Večerní sprint duatlon na Vysočině

26.09.2010 -
V pátek 24.9.2010 proběhl u hotelu SKI v Novém Městě na Moravě krátký večerní duatlon, který pořádá firma K3 SPORT - vybavení do přírody.
Páteční podvečer takový termín si vybrali podruhé pořadatelé "Večerního duatlonu na Vysočině". V loňském roce závod proběhl v ulicích Žďáru nad Sázavou, v roce letošním se centrum závodu přeneslo do bezpečnějšího prostředí na lyžarské tratě u hotelu SKI, kde se v minulých letech konaly závody "Zlatá lyže". V současné době je areál využíván především pro biatlonové závody Evropského poháru. Závod byl složen z běhu dlouhého 4,6 km, který vedle s větší části po asfaltový a lesních cestách v lese, 12 km na silničním kole a závěrečného běhu dlouhého 2,3 km. Areál byl z části osvětlen takže po tratích běžecké části byla viditelnost částečně zajištěna. Cyklistická začala 2,5 km stoupáním a celkově byla hodně členitá, vedla od SKI hotelu na Vlachovice, Tři Studně a zpět.
 
Na start závodu se jako v loňském roce postavila necelá 20 závodníků z toho jedna štafeta a 2 odvážné ženy. Podmínkou startu v závodě bylo samozřejmě osvětlení kola a závodníka na cyklistické části závodu.
 
Závod byl odstartován v 19.00. A za postupného stmívání všichni závodníci absolvovali první běh s jedním průběhem po osvětleném stadionu. Do čela se dostala dvojice závodníků Klement (triatlonista) a Kura (lyžař). Za nimi následoval Ondřej Malý, který ovšem kvůli defektu závod nedokončil. Na 4. místě doběhl do depa Lukáš Ehrenberger. Mezi ženami se zatím velký souboj odehrával v klidu a obě ženy doběhly společně.
 
Na náročné cyklistické části se rozestupy mezi závodníky ještě prohloubili. Na čele se stále držela dvojice Klement a Kura, kteří se rychle vzdalovali ostatním závodníkům a pouze Petr Vlček jako jediný z celého startovního pole dokázal této dvojici konkurovat a do druhého depa nakonec dorazil společně s Hynkem Kurou, kterému v závěrečném sjezdu poodjel Jan Klement. Čtvrtý se stále držel Lukáš Ehrenberger. Mezi ženami se na kole rozhodlo o celkovém pořadí ,  Martina Pelánová, která má zkušenosti ze závodů na 24 hodin na kolečkových bruslích a na horském kole, prolétla tratí kola ve lmi rychle a na druhou Ivanu Kubickou najela přes šest minut.
 
V cíli závodu nakonec i přes nižší účast vítali všechny závodníky i diváci, kterým se zdálo zvláštní že je stadion osvětlen. Vítezem závodu se stal Jan Klement, který dosáhl času 0:47:23. Na druhém místě doběhl v čase 0:48:27 Hynek Kura a třetí Petr Vlček dokončil v čase 0:48:56. Martina Pelánová se stala nejrychlejší ženou a doběhla v čase 1:03:46, druhý Ivana Kubická dokončila celý závod v čase 1:11:43.

Výsledky a fotografie ze závodu můžete najít ZDE


Hodnocení:
Přečteno 642x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.19Frintová podala skvělý výkon v Japonsku. Simona Křivánková bere 6.místo v Německu.
17.5.19Členitý terén s velkým převýšením je pro mě jako dělaný, říká Petr Cmunt, druhý z Krušnomana
14.5.19Volár a Svobodová vítězí v prvním kole ČP, Vodičková třetí ve Vietnamu
10.5.19Radka Vodičková-Kahlefeldt: Jsem pyšná na to, že se taková velká akce koná v mé rodné zemi!
7.5.19Již tuto sobotu v Klínech odstartuje další díl legendárního Krušnomana
6.5.19Milda Bayer otevírá další sezónu, Křivánkovi na Challenge Riccione
2.5.19Můj výkon odpovídá tomu, na co teď mám, říká Iveta Fairaislová
1.5.19Lukáš Kočař vybojoval bronz na MS v terénním triatlonu
29.4.19České úspěchy v Xterře, na Challenge, EP a WTS
25.4.19Honzu a Lucku Šnebergerovi čeká ostrý start do sezony ve španělské Marbelle