Loskotová čtvrtá na Skadi Loppetu, celkově druhá

25.03.2006 -
Závodem Euroloppetu v Bodenmaisu skončil seriál dálkových běhů Německého lyžařského svazu. Závěrečných 42 km klasicky se konalo v nádherném prostředí Bavorského lesa za idylického jarního počasí, ale ve skutečnosti bylo na dlouhou trať loterií namazat. Bylo jisté, že možná polovina se pojede na přemrzlém prašanu a s přicházejícím oteplením stopa změkne a vytvoří se v ní zrcátka a voda. Tuhé vosky nebo klistry, smekat nebo drhnout? To bylo ranní dilema.

Gábina Loskotová šla na start s cílem bojovat o prvenství v německém seriálu, to obnášelo umístit se mezi nejlepšími a výrazně porazit doposud vedoucí Sandru Hecker. Prvý úmysl vyšel, Gábina i přes únavu z triatlonové přípravy zabojovala hlavně v závěru na mokrém sněhu, který většina závodníků odsmekala a záleželo na vůli a hrubé síle. Dokončila na výborném čtvrtém místě, v kategorii nad 30 let druhá. Ale druhá podmínka se stala jen přáním, neboť Sandra přijela v dostatečné formě, Gábinu si v odstupu dvou míst pohlídala a může se radovat z celkového prvenství.

 

Jako poslední test před nadcházejícím MS v zimním triatlonu absolvoval závody v Bodenmaisu také Pavel Brýdl. Náš černý kůň do norského Sjusjönu se po intenzivní přípravě cítil unaven, ani s mazáním lyží se příliš netrefil a tak nedopadl zcela podle svých výkonnostních možností. Jeho chvíle by měly přijít v sobotu na přemrzlém sněhu náhorní planiny u Lillehammeru. Nicméně oba hlavní závody měly české vítěze, těmi se stali specialisté Eva Jetmarová z Liberce a Petr Novák z Karlových Varů.

 

Gábina si zimní sezónu připomene už jenom v přestávce mezi pobyty na Mallorce a Floridě při slavnostním vyhlášení Ski Langlauf Serie 2006, které se uskuteční 22. dubna v Klingenthalu.

 

 

Pavel Brýdl

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Loskotová po Havaji i na Floridu
Přečteno 189x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu