startovala i česká závodnice Radka Kahlefeldt Vodičková, která se v závěrečném běhu prokousala až na skvělé 6.místo. Celkovou vítězkou se stala suverénní  Daniela Ryf, která vybojovala již pátý titul mistryně světa v 70.3.Ironamnu.

Nejlepší umístění z české výpravy veze Karel Zadák, který až v běžecké části závodu rozhodl o svém titulu mistra světa. V závodě však také startovali dva čeští handicepovaní triatlonisti Miroslav Šulc a Jan Tománek. V závodě Miroslav Šulc zvítězil před Honzou o více jak 30minut, které získal především v náročné cyklistické části.

(zdroj: ironman.com)

EP Juniorů Bled - Slovinsko

Do Slovinska se vydala hned desetičlenná výprava českých reprezentantů. Na startovní listině figurovali Radim Grebík, Filip Michálek, Tomáš Kříž, Filip Tlamka, Matěj Kříž, Václav Bednarský, Alžběta Hrušková, Tereza Svobodová, Lenka Švecová a Šárka Půstová. Největšími adepty na vysoké umístění byli Radim Grebík a Alžběta Hrušková. Radim Grebík si počínal v závodě velmi suverénně, soupeřům na cyklistické trati nastupoval a v běhu si zajistil zlatou medaili. Filip Michálek finišoval na 20. místě, Václav Bednarský byl 26. a Filip Tlamka 29. Matěj Kříž doběhl v poslední desítce závodníků.

V závodě juniorek patřila k největším favoritkám Alžběta Hrušková, která vybojoval skvělé 4. místo. Tereza Svobodová skončila 11., Šárka Půstová doběhla 16. a 20. místo bere Lenka Švecová.

„Bety jezdila na kole v prvním balíku, ale v běhu se pak projevila únava z mistrovství světa a nebylo to tak rychlé, jak jsme u ní zvyklí. Terka, Šárka i Lenka pak jezdily ve druhém balíku. Terka z něho běžela nejlépe, bohužel ztráta na první skupinu už byla příliš velká a na třech kilometrech se toho příliš stáhnout nedalo,“ uvedl reprezentační kouč Radek Eliáš. „Jinak jsem ale z výsledků těch nejlepších nadšený a už se těšíme na závody do Záhřebu!“ (zdroj:CTA).

6. Radka Kahlefeldt (CZE) 4:33:38 S 26:37 T1 2:32 B 2:43:02 T2 1:30 R 1:19:59

Výsledky Češi Age Group : jméno / pořadí v kategorii / plavání / kolo / běh / celk.čas