V Lisabonu byla nádherná atmosféra, říká Tereza Skuhrová

1.06.2016 -
Na Poděbradském triatlonu brala druhé místo a tento závod pojala jako přípravu na lisabonské ME v rámci závodu Age group, kde skončila šestá ve své kategorii. O portugalském závodě, triatlonovém tréninku a dalších plánech, povídala v našem rozhovoru.

O víkendu se konalo ME v Lisabonu. Ty jsi závodila v Age group. Jaké to pro tebe bylo?

Závod v Lisabonu se mi moc líbil, byl to úžasně uspořádaný závod a byla tam nádherná atmosféra. Své vystoupení hodnotím pozitivně, jelikož jsem si zlepšila čas o tři minuty na olympijském triatlonu oproti loňsku, přestože jsme teď v Lisabonu měli o tři kilometry delší vzdálenost na kole. Zkušenost to pro mě byla velká, jelikož na českém území nejsem zvyklá, že by najednou závodilo tolik lidí jako v Lisabonu.

Závodil i tvůj přítel Franta Schoval, který skončil na 13.místě ve své kategorii. Co říkáš na jeho výkon?

S výkonem svého přítele jsem spokojená. Kolo a běh zvládl dobře, ale ještě musí zapracovat na plavání na otevřené vodě, aby nemusel celý závod ztrátu z plavání sjíždět a sbíhat.

Na sprintu v Poděbradech jsi brala stříbro. Jak se ti líbil tento závod?

Závod v Poděbradech se mi moc líbil. Byl skvěle zorganizován, ostatně jako každý rok. Méně se mi líbilo počasí, bylo poměrně velké vedro. Letos jsem v Poděbradech závodila po sedmé.

Jakou jsi měla tréninkovou přípravu?

Na tento závod jsem se nějak speciálně nepřipravovala, brala jsem ho jako testovací závod před Mistrovstvím Evropy v AGE GROUP.

Jak se pro tebe závod vyvíjel?

Můj cíl pro závod v Poděbradech byl, abych skončila lépe než loni, kdy jsem byla 10. Z vody jsem vylézala společně s pěti holkami na 2.-7.místě. Při výběhu z vody mi ale upadly plavecké brýle na zem, takže jsem ztratila pár vteřin, než se mi je podařilo sebrat. První depo jsem poté zvládla bez problémů a na cyklistickou část jsem vyrážela jako šestá. Na kole se mi podařilo postupně předjet všechny soupeřky. Vzápětí mě ale předjela Lenka Králová, která se stala pozdější vítězkou. Do druhého depa jsem tedy dojela na druhém místě. V depu jsme se opět trochu zdržela, neboť jsem si nebyla přesně jistá, kde je moje místo v depu. Na běh jsem přesto vyrážela jako druhá, kousek za mnou už však byla Eliška Zelená, která mě za chvíli doběhla. Snažila jsem se jí posléze udržet, ale i tak mi Eliška začala utíkat. Zhruba v druhé polovině běhu se mi začalo běžet lépe a postupně jsem začala Elišku dobíhat. Nakonec se mi ji povedlo předběhnout a mírný náskok jsem si před ní udržela až do cíle.

Jak dlouho se věnuješ triatlonu?

Triatlonu se věnuji již osmým rokem. Předtím jsem závodně plavala, věnovala jsem se převážně dálkovému plavání. Plavání jsem se posléze věnovala souběžně s triatlonem až do svých 20ti let.

Popsala bys svůj trénink?

Snažím se dostat na trénink každý den, ne vždy je to ale možné. Nejsem moc zastáncem tréninkových dat a analýz, nicméně odhadem trénuji nějakých 10 hodin týdně. Na jaře mi navíc hodně pomohla častá soustředění s naší reprezentací. Celkem jsem se zúčastnila třech akcí, které mě výkonnostně hodně posunuly!

Kam se letos chystáš závodit?

Zaměřím se na Český pohár v olympijském triatlonu. Mimo to mám v plánu jet štafetu na Moraviamanu za nově vzniklou triatlonovou stáj ZOOT/ISOSTAR, za kterou od letoška závodím.

Na závěr bych chtěla poděkovat mým partnerům Zoot a Isostar, že mě od letošního roku podporují.