S potěšením jsem sledoval rozhodčí, jak se s tím nemažou, říká Tomáš Ekl po IM Hamburk

18.08.2017 -
Triatlonista v dresu berounských Ironstars zajel o víkendu nejlepší český výsledek na IM Hamburk v podobě 15. místa celkového pořadí. Kladně kvituje i počínání rozhodčích, kteří oproti nedávnému Challenge Prague, sázeli karty za každý draftingový prohřešek. Více v našem rozhovoru

V závodě IM Hamburk jsi zajel čas 9:10:04, což znamenalo 15.místo v celkovém pořadí, bronz v kategorii a možnost havajského startu. Jaké máš dojmy po závodě? 

Z celého závodu mám samé kladné dojmy. Rolling start na plavání je krok vpřed. Rozhodčí se prvních 30 minut v cyklistice snažili rozpískávat skupiny, a když se pole trošku natáhlo, tak začaly pěkně sázet karty. Motorku jsem měl skoro celý první okruh u sebe a s potěšením sledoval, jak se s tím nemaže. Obrovský rozdíl oproti Praze. Druhý okruh už jsem jel v podstatě sám. Běh byl stejně jako v Praze v parádní atmosféře centra velkého města. 

Jak se pro tebe závod vyvíjel?  

Vyvíjel se dle mého klasického scénáře, kdy jsem vylézal z vody dle výsledků na cca 200. místě a pustil se do stíhací jízdy na cyklistice. Tam jsem se v prvních kole prokousával vláčkami závodníků dopředu a v druhém už jel osamoceně. V běhu jsem na prvních 10km předběhl několik slabších běžců a poté již ztratil přehled díky závodníkům o kolo zpět. Podél trati jsem žádný informace nedostával, a tak umístění jsem se dozvěděl až po závodě. 


Jak jsi spokojen s výkonem (plavání 1:02, kolo 4:54, maraton 3:05) a výsledkem? 

Mimo úvodní plaveckou část, kde jsem si v první polovině naplaval zbytečné metry navíc, jsem s výkonem spokojený. Z výsledku jsem byl hodně překvapen, protože jsem v Německu čekal daleko větší konkurenci.  

Jak se ti líbila atmosféra a organizace? 

Organizaci nelze nic vytknout. Divácká kulisa byla parádní a konkrétně na maratonu nebylo mnoho míst bez fandících diváků. 

Potkal ses s ostatními Čechy na startu? 

Na závod jsme jeli ve čtyřech (Tomáš Křeček, Míra Mikula, Míra Jurič) a po závodě jsem ještě vše zhodnotil s Lukášem Polanem. 

Z jakého důvodu sis vybral zrovna tento závod? 

Na Hamburk padla volba kvůli touze účastnit se velkého závodu v Německu. A také ihned nebyl vyprodán.. 


Jak se ti zatím daří v letošní sezóně? 17.místo z Czechmana, 7.místo Moraviaman, 19. Místo Challenge Prague,…. 

Začátek sezóny nebyl úplně ideální a zklamaný jsem byl hlavně z posledních 20 km běhu na letošním Moravimanovi, kde mi totálně odešly nohy. Od července jsem již podával standartní výkony, i když jsem pořád nebyl úplně spokojen s běžeckou částí. Proto jsem rád, že alespoň v neděli mi to běželo, i když musím podotknout, že počasí na maraton bylo téměř ideální. 

Připravuješ několik svých triatlonových svěřenců, jak se jim letos daří? 

Radost mi čerstvě udělal Míra Mikula v Hamburku, který zajel svůj životní závod a zároveň osobák na IM tratích. Honza Šneberger mi letos udělal radost svým výkonem a umístěním na Pálavě, Milan Škoda velkým zlepšením na maratonu, ale i ostatní svými zlepšenými výkony. Zároveň jsem rád, že jsou všichni zdraví a můžou plnohodnotně trénovat. 

Jaké závody máš ještě letos v plánu? 

Triatlonovou sezónu jsem tímto závodem ukončil a nejspíš už pojedu jen Klasik duatlon v Příbrami.pozn.titulní foto: Roman Knedlík 

Hodnocení:
Přečteno 1072x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
29.3.23Ideme si tak trochu vlastnou cestou. Říká trenér a otec v jedné osobě Jozef Vrábel
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer