Triatlonový čtyřlístek-fest láká na Máchovo jezero

8.08.2012 -
Slavný komiks Čtyřlístek je doma v Doksech. A na druhé straně Máchova jezera se můžete o víkendu potěšit se čtyřlístkem triatlonovým. Doksyman je už tradiční podnik, nabízející čtyři lístky programu. Ten svůj si najde každý.

Inspirováni třeba olympijským nadšením vyrazte protáhnout i vlastní tělo.  „Chceme dát všem šanci vyzkoušet si triatlon v pohodě bez velkých závodních stresů, ale s kvalitně připraveným zázemím,“ říká Petr Valeš.


Takže co se nabízí? Sobotní polední minitriatlon je ochutnávkou pro úplné začátečníky. Vždyť 300 metrů plavání, 10 km na kole a 3 km běhu přece zvládne každý, i Fifinka. Můžete si vzít i trekingové nebo horské kolo, jen nezapomeňte helmu. Materiál dokoupíte přímo v areálu.

Odpoledne ve 14.30 startuje čtvrtý díl seriálu Tritour na obvyklých tratích 700 – 30 – 7. Tady se potkají přední závodníci, nadšení hobíci a na zkoušku i premianti. Předchozí závody se jely v Poděbradech, Předboji a Nymburce. V každém z nejoblíbenější tuzemské série veřejných triatlonů vyráželo ze startu téměř po dvou stovkách triatlonistů.

Vpodvečer v 18 hodin se dá ještě vydat na plavecký závod na 1,9 km, který může posloužit i jako rozplavání před nedělní štrapací.

Porce 1,9 – 90 – 21 označují jako střední triatlon nebo halfironman (půlželezňák) a jsou nyní nejžádanější kombinací triatlonového světa. Nastoupit mohou i štafety o dvou až sedmi lidech, kde každý účastník jede buď jen tu svoji disciplínu, nebo úsek. Pinďa s Bobíkem přesvědčují i Myšpulína.

Plave se ve vlnách Máchova jezera. Na kole se jezdí „postaru“, tedy se zakázanou jízdou v háku, což umožňuje spravedlivější poměření výkonnosti. A běhá se po lese, v terénu i po zpevněných cestách. Po oba dny si závodnickou atmosféru mohou vyzkoušet i předškolní děti.


V akci se tu očekává se téměř pět stovek příznivců triatlonu z několika zemí včetně USA, Mexika, nebo Polska. Chybět nebude ani Petr Vabroušek, jedna z největších osobností světového triatlonu a český rekordman v počtu účastí na havajském Ironmanovi i držitel nejlepšího umístění tamtéž v Koně.

Téměř doma je tady nezničitelný Jaroslav Brynda – závodí v sobotu i v neděli. Ukázat se chce i předloňský Objev roku Tomáš Mika, jehož nadějný rozlet zastavila loni po pádu na kole zlomenina klíční kosti. Přijede i Zbyněk Švehla, handicapovaný triatlonista, který na svých vozících už pětkrát podstoupil Ironmana i na Havaji.

A mnozí další. „Můžete je nejen sledovat na trati, ale pobavit se i o začátcích, požádat o rady do tréninku,“ láká na triatlonový festival Petr Valeš, sám trenér etriatlon teamu, zaměřeného na širokou veřejnost.

Pokud se rozhodnete na poslední chvíli, přihlásit se lze vždy před startem. Pořadatelé přivítají i pomoc dobrovolníků (petr@ironman.cz).

Epicentrum závodu najdete jako vždy v kempu Borný, kde se dá strávit celý víkend. I tu návštěvu muzea Čtyřlístku v Městské knihovně v nedalekých Doksech zvládnete, otevřeno mají 9-12 a 13-17.Hodnocení:
Přečteno 1437x

Komentáře

tritour pořadí Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl