Zemětřesení na svazu!!! Nový předseda táhne triatlon na výsluní

12.12.2010 -
Začátkem listopadu zvolila valná hromada nového předsedu ČSTT. Stal se jím Jaromír Horák, který se ve svém životopise může pochlubit reprezentačním trikotem, ale i úspěšnou pracovní kariérou. První exkluzivní rozhovor ve své funkci poskytl právě etriatlonu.cz a prozradil své plány.


Jaromír Horák (vpravo) na tiskové konferenci
Máte za sebou první týdny ve funkci předsedy ČSTT. Jaké byly?
Byly poměrně náročné a tato charakteristika ještě pár dalších týdnů bude platit. Každý projekt, který se rozbíhá, zpočátku vyžaduje větší než průměrnou dávku energie, která se musí investovat do toho, aby se vše potřebné nastartovalo. Jsem rád, že všichni členové nového vedení to vnímají a dávají tomu maximum.

Kdybyste mohl vrátit čas o půl roku, šel byste do kandidatury znovu?
Jistě ano, jen bych s dovolením nenapsal „do kandidatury“, ale do prosazení a uřízení změn. Může to znít jako detail, ale je to významově něco jiného.

Jak bylo složité vybrat si ty správné lidi kolem sebe? Bylo obtížné je přesvědčit?
Hledat lidi do týmu na charitativní práci, za kterou lze očekávat vlastní dobrý pocit a případně ocenění určité části okolí v mladé tržní ekonomice složité je. Přesvědčovací úspěšnost byla odhadem 70%, tedy ze 6 oslovených to „vzali“ 4. Zda se podařilo nalézt ty správné, se ukáže za delší dobu, ale „ryba smrdí od hlavy“ a jako vedoucí tohoto projektu jsem za vše, co se nepodaří, odpovědný já.

Jste spokojen s dosavadním průběhem prací ať již vaší nebo celého týmu?
„Všichni máme rezervy“, to je hláška, kterou často v hecu používám a nadneseně to platí i v tomto případě. 100% spokojenost = naivní iluze. Ale vážně, snažili jsme se v čase, který byl, identifikovat priority a těmto tématům se solidně a zodpovědně věnovat.

Jaký je Váš program a krátkodobé cíle na nadcházející týdne?
Do této středy dotáhneme některá jednání a detaily soutěžní směrnice zimní edice, která přinese seriál závodů českého poháru v Aquatlonu o celkových prize moeny 250000 Kč a seriál závodů Zimního BRIKO Triatlonu o celkových prize money 200000 Kč. Soutěžní směrnici uveřejníme na klubovém triatlonovém večeru, který pořádáme spolu s plzeňáky ve středu 15.12., kam zvu nejen Vás, ale i všechny, kdo projeví o osobní setkání a diskusi zájem. Poté musíme dotáhnout sestavení termínovky, smluv a soutěžní směrnici letních seriálů. Letní soutěžní směrnice vyjde koncem ledna 2011. Vedle toho paralelně probíhají práce a jednání o dalších tématech, která se těžko vejdou do jednoho odstavce. Nebudu se víc rozepisovat, protože bych jistě na něco zapomněl.

 Jak k vám přistupují lidé na svazu a z bývalého vedení?
Nevím, jaké lidi na svazu máte na mysli. Dopřáli jsme si přátelský oběd s Pavlem Kořanem a to je také jediný člověk z „bývalého vedení“, se kterým jsem od valné hromady hovořil. S lidmi z předešlé party VV/Rady jsem neměl příležitost hovořit a jejich percepci naší práce neznám.

Závodníky a čtenáře bude zajímat, jak to bude s ČP v roce 2011. Prozradíte první obrysy?
Jak jsem naznačil, ve středu 15.12. se všichni v soutěžní směrnici dočtou (pokud nám ji pomůžete zkomunikovat) podrobnosti obou seriálů -  Zimní BRIKO triatlon a Aquatlon. Do konce ledna budou venku letní seriály. Hlavní stavební kámen musí být a bude obrození seriálu závodů v olympijském triatlonu a povětšinou na olympijských tratích. Již dnes vím, že 5. září bude premiéra obrozeného závodu v Liberci, 19.6. olympijského závodu v Račicích a jednáme dále o restartu olympijských závodů v Plzni, v Jihlavě a v Praze.

A jak to bude konkrétně s pohárem v na dlouhých tratích? Budete spolupracovat s Classic cupem?
Jak vyplývá z otevřeného dopisu, resp. z jeho části „Seriálová politika“, tak se vynasnažíme, aby Classic cup byl zároveň českým pohárem s tím, že integruje všechny excelentní závody v dlouhém triatlonu v ČR. Pevně doufám, že se to podaří, navíc proto, že tato integrační role je v rukou právě Tomáše Petra.

Máte již partnera pro svaz, který by přinesl tak potřebné finance?
Jak může být zřejmé z naznačených prize money seriálů Zimního BRIKO triatlonu a Aquatlonu, tak určitý ekonomický potenciál probuzený je. Není to ze zdrojů jednoho partnera, ale výslednice multizdrojového finančního zázemí, ze kterého je část nutno vnímat jako rizikovou investici některých nových partnerů. V současné době nemáme hotový produkt, který bychom dokázali prodat. Navíc se o to nesnažíme sami, ale hledáme produkční firmy/agentury. Společně pak prodáváme konstrukci cílového stavu, který se může, ale také nemusí podařit. Je to jako v každém jiném business: většinou se dřív musí zainvestovat a vytvořit tak prostor a čas pro to, aby se investice (snad) vrátila.


Nový předseda svazu není žádný “bafunář“, ale stále aktivní závodník...

 

Hodnocení:
Přečteno 1079x

Komentáře

evžen Reagovat
Souhlas Reagovat
:) Reagovat
Re: :) Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár