Katie Zafares a Vincent Luis ovládli sérii Super League Triathlon. Pavel Jindra obsadil 12.místo na Mistrovství Evropy v zimním triatlonu

26.02.2019 -
Celkovými vítězi série Super League Triathlon se stávají Katie Zafares a Vincent Luis. Na Mistrovství Evropy v zimním triatlonu v Rumunsku obsadil Pavel Jindra 12.místo. Vítězství brali závodníci z Ruska.

Mistrovství Evropy v zimním triatlonu

Rumunské město Cheile Gradistei hostilo Mistrovství Evropy v zimním triatlonu. Závodilo se na tratích 4,5km běh, 8km kolo a 6km běžky.Na start se postavil jediný český reprezentant Pavel Jindra, který vyrovnaným výkonem v celém závodě obsadil hezké 12.místo. Na start závodu se bohužel ze zdravotních důvodů nemohla postavit jedna z favoritek na celkový triumf Helena Erbenová.Z celkového vítězství v profi kategoriích se radoval Dmitriy Bregeda, který si již v úvodní běžecké časti vypracoval více jak půlminutový náskok na veškeré pronásledovatele. V cíli závodu měl náskok necelé minuty na druhého Itala Guiseppeho Lamastru. Třetí byl opět ruský závodník Pavel Yakimov.V ženské kategorii si pro první čtyři místa doběhly ruské závodnice. Nejlepší z nich byla Daria Rogozina, která podala v závěrečné bežkařské části jednoznačně nejlepší výkon ze všech účastnit tohoto závodu.

zdroj: triathlon.org

Super League Triathlon - Singapur

Finále série závodů Super League se konalo v městském státě jihovýchodní Asie v  Singapuru. Mezi muži si pro celkový triumf doběhl po napínavém víkendu Vincent Luis. Vincent si své celkové vítězství zajistil až v poslední závěrečné části víkendových závodů v tzv. Enduro race. Velký konkurent Jonathan Brownlee však dominoval víkendu s vítězstvím v sobotním závodě formátu Eliminator a druhém místě v nedělní formátu Enduro race. Luise zdravě naštval defekt ze sobotního závodu, kdy získal pouze 1 bod. V neděli uvažoval i o neúčasti v nedělním Enduro race a říkal : "Po včerejším závodě jsem byl tak dole, nevěděl jsem, jestli chci závodit v neděli." V neděli ráno se však Vincent probudil s jednoznačným přesvědčením, že chce závodit a následně ukázal, že je zaslouženým králem této sezóny Super League Triathlonu.

zdroj: facebook Super League triathlon

Katie Zafares díky nejvyššímu počtu bodů získala celkový triumf v celém seriálu Super League a vyhrála slušnou cenovou prémii 100 000 dolarů. Katie uvedla, že se v přípravě na Singapurské finále zaměřila především na zlepšení své výkonnosti na kole, kde cítila, že bude závod velice obtížný.