Kdo z Čechů podal nejlepší vykony v Rothu a v Klagenfurtu?

8.07.2019 -
O víkendu se u našich sousedů konaly dva velice populární triatlonové závody na plných ironmanských distancích, kterých se každoročně účastní desítky českých závodníků. Nejlepší české výkony podali v závodě Challenge Roth Lukáš Slatinský a v závodě Ironman Klagenfurt se nejlepším českým časem může pro letošní rok pyšnit Miroslav Richter.

Challenge Roth - full distance

Celkem 19 českých závodníků se dostalo do cíle chladného závodu Challenge Roth. Do závodu v rakouském Rothu odstartovala naše jedna z nejlepších triatlonistek Simona Křivánková s vysokými ambicemi. Bohužel se závod Simoně nepodařil podle její představy a závod dokončila na 14.místě. Podle jejich slov je tento výsledek zklámáním a už se těší na další závody, které ji více sednou. Simona popisuje průběh závodu takto “Plaveckou část (která byla pro PRO kategorii bez neoprenu) jsem zaplavala na své poměry parádně. Bohužel nám před startem začlo pršet a bylo chladno, tak jsem již do vody (stejně jako z vody) lezla pěkně zmrzlá. Na kole mi trvalo téměř hodinu než jsem se zahřála (dost foukalo). Nohy vůbec nejely, tepy nechtěly nahoru a navic mi bylo (asi z vody) skoro celou cyklistiku špatně od žaludku. Předvedla jsem zde svůj nejhorší cyklistický výkon a mentálně mi dala cyklistika pěkně zabrat. Proč to nejelo? Nevím. Možná středeční žaludeční viróza se svýšenou teplotou, možná únava, možná to dnes zkrátka “jen tak” nesedlo. Na zvlněném běhu jsem předvedla standartní výkon, který mě neurazil ale ani nepotěšil (3:15)”.

(zdroj: facebook Křivánkovi)

Nejlepším českým mužským časem se v závodě předvedl Lukáš Slatinský, který zaznamenal čas 8:52:28 a ve velice nabitém startovním poli bral 35.místo. Lukáš však bude ze závodu nejspíše diskvalifikován kvůli brzkému sundání neoprenu. Jak popisuje na svém facebookovém profilu “Sundal jsem neopren 10metrů před převlékacím stanem. Rozhodčí byl nekomprosní a ukázal mi červenou kartu”. Dalším velice dobrým časem 9:19:41 doběhl do cíle Martin Polesný, který byl nejlepší český závodník ve věkových kategoriích Age group.

(zdroj:facebook Lukáš Slatinský)

IRONMAN Austria-Kärnten(Klagenfurt) - full distance

V závodě v Rakousku se v Profi kategoriích představili dva čeští závodníci. Nejlépe si vedl David Jílek, který časem 9:40:14 obsadil 15.místo, hned o místo za ním doběhl do cíle Lukáš Polan za 10:28:58. Nejlepší český čas v tomto závodě však zaznamenal Miroslav Richter, který si časem 9:11:56 doběhl ve své kategorii pro krásné 6.místo. Nejlepší umístění však vybojoval Jan Škabrada, který časem 9:30:12 obsadil ve své kategorii stříbrnou pozici. Ve stejné věkové kategorii jako Honza se představil také Marek Svoboda, který časem 9:40:53 obsadil osmé místo.

(zdroj: facebook David Jílek)