Kdo je lepší, matka nebo dcera? Grabmüllerům to ukázal počernický duatlon

19.05.2009 -
Dolní Počernice/ Dcera proti matce! Dramatická bitva se odehrála na tradičním pražském duatlonu. Poprvé se ve velkém souboji utkaly členky multisportovního rodinného klanu Grabmüllerů z Prachatic.

Mamka Šárka  ještě přece jen udolala svoji Anetu.  Neboli 40letá učitelka a česká reprezentantka v Xteře a zimním triatlonu (mj. mistryně Oceánie!) versus veliký 16letý talent českého triatlonu, už nyní členka manažerské skupiny Kateřiny Neumannové.

„Fandil jsem Áně, protože se na ni máma pořád vytahuje,“ říkal Ivo Grabmüller, táta a manžel, trenér obou. Vinou pracovních úkolů sledoval závod jen na dálku. Ale jinak by určitě koučoval podél trati. Nebo spíš přímo na ní jako závodník.
Jeho starší svěřenkyně skončila druhá, mladší čtvrtá.„Nastoupila jsem v posledním kopci a utrhla to,“ říká mamina. „Ale na obrátkách jsme si fandili navzájem,“ dodává holčina. Na kole se svoji skupinou dotáhla tu přední s rodinnou soupeřkou. Z depa tak vyráželi těsně za sebou.
Už loni si to přímo rozdali na sprintíku jihočeského poháru ve Zlivi. „Prohrála jsem o pět vteřin, proto jsem si věřila,“ vysvětluje Aneta. „Letos už to dokážeš,“ chlácholí ji táta.

Jeho poklad studuje sportovní gymnázium ve Vimperku a v zimě se pochlubil druhým místem na mistrovství republiky ve skiatlonu. Loni vládla všem tuzemským závodům v triatlonu a na evropském poháru byla pátá mezi juniorkami. Teď se touží dostat na olympiádu mládeže do Singapuru 2010, kam pocestuje z Evropy jen deset nejlepších.
„Áňa je plavecky zdatnější,“ říká otec. Na kole stále vítězí mámina letitá vytrvalost. Ale v běhu? „Trénujeme spolu na dráze a utíká mi čím dál víc,“ směje se (zatím) stále vítězka.V triatlonovém světě není o podobné bitvy nouze. Loni prohnal legendární Tomáš Kočař talentovaného synka Lukáše na evropském poháru v Karlových Varech.

Počernický duatlon (5 km běh – 20 km běh – 5 km běh): Muži: 1. M. Francke (Bižuterie Jablonec) 1:02:04, 2. Pozler -23, 3. Berka (oba OMT Pardubice) -53, 4. Pazdera (TSK Praha) -1:11, 5. Kozel (Slavia Praha) -1:20, 6. Valtr (Triva Praha) -1:52. Ženy: 1. Fanturová (VSK FTVS Praha) 1:08:58, 2. Š. Grabmüllerová (B+H České Budějovice) -3:16, 3. Lipárová (Bánská Bystrice) -3:25, 4. A. Grabmüllerová (B+H ČB) -4:24, 5. Janoušková (Slávia Plzeň) -6:15, 6. Hájková (Slavia Praha) -6:21.
Výsledky českého poháru mládežnických kategorií na www.triatlon.cz

Hodnocení:
Přečteno 858x

Komentáře

:) Reagovat
triatlonový rodinky Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.20Nemá teď žádný význam honit maximální zátěž, říká Vendula Frintová
4.4.20MEZINÁRODNÍ TRIATLONOVÁ UNIE PRODLOUŽILA POZASTAVENÍ AKTIVIT DO 30. ČERVNA
3.4.20Nevěřím tomu, že si letos zazávodíme někde v zahraničí, říká Simona Křivánková
1.4.20Motivace se teď do intenzívnějších tréninků hledá obtížně, říká Petr Soukup
30.3.20Jak vypadá trénink a co se bude měnit v letošní sezoně?
12.3.20Na super výsledek v dlouhém triatlonu stále ještě čekám, říká Marek Svoboda
10.3.20Ultraman Vabroušek a Ironman New Zeland
28.2.20Stoupnout si na bednu je vždy fajn zážitek, říká Honza Čelůstka po duatlonu v Indii
25.2.20Petr alias “DOKTOR“
25.2.20Kam na triatlon v roce 2020?