MS v dlouhém triatlonu již tuto neděli

4.08.2005 -
Nedělní mistrovství světa v dánské Fredericii v dlouhém triatlonu, třetí závod ITU Světové série, by konečně mohlo mít regulérní průběh a nemuselo by docházet k podobným excesům jako na předchozích závodech v Säteru a v Sadské.

Nedělní mistrovství světa v dánské Fredericii v dlouhém triatlonu, třetí závod ITU Světové série, by konečně mohlo mít regulérní průběh a nemuselo by docházet k podobným excesům jako na předchozích závodech v Säteru a v Sadské. Tam neschopní rozhodčí na cyklistice nečinně přihlíželi „spolupráci“ balíků nebo jízdě za vodiči, což zásadně ovlivnilo pořadí mezi nejlepšími. Dánský repretrenér se ukázal jako muž na svém místě a po zkušenostech z předchozího ME ve Švédsku začal jednat…

 

Pořadatelé vybrali pro MS zcela nový cyklistický okruh, a ač je to v přímořské krajině záhadné, s mírně kopcovitým profilem. Závodníci by dokonce měli absolvovat půlkilometrové stoupání se strmostí 8 – 10 %. Navíc budou rozhodčí za jízdu v háku udělovat karty, za každou z prvých dvou si závodník odběhne trestné kolečko 400 metrů a za třetí ho čeká diskvalifikace. Konečně se v dalších hlavách rozsvěcuje a snahy dostat  závody do rámce pravidel by mohly vyjít.

 

Plavání 4 km se odehraje na dvou okruzích v mořském zálivu, voda bude relativně studená asi 17 stupňů. Z přístavu se najede na 40 km okruh, který se pojede třikrát A závěrečný běh 30 km má čtyři okruhy, opět lehce zvlněné. Teplota vzduchu se čeká okolo 20 stupňů.

 

Konkurence se sjede letos nevídaná. Nebudou chybět obhájci loňských titulů Tamara Kozulina (UKR) a domácí Torbjörn Sindballe  či úřadující evropští šampioni Sara Gross (GBR) a Gerrit Schellens (BEL). Silné týmy postaví Dánové v čele s loňskou mistryní Evropy Kristensen a letošním medailistou Johansenem, Britové s hvězdami Comerford a Baylissem a tým Francouzů netřeba komentovat: Bignet, Chabaud, Lefloch, Vernay. I mezi dalšími jedinci se objevují velká jména, překvapením bude účast Lothara Ledera (GER), mnohonásobného vítěze Ironmanů po celém světě, od německých Rothu a Frankfurtu až po Japonsko či Nový Zéland. Za zmínku stojí i Australané Carefree (druhá na HIM Florida) a Mainard, Španělka Azanza či Italka Bonazzi, Marques (POR), Rhodes z Nového Zélandu či Zyemtsev z Ukrajiny (vítěz IM Core d´Alene)

 

Naši to nebudou mít lehké, obecně lze považovat za obrovský úspěch každé umístění v prvé desítce. Evě Novákové se však na závodech ITU daří a Gábina Loskotová jako by si na další velký výsledek dávala na čas. Mužský tým jede se dvěma nováčky, Janem Kovalovským a Alešem Láníkem, kteří by především měli sbírat zkušenosti z velkého závodu. Osvědčené jádro pak tvoří Tomáš Petr, Jan Vodehnal, Jan Wainer a nejspolehlivější z mužů Petr Vabroušek. Ti budou bojovat i o dobré umístění v soutěži družstev.

Hodnocení:
Přečteno 15x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.