Otevřený dopis pořadatelům ČP v Táboře a Českému svazu triatlonu:

10.06.2007 -
Vážený pane Hotový, vážení funkcionáři Českého svazu triatlonu,
rád bych, aby veřejně zazněl můj názor, se kterým souhlasila většina závodníků, s nimiž jsem o této věci hovořil. Sjezd Ústeckou ulicí při závodě ČP v Táboře podle mého názoru není bezpečný a myslím, že je velké štěstí, že se nikomu nic nestalo.
Chápu snahu pořadatelů připravit náročnou cyklistickou trať, po které volá řada závodníků i triatlonové veřejnosti. Je ale dobré si uvědomit, kde leží hranice bezpečnosti. Sjezd Ústeckou ulicí je úzký, povrch je rozbitý s řadou hlubokých kanálů a štěrkem na cestě. Ulice je bez chodníků, obklopena domy, ze kterých kdykoli může někdo vyjít a vstoupit přímo před jedoucí závodníky. Já jsem tudy jezdil rychlostí okolo 65km/h a věřím, že byli borci, kteří jezdili ještě mnohem rychleji. Uvědomte si prosím, v jakém stavu je organizmus triatleta po výjezdu předcházejícího stoupání Čelkovickou ulicí a jeho schopnost rychle reagovat. Vždy jsem se domníval, že technický delegát ČSTT je tam od toho, aby mimo jiné posoudil bezpečnost trati. Byl jsem svědkem několika případů závodů ITU a ETU, kde technický delegát nechal změnit trať den před závodem právě z důvodu bezpečnosti. Věřím, že si nikdo nepřeje, aby více závodníků skončilo podobně jako Zbyněk Švehla.

Další připomínku mám k vyhlášení vítězů. Soutěžní směrnice ČSTT 2007 v bodě 5.7 říká „Pro vyhlášení výsledků jednotlivců ve věkových kategoriích je nezbytná účast alespoň 3 závodníků dané kategorie.“ Zároveň v propozicích na Velkou cenu E-ON se píše „Veškeré kategorie budou vyhlášeny v případě, že závod dokončí minimálně 3 závodníci dané kategorie.“ Tyto podmínky byly splněny v případě mužů i žen nad 30 let, závodníci však vyhlášeni nebyli a ceny stanovené v propozicích nepředány. Ne, že bych umřel hlady, pokud mi pořadatel nevyplatí výhru 300Kč, ale tvrdím, že toto chování je trapné a nedůstojné a netuším, co k tomu pořadatele vedlo. Snaha ušetřit 1000Kč při pořádání závodu, jehož rozpočet jde jistě do stovek tisíc? Já osobně bych to asi překousl, i zbytečné čekání na vyhlášení. Těžko se to ale vysvětluje rodičům, kteří se na závod přijedou podívat a pro které je to velká odměna vidět svoje dítě na pódiu.
Nechci tímto nijak snižovat váhu jinak kvalitně připraveného závodu. Očekávám polemiku na daná témata.
S pozdravem, Pavel Paták

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Reakce pořadatele na otevřený dopis Pavla Patáka
Přečteno 686x

Komentáře

Ovážnej kousek Reagovat
Re: Ovážnej kousek Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer