Ironman Nový Zéland vyhráli Brown a Lawnová

Cameron Brown vyhrál po čtvrté v řadě za sebou na domácí půdě v Taupo Ironman Nový Zéland. Po kole byl ve vedení švéd Bjorn Andersson (v minulém roce se Brown a Andersson utkali v Utahu na trati polovičního Ironmana a tam Brown zvítězil o pouhých 6s) se zdánlivě nedostižným 18-ti minutovým vedením před Brownem a o dalších 11 min. před krajanem Clasem Bjorlingem. Avšak Andersson doplatil na jeho zdrcující tempo na kole a na 30km byl dostižen Brownem a o pár kilometrů dál i Bjorlingem. Brown zaběhl závěrečný (Radek Holinka)

Lenoch Vabroušek se vrátil na bednu

L a n g k a w i , P r a h a - Třetí místo a návrat na bednu. Železný muž Petr Vabroušek z Author TT teamu se po čtyřech loňských čtvrtých místech vrátil na výsluní. Což tentokrát platí doslova. Znamenitého výsledku dosáhl zlínský triatlonista v žáru malajského výletního centra Langkawi - v prvním dlouhém (3,8 - 180 - 42,2) triatlonu sezony. Startovalo se za tmy a Vabroušek 800 metrů dokonce vedl „plaveckého hada“. Svoji nejslabší disciplínu hodnotil superlativy. "Do vody jsme šli v 7.15

Havaj bez kvalifikace

Nadace Johna Macleana (JMF) dává znovu šanci Ironmanským nadšencům z celé Austrálie postavit se na start Havajského Ironmana bez kvalifikace. V roce 2003 JMF spustila tuto akci poprvé a obdržela stovky telefonátů od neohrožených závodníků, prahnoucích závodit ve vrcholném závodě Ironmanského kalendáře. Po dvouměsíční cenové válce byla 7.dubna 2003 oznámena nejvyšší nabídka Sydneyho Geoffa Dobla. (Radek Holinka)

Čtyři Češi jedou Ironmana v Malajsii

Langkawi - Kvarteto triatlonistů pražského Author teamu zahajuje sezonu v sobotu na prvním Ironmanovi roku v Malajsii.Petr Vabroušek, česká jednička, tu loni skončil čtvrtý. Kvalifikaci na Havaj si ale zajistil už loni ve Wisconsinu, nemusí se tedy stresovat.„Je tu desítka borců, z nichž na bednu může kdokoli,“ vzkazuje z Langkawi. Myslí tím zejména legendárního Belgičana Van Lierdeho nebo Australana Shortise.

Stadler chce vyhrát Ironman Nový Zéland

V Taupo vypukne za pár týdnů velkolepá party, když Novozélandský Ironman oslaví 20 let a stane se tak prvním mezinárodním závodem, s tak dlouhou tradicí. Tento závod byl v minulosti úspěšný pro domácí závodníky, o čemž svědčí vítězství Novozélanďanů v posledních dvou letech jak v mužské, tak ženské kategorii. Mužský šampión Cameron Brown, má dokonce delší šňůru vítězství, chtěl by ji prodloužit a 6.března se pokusit o čtvrté vítězství v řadě za sebou. Avšak organizátoři závodu mu (Radek Holinka)

Tonův deník – 4

Můj ironmanský den trval dvacet hodin. Vstával jsem ve čtyři, spát půjdu po půlnoci. Jestli usnu, protože srdce i hlava jedou dál svůj závod, krevním řečištěm se valí vlny nadšení a obdivu ke všem hrdinům, a mezi tím plavou ještě kostky adrenalinu. Tenhle den měl všechno. Tmu i světlo. Radost i bolest. Štěstí i utrpení. Prohnal se tu celý svět.

Kanadské vlajky a Švehla to dokázal

Zvítězili Peter Reid a jeho manželka Lori Bowden Ried se učil u Allena: Jsem mentálně silný Trénink mentální síly, kterou legendární Mark Allen nabíral seancemi u indiánských šamanů, pomohla Petru Riedovi k návratu na havajský trůn. „Mark mi poradil i s tréninkem, zlepšil jsem,“ ocenil loni druhý Kanaďan. Druhý skončil Belgičan Rutger Beke, třetí Novozélanďan Cameron Brown. Až za ním hrdina z kola Normann Stadler.

Tonův deník 3

Fascinující divadlo Ironman v Koně zvedlo oponu. Už od tří od rána začala blikat v hluboké tmě světýlka ve staveních na pobřeží. Aktéři slavného představení se začali líčit na svoji show. Svítalo před šestou, to se už nad Kailua Pier vznášel opar nejen z mlhy, ale i masážních emulzí. A když za kostelem vykoukly první sluneční paprsky, havajská kapela spustila šamanské rytmy.

Tonův deník 2

Milí triatlonisti, tak jsem tady. V hlavním městě světového triatlonu, k oslavě narozenin se jsou tady všichni. Mariňák John Collins, co triatlon vymyslel a v roce 1978 na Oahu poprvé zorganizoval Ironmana. Mark Allen, a Dave Scott, oba co vyhráli pětkrát a dokázali se po pauze ještě vrátit. No a taky Paula Newby-Fraserová, co nepřestala a asi ani nepřestane nikdy.

Tonův deník 1

Milí triatlonisti, týdny plánů a shánění se ve zběsilém tempu přehnaly. Víc už toho nestihnu, odjíždím na druhý konec zeměkoule. Ironman slaví junácké čtvrtstoletí a týden po něm zase poroste a zesílí devítiletá Xterra.
Počet položek: 980položek na stránku: |< < 92 93 94 95 96 97 98 > >|
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
25.6.19Tomáš Řenč obhájil titul na Moraviamanu. Lepier druhý v Kanadě, Vodičková třetí na v Dánsku.
20.6.19Bylo to pro mě neočekávané druhé místo, říká Lenka Cibulková
18.6.19Swimrun Orlík se přiblížil severským podmínkám
17.6.19MČR v terénním triatlonu, ICT triatlon, Noční triatlon a další
10.6.19Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová
9.6.19MISTROVSKÉ TITULY SI Z PŘÍBRAMI ODVÁŽEJÍ VOLÁR S ANDRLOVOU
9.6.19Ostrovský triatlon zažil velké návraty i vítězství Petra a Brantlové
5.6.19Třetí titul pro mě hodně znamená, říká Lucy Charles-Barclay
5.6.19The Championship ovládli Sebi Kienle a Lucy Charles, Kahlefeldt a další Češi na podiu!
4.6.19Do Ostrova míří elitní triatlonisté, ale také rodiny s dětmi