Filip Ospalý ladil formu pro ME na ostrově Mauricius

15.04.2012 -
Filip Ospalý, český reprezentant, ladil formu před prvním vrcholem sezóny ME v Eilatu v Indickém oceánu na ostrově Mauricius. Jak se cítí před ME, a jak hodnotí průběh soustředění v exotické destinaci?

Filipe, absolvoval jsi soustředění v Indickém oceánu na ostrově Mauricius. Jak jsi byl spokojen s tréninkovými podmínkami a s počasím?
Z exotického ostrůvku v Indickém oceánu jsem se vrátil ve středu - odpočat, opálen, v lepší formě, než jsem tam před 14 dny odlétal a s chutí do dalších těžkých tréninků.

Proč si zvolil právě Mauricius? Odhaduješ podobné klima, jako v dějišti  ME v izralském Eilatu?
Nechtěl jsem, aby ME bylo můj první letošní start. Na východ cestovat nechci, na západě žádný olympijský triatlon nebyl, tak jsem si našel  mistrovství Afriky na Mauritiu. Jelikož jsem tam byl v roce 2008 dvakrát a tréninkové podmínky tam byly solidní, zvolil jsem tuto destinaci znovu. A  adaptace na teploty přes 30´C byla také jednou z věcí, proč jsem trénoval zrovna tam.

Trénoval jsi sám nebo jsi měl k dispozici nějakého sparinga?
Trénoval jsem sám. Jak jsem psal již v rozhovoru na začátku roku - intenzivní tréninky byly náročné a pro sportovce, který má mít vrchol až v létě by byly zbytečné. Takže těch 9 tréninkových dnů jsem se tam potil sám.

Jak složité pro tebe je trénovat sám? Je to náročnější na soustředění?
Jsem zvyklý. Ano trénovat s někým je občas lepší - motivuje vás k většímu úsilí, na kole si za ním odpočinete apod. Ale na druhou stranu potřebuji být někdy sám. Navíc soustředění na Mauritiu něco stojí...

31.3. jsi se zúčastnil závodu v africkém poháru? Jak jsi spokojen s výkonem? Předpokládám, že závod si odklusal, neboť ve výsledcích se objevil běžecký čas kolem 35 minut?
První dvě disciplíny proběhly podle plánu. Desítka za 35minut je opravdu vyklusání, ale po 2,5km už byly rozdíly mezi většinou účastníků velké a já neměl chuť se v tom vedru moc trápit :-)

Jak se ti nyní daří plnit před ME? Je vše OK v tréninku? Cítíš již bouchat saze?
Do odletu na ME (úterý 17.dubna) už zbývá jen 5dnů (pozn. red.: rozhovor vznikal ve čtvrtek). Na každý mám naplánovaný 1 až 2 tréninky, z toho vždy jeden ve vyšší intenzitě. Takže  ten plán není těžký na to to splnit :-) Saze bouchnou až v sobotu 21.dubna v 16:00, až si v Izraeli odpočinu po tréninku:-)

Jakou podobu mají běžecké tréninky? Jsi spokojen se svou výkonností?
Střídá se dlouhý tempový běh v terénu s intenzivním tréninkem na dráze. Výkonnost stále stoupá, takže nemám důvod být nespokojený!

Máš nějaké zajímavý zážitek z Mauriciusu?
Za ty čtyři roky, kdy jsem tam byl naposledy se toho tam dost změnilo. Ne že bych místním nepřál hospodářský růst, ale boom výstavby nových obchodních center v americkém stylu, nových rezidenčních komplexů, kteří si místní z finančních důvodů nemůžou dovolit trochu začíná kazit ráz krajiny. Během jedenáctihodinového letu z Paříže, který jsem naštěstí skoro celý prospal, se můj bratr seznámil s mladým párem z Finska, který letěl na Mauritiu na svatbu. Takže jsme šli za svědky :-)


Le Morne Brabant - pod touto horou se odehrávalo mistrovství Afriky


oblíbená občerstvovačka na kole - bio produkty kokos,ananas,papaya

Hodnocení:
Přečteno 634x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka