Češi bodují v Evropském poháru Xterra

5.06.2006 -
Druhý závod Evropského poháru se jel v neděli na italském ostrově Sardinie opět s českou účastí, na start se postavilo celkem 12 reprezentantů České republiky. Nejlepší z celé výpravy byl Tomáš Jiránek, který zopakoval 8. místo Jana Kubíčka z XTERRA France z minulého týdne.
Na Sardinii se jela XTERRA již potřetí a také tento rok ji hostilo městečko Villacidro. Po plavání v jezeře měl poměrně velký náskok Němec Andreas Boecherer, ten uplaval 1,6 km za 17 minut a před krajany Dietzem a Frickem měl náskok skoro jeden a půl minuty. Výborně plaval také Filip Dvořák, který na Boecherera ztratil necelé dvě minuty.

Na čelní skupinku se brzy dotáhl úřadující mistr světa XTERRA Nicolas Lebrun a do depa přijel po kole společně s Boechererem, Dietz ztrácel na třetím místě dvě minuty. Lebrun se ujal vedení hned na začátku devítikilometrového běhu a svůj náskok na Boecherera stále zvyšoval. Ještě lepé běžel Ronny Dietz, který se dostal před Boecherera až těsně před cílem a porazil ho o pouhé dvě sekundy!

Mezi ženami nebylo o vítězce pochyb už v polovině závodu, Renata Bucher převzala vedení od lepší plavkyně Tavernini a svůj výborný výkon na horském kole potvrdila ještě nejlepším během. Bucher zvítězila o deset minut před domácí Stefanií Bonazzi a o čtrnáct před Claudií Frank z Německa.

V elitní mužské kategorii vybojoval 8. místo Tomáš Jiránek, pro kterého to byla premiéra na zahraničních závodech XTERRA. Na Lebruna ztratil necelých 6 minut a s časem 1:13:50 z cyklistické části zaznamenal 4. nejlepší čas dne. O něco pomalejší byl František Žilák, který skončil celkově 18. Tradiční českou kategorií je ta nejmladší, kde stejně jako minulý týden ve Francii zvítězil i tentokrát Lukáš Chochole, mezi dívkami byla ve stejné kategorii druhá a celkově 15. jeho sestřenice Jana Chocholová.

Další závod XTERRA European Tour se pojede 24. června v Hluboké nad Vltavou, kde je již v plných přípravách pátý ročník závodu XTERRA Czech! Přihlásit se může opravdu každý přes jednoduchý formulář na www.xterra.cz nebo přímo v Hluboké nad Vltavou ještě v den závodu. Kromě závodu pro jednotlivce se v Hluboké pojede ještě závod pro tříčlenné štafety, kde si každou disciplínu zkusí jeden člen týmu.