Zadák vítězí v St.Pöltenu. Ironman Lanzarote s Jílkem a Kotopulu.

28.05.2019 -
V Rakousku v St. Pöltenu a ve Španělsku na Lanzarote se o víkendu konaly velice populární závody v polovičním a celém Ironmanu. Cílovou bránu vidělo v St. Poltenu 48 českých borců a na Lanzarote jich cílovou branou proběhlo pět. Nejlepší byli Karel Zadák a David Jílek.

Ironman 70.3. St. Pölten, Rakousko - half distance

Do závodu, který máme opravdu kousek od našich hranic se vypravil dav českých triatlonistů, kteří bojovali téměř ve všech věkových kategoriích a také mezi Pro závodníky.

V kategorii profesionálů si vedl z českých závodníků nejlépe Jan Šneberger, který závod dokončil celkově na 26.místě. Nejlepší český výsledek však v Rakousku zaznamenal Karel Zadák, který ve své věkové kategorii i v celkovém hodnocení věkových kategorií zvítězil a v celkovém hodnocení doběhl na krásném 13.místě a porazil mnoho profesionálů. Nejlepší českou ženou se stala Lenka Lorber, která ve své kategorii obsadila 22.místo.

V profesionálech se z vítězství radoval Franz Loeschke a v ženách Sara Svensk.

(zdroj : facebook Karel Zadák)

Podrobné výsledky

Ironman Lanzarote - full distance

Do Španělska na ostrov, kde mnoho triatlonistů v zimním období najíždí potřebné objemy se na plné Ironmanské distance vydalo o poznání méně českých zástupců než do blízkého St.Poltenu. Na Lanzarote se v profesionálech představil David Jílek a Helena Kotopulu. David Jílek závod dokončil na 20.místě. Helena Kotopulu se i navzdory počátečním problémům v plavecké části, kde si poranila prsty u nohou, umístila na 10.místě. Podle slov Heleny byl závod poznamenán horší organizací, kdy pustili do vody najednou Pro i Age group kategorii a následně se jela spíše háková cyklistika. Po cyklisté části dokonce Helena zvažovala odstoupení, ale srdce pravé ironženy jí vzdát závod nedovolilo. Helena popisuje na svém facebookovém profilu “Chvilku jsem se prala s myšlenkou, že už se mi nechce běžet maratón s bolestí, nakonec obouvám tenisky a vydám se na dlouhou cestu směr letiště a dál podél pobřeží. Těsně nad hlavami vám přistávají letadla a i když je vedro jako hrom, naskakuje vám husí kůže. Jeden velký okruh 21km a dva 10.5 km s pěknou fandící podporou vás žene dopředu. Určitě i přes bolavý maratón obrovský zážitek a hodně těžký závod”. Helena se nyní podrobí vyšetření a zváží plánovaný start na Moravianmanu.

Ve věkových kategoriích se do cíle dostali další tři češi. Nejlepší z nich byl Marek Šroll, který ve své kategorii obsadil 19.místo.

V mužské profesionální kategorii zvítězil Frederik Van Lierde a v ženách britka Nikki Bartlett.

(zdroj: facebook David Jílek)