Kuril počtvrté nevyhraje!

25.11.2005 -
Mistrovství ČR v zimním triatlonu Vysočina WinTrial 2006, které by se mělo konat 22. ledna, bude mít zcela jistě nového vítěze mužské kategorie. Skvělou sérii slovenského reprezentanta Patrika Kurila, jednoho z nejlepších zimních specialistů planety, přerušilo těžké zranění nohy, které utrpěl počátkem září na horském kole.
Mistrovství ČR v zimním triatlonu Vysočina WinTrial 2006, které by se mělo konat 22. ledna, bude mít zcela jistě nového vítěze mužské kategorie. Skvělou sérii slovenského reprezentanta Patrika Kurila, jednoho z nejlepších zimních specialistů planety, přerušilo těžké zranění nohy, které utrpěl počátkem září na horském kole. Skromný borec, vypadající jako studentík gymnasia, těžil z dokonalé techniky jízdy na sněhu. Základy k ní získával v letní cyklistické přípravě, což se mu v jednom ze sjezdů stalo osudným.

Na prvním MČR v roce 2003 zahájil cestu do světové špičky. Zvítězil tu s převahou, jako jediný překonával v sedle nejtěžší úseky na měkkém sněhu a svůj výkonnostní růst potvrdil v lednu následujícího roku ziskem evropského titulu. Jako mistra Evropy ho pak v Novém Městě na rychlé trati potrápil Ota Kobr, ale Patrik svůj triumf zopakoval. Jeho první vážný útok na světové prvenství na loňském MS mu však překazila viróza. Zbylo pro něho „až“ čtvrté místo, stejně jako v tomto roce.

Ani letošní sezóna nezačala pro Patrika nejlépe. Na ME do německého Freudenstadtu přijel ve výtečné formě, ale do dějiště nedorazil sníh, závod se odehrál takřka na suchých tratích a lyžařská část na navezených zbytcích už nic nemohla změnit. Co dělá Patrika mistrem ukázal při Světovém poháru v Novém Městě na Moravě. Na brutálních, oblevou postižených tratích, neměl konkurenci a dosáhl pomyslného hattricku. Obdobně mělo dopadnout i mistrovství světa na domácím Štrbském Plese. Těžký závod mu byl ušit na míru, ale o medaile ho připravil přetržený řetěz, který ho zbavil v té chvíli suverénního vedení.

Patrik se teprve nedávno vrátil z nemocnice a ještě v lednu by se měl pohybovat o berlích. Rád by se přijel na WinTrial podívat a pozdravuje všechny kamarády od nás. Těším se, že ho uvítám alespoň v roli diváka. A přeji mu, aby se uzdravil co nejdříve a aby se mu povedlo vrátit do bojů o světové prvenství, když ten letošní si určitě zasloužil vyhrát.

Hodnocení:
Přečteno 186x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu