Grebík ovládl potřetí Valachy Man, Wohl prodlužuje vítěznou sérii v Pardubicích.

27.07.2020 -
Radim Grebík nenašel konkurenci v intervalovém Valachy Manu, kde na něj nestačil ani Lukáš Kočař a další elitní triatleti. Pavel Wohl ovládl sprint Triatlon Pardubice.

Valachy Man – terénní interval triatlon (350-16-4,5)

V Novém Hrozenkově se letos sešla velice silná konkurence, která měla za cíl překazit třetí vítězství v řadě Radima Grebíka. Mezi největšími konkurenty Radima se řadil například Lukáš Kočař nebo Vojtěch Bednarský. Tato trojice si v cíli také rozdělila cenné kovy. Radim rozhodl o svém triumfu až v závěrečném běhu, kde předvedl jednoznačně nejlepší výkon ze všech téměř 250 závodníků a vyhrál s velkým náskokem přes 2 minuty. Stříbrnou medaili vybojoval Lukáš Kočař a třetí závod dokončil Vojta Bednarský.

Startovní pole žen čítalo také velice zvučná jména, nicméně mělo jednu velkou favoritku, která v terénním triatlonu u nás stále nemá konkurenci, Helenu Erbenovou. Helena rozhodla o svém triumfu na horském kole, kde zajela téměř o 5 mnut lepší čas než druhá žena v cíli Alžběta Hrušková. Třetí ženou v cíli byla velice dobrá bikerka Anna Lužná.

Podrobné výsledky

Triatlon Pardubice – sprint triatlon – bezhákový (600-26-7)

Czechman Triatlon team v čele s Tomášem Petrem přilákal v neděli do míst, kde se bude koncem září konat přesunutý Czechman, téměř 200 závodníků, kteří si mohli zazávodit na perfektních sprint tratích v okolí písníku Hrádek. Závod dospělých se konal v dopoledních hodinách před odpoledními závody Českého poháru žáků. Do závodu se na poslední chvíli přihlásil také Pavel Wohl, který se vrátil z vysokohorského soustředění a chtěl otestovat svou formu. V závodě se na kole utvořila velmi silná dvojice dobrých cyklistů Pavla Wohla s Matějem Burianem. Do druhého depa přijížděli spolu, avšak Pavel se poněkud zasekl v depu a tak měl Matěj náskok po výběhu z depa téměř 30 vteřin. Pavel však nastolil takové tempo, kterým velice rychle Matěje doběhl a ihned předběhl. Pavel si tak doběhl pro další vítězství po triumfu na půlce Hamrman. Uvidíme, co nám tento objev letošní sezóny ještě letos předvede. Bronzovou medaili v závodě vybojoval Martin Berka.

Mezi ženami se po skvělém výkonu v plavání a na kole radovala Kateřina Janovská, která doběhla jen asi 13 vteřin před skvěle běžící Veronikou Rosovou. Třetí ženou v cíli byla Lucie Kratochvílová.