V táborských kopcích kralovali Krňávek s Jirouškovou

6.07.2008 -
Exkluzivní reportáž přímo z trati + fotoreportáž
Martin Krňávek a Jana Jiroušková se radovali z vítězství na sprinterských tratích v Táboře. Kopcovitá trať dokonale pověřila cyklistické kvality naší domácí špičky.

Triatlon v Táboře patří zcela oprávněně do skupiny nejlépe zajištěných závodů v ČR a od loňského roku má přízvisko extra kopcovitý a náročný. Je to příjemná změna v ČP, která dokonale prověří cyklistikou vybavenost každého z účastníků. Během 20 km okusíte devět  prudkých stoupání.

V mužích se na startu překvapivě objevilo duo Krňávek - Jaňour, který den před tím závodili na SP v Hamburku. Prvně jmenovaný skončil 10. a Honza si odvezl 21.místo.

Martin Krňávek dorazil z Německa do Brna ve tři hodiny v noci. „ Řídila manželka a dohromady jsem spal šest hodin, ráno v sedm hodin jsme již vyjížděli směr Tábor,“ prozradil před startem a dodal. „Je třeba závodit i doma, proto jsem dnes tady.

O startovní výstřel se postarala maketa středověkého děla a vrchol dne, závod mužů, mohl začít.

Po 750 m vylézal z vod Jordánu jako první nadějný Slovák Varga následován Patákem, Krňávkem, Kumstátem, Čelůstkou a dalšími.

Většina favoritů na přední umístění, až na Pavla Šimka, nechyběla v prvním balíku. „Na takových tratích se nikdo nemůže zašít v balíku, takže na kole se jelo slušně,“ hodnotil Krňávek, který se na běhu brzy propracoval na první místo a v cíli si s přehledem mohl vychutnat pocty vítěze.

O druhé a třetí místo se svedl dramatický souboj mezi Martinem Pejsarem a Janem Čelůstkou. O čtyři setiny se nakonec radoval prvně jmenovaný. Jako čtvrtý dokončil Kumstát a pátý Jaroslav Pejsar.

Kuriózní a zároveň obdivuhodný výkon předvedl Hampejs Jiří, kterému při nasedání na kolo praskla karbonová sedlovka. Závod však nevzdal, ale celých  20 km odjel ve stoje!!! Tomu se říká touha dokončit závod za jakékoliv situace.

V ženách se diváci mohli těšit na souboj Jiroušková vs. Frintová. Z vody vylézala jako první Jiroušková. Za ní Trnková s Lukešovou. Frintová ztrácela na čelo 34 sekund.

Duo Trnková s Lukešovou brzy dojeli Jirouškovou ovšem její tempo nebyly schopné akceptovat. Na špici se tedy po pár kilometrech pohybovala osamocená Jiroušková a Frintová.

Otázka před poslední disciplínou zněla. Dokáže Vendula smazat náskok Jirouškové, který postupně narostl na minutu dvacet? Překvapení se nekonalo, neboť Jana Jiroušková zaběhla nejlepší čas.

„S vítězstvím jsem nadmíru spokojena. Absolvovala jsem řadu těžkých tréninků v posledních dnech a jsem ráda, že to sedlo,“ zářila v cíli.

Vendula Frintová v cíli prozradila. „Jeden závod jsem již zde absolvovala včera na MČR v atletice na 5000m. Takže jsem byla dost unavená a závod se vyvíjel dle mého očekávání.“

A jaký byl čas? „17:03. Do čtvrtého kilometru jsem se cítila dobře, ale poté se začalo tempo trhat a holky specialistky hold uměj a v posledních dvou kolech jsme na ně ztratila,“ říkala zklamaně. 

Co se týče výkonu v triatlonu prozradila, že pokud má velmi unavené nohy není schopna prodat svoji plaveckou výkonnost. „Na kole jsem se snažila dotahovat Janu, ale dařilo se mi to jen v úvodní kole. Běh jsem již pouze vyklusala,“ zhodnotila v cíli.

V mládežnických kategoriích se bojovalo o mistrovské tituly. V juniorech se z vítězství zaslouženě radoval Radek Roupec, kterému jeho tempu na kole dokázal sekundovat pouze Vojta Dědek. V juniorkách zvítězila Lucie Vaverová.

V kategorii dorost si mistrovské titulu si odvezli. Lukáš Kočař, Vlčková Zuzana.  V žácích kralovali Kukrle Michal, Grabmüllerová Aneta,  Červenka Lukáš a Lauberová Edita.

Autoři fotografií: David Kuchařík a Michal Ševčík

Kompletní výsledky zdePrvní muži při výběhu z vody


Nejnáročnější pasáž. Drsné stoupání úzkou historickou uličkou. Na špici Zbyněk Pospíchal


Jana Jiroušková


Příjezd do depa


bratři Pejsarovi


Martin Pejsar při výběhu z depa


Souboj o stupně vítězů za Krňávkem. Pejsar, Čelůstka a Kumstát


Vítězka Jana Jiroušková


Vítěz Martin Krňávek


finiš mezi Čelůstkou a Pejsarem


čtvrtý Kumstát, kterému se vrací loňská parádní forma


v cíli


Vítězný junior Radek Roupec
Hodnocení:
Přečteno 1323x

Komentáře

Zbych Reagovat
Salva z děla Reagovat
kopce Reagovat
DQ Reagovat
Re: DQ Reagovat
Muža Reagovat
Re: Muža Reagovat
Dres Reagovat
Re: Dres Reagovat
Re: Dres Reagovat
K výkonu Zbyňka Pospíchala Reagovat
To jsou rozdíly Reagovat
Re: To jsou rozdíly Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.