Frintová podala skvělý výkon v Japonsku. Simona Křivánková bere 6.místo v Německu.

21.05.2019 -
Vendula Frintová si doběhla pro 12.místo v závodě seriálu mistrovství světa(WTS) v Jokohamě. Čelůstka závod dokončuje na 40.místě. Petra Kuříková v závodě SP bere 16.místo. Simona Křivánková se probojovala na širší podium v závodě Challenge Heilbornn. První závod Xterra Czech tour ovládl Ondřej Petr

JOKOHAMA 18. května 2019 - Olympijský triatlon

Vendula Frintová potvrdila, že jí závod v Jokohamě vyhovuje. Loni tu vybojovala fantastické sedmé místo, letos skončila dvanáctá, což je pro ni v tomto roce zatím nejlepší umístění v seriálu mistrovství světa. V japonském přístavu byly pro závodníky nachystané tratě o olympijských distancích – 1,5 km plavání, 40 km cyklistiky a 10 km běhu.

Z vody šla česká reprezentantka na 21. pozici se ztrátou přibližně 50 vteřin na nejrychlejší plavkyně. Po cyklistice pak přijela do depa se třetí skupinou a do běhu šla z 18. pozice. Tradičně dobrým běžeckým výkonem se pak dokázala probít na 12. příčku.

„Závod byl celkově vydařený. Jediné slabé místo byl druhý plavecký okruh, kde jsem bohužel ztratila kontakt se druhou skupinou. Po kole jsem ale zůstala ve hře o nejlepší desítku, kterou jsem ztratila až na posledních 300 metrech závodu. I tak ale mohu být s výkonem spokojená,“  vzkázala česká reprezentantka z Jokohamy.

Závod naprosto ovládly americké reprezentantky, které obsadily celé stupně vítězů. Zvítězila Katie Zaferesová, druhá doběhla Summer Rappaportová, třetí pak Taylor Spiveyová.

Do závodu mužů nastoupil Jan Čelůstka. Český závodník dokončil plaveckou část na 40. pozici s padesátivteřinovou ztrátou na nejrychlejší. Po cyklistice pak přijel do depa ve skupině na 37. až 46. pozici, která ztrácela před během na čelo závodu přibližně dvě minuty a značný odstup ji odděloval také od předchozí skupiny. V běhu si pak Jan Čelůstka zajistil 40. místo.

Zvítězil Francouz Vincent Luis, druhý byl Jihoafričan Henri Schoeman, třetí Maďar Bence Bicsák.

(zdroj CTA)

Kuříková šestnáctá na světovém poháru

V prestižním závodě se v sobotu představila také Petra Kuříková, která nastoupila k závodu světového poháru v italském Cagliari. V největším městě Sardinie se závodilo na distancích sprint triatlonu – 750 m běh, 19 km kolo, 5 km běh.

Z vody šla česká závodnice na 25. pozici s půlminutovou ztrátou na čelo závodu. Po cyklistice přijela Petra Kuříková do depa jako první závodnice ve třetí skupině na 20. až 35. místě, která ztratila na první skupinu 50 vteřin. V běhu se pak dokázala česká reprezentantka posunout na 16. místo, když na vítězku ztratila minutu a 26 sekund. Zvítězila Britka Sophie Coldwellová.

Muži: 1. Vincent Luis (FRA) 1:43:21, 2. Henri Schoeman (JAR) 1:43:24, 3. Bence Bicsák (HUN) 1:43:26 … 40. Jan Čelůstka 1:48:49

Ženy: 1. Katie Zaferesová (USA) 1:52:12, 2. Summer Rappaportová (USA) 1:52:33, 3. Taylor Spiveyová (USA) 1:53:29 … 12. Vendula Frintová 1:55:52

Kompletní výsledky najdete zde.

Výsledky Světový pohár Cagliari

Ženy: 1. Sophie Coldwellová (GBR) 57:57, 2. Nina Eimová (GER) 58:08 , 3. Valerie Barthelemyová (BEL) 58:09 … 16. Petra Kuříková 59:23

(zdroj CTA)

Challenge Heilbronn - half distance

V závodě polovičního ironmana podala Simona Křivánková výborný výkon a i přesto, že se Simona potýkala s nachlazením po náročném závodě v Itálii, tak vybojovala 6.místo a v běžecké části zaběhla ze všech žen nejlepší čas. Podle slov Simony to je pěkný závod s plaváním v řece, kopcovitou a technickou cyklistikou a rovinatým během. Nyní má v plánu si pořádně odpočinout a načerpat síly na domácí dlouhý triatlon Moravianman v Otrokovicích. V ženách se z celkového vítězství radovala po skvělém výkonu na kole Daniela Bleymehl.

V mužích zvítězil Sebastien Kienle, který zvládl půlmaraton jako nejrychlejší ze startovního pole za 1:13.

HUSMUŽ duatlon - terénní duatlon - Xterra Czech tour

O víkendu se konal první závod ze seriálu Českého poháru v terénním triatlonu pod názvem Xterra Czech tour. Závod se jel na duatlonových tratích(4-25-8) v krásém prostředí Křištanovického rybníka u Prachatic, kde se v srpnu bude konat Světový pohár a ME v Xteře. Hlavní závod v mužské kategorii ovládl Ondřej Petr. Na druhém místě doběhl loňský vítěz Vojtěch Bednárský a na třetím místě závod dokončil Václav Holub. V ženách se z vítězství radovala Biance Morvillo.