44. Vabrouškovo vítězství na Ironmanu. V Opavě vyvrcholila Xterra Czech Tour.

26.08.2019 -
Petr Vabroušek si připisuje v Estonsku své 44.vítězství na Ironmanu. Tomáš Jiránek zvítězil v posledním závodě Xterra Czech Tour v Opavě. Celkovým vítězem seriálu je Ondřej Petr a Jana Dubcová.

Triathlon Estonia - full distance

Jediným závodníkem, který zvládl ironmenskou porci kilometrů ve velice náročných Estonských podmínkách pod 10hodin, byl Petr Vabroušek, který si tak doběhl v čase 9:57 pro již 44. ironmanské vítězství. Na celkově třetím místě a v kategorii nejlepším byl Martin Pokorný.  Podle slov Petra Vabrouška byly v Estonsku opravdu těžké podmínky, které má ale Petr rád a i proto nebyl pro něj problém vše bez problému zvládnout.  " Jedny z nejtěžších podmínek, jaké jsem při Ironmanu zažil. Po startu plavání jsem se držel ve vedoucí pětičlenné skupině, ale jakmile jsme odplavali asi 300m od břehu, velké vlny nás dokonale rozházely. Občas jsem někoho zahlédl, ale to, že jdu z vody druhý a těsně před třetím, zjišťuji až v depu. Na kole jsem se už po pár kilometrech prokousal na čelo. Převážně boční vítr kolem 60km/h udělal z cyklistiky nekonečné peklo a vedro na maratonu to ještě umocnilo. Těžké podmínky mám rád a proto se mi asi i tak zadařilo, ale tohle bylo místy opravdu hodně na palici:-). Celkově 198. závod a 44. vítězství na Ironman distancích." tak popisuje Petr průběh závodu.

(zdroj: Triathlon Estonia)

podrobné výsledky

XTERRA Mountaintime Opava - terénní triatlon

Opava hostila poslední díl terénní triatlonové série Xterra Czech Tour. Do závodu nastupoval jako favorit Vojtěch Bednarský, který v předchozím závodě série v Hradci udolal i vedoucího závodníka celé tour Ondřeje Petra. Na cyklistické části závodu se utvořila vedoucí trojice ve které nechyběl Vojtěch Bednarký, Tomáš Jiránek a Pavel Jindra. Do druhého depa přijeli tito borci spolu a rozhodnout o vítězi musel až závěrečný běh. Nejvíce síly měl Tomáš Jiránek, který si tak po letech opět doběhl znovu pro vítězství. Druhé místo nakonec vybojoval skvěle běžící Pavel Jindra. Vojtěch Bednarský tentokrát bere až 3.místo. Celkovým vítězem celé série je však Ondřej Petr, který se již závodu v Opavě neúčastnil. Předchozí skvělé a výsledky mu na vítězství stačily. V ženách se s triumfu v závodě radovala Pavlína Poláčková, která neměla tento den v ženách konkurenci. Celkovou vítězkou seriálu se stala Jana Dubcová.