Mistři ČR v duatlonu Pejsar a Jiroušková hodnotí své výkony

29.04.2008 -
Novopečení Mistři ČR duatlonu sdělili magazínu etriaton.cz své dojmy ze závodu. Oba závod pojali jako kvalitní přípravu na triatlonové ME, které se uskuteční již příští víkend

Nasát závodní atmosféru, to byl cíl Jirouškové

 

Na start jsi nastupovala z plného tréninku? Chtěla jsi se pravděpodobně rozzávodit?
Na start jsem se postavila s jedním dnem odpočinku. Ano hlavní cíl byl, zkusit si před ME v zavodní tempo a nasát atmosféru závodu, aby ME nebylo prvním závodem!

Jak se vyvíjel závod na čele?
První kolo jsem šla společně s holkami, a když jsem zjistila, že se rychleji nepoběží, tak jsem si začala běžet své tempo, do depa jsem doběhla s náskokem asi 40sekund a kratičkém zvážení jsem si řekla, že zkusím jet na kole sama i když jsem předpokládala, ze se to vzadu asi sjede a holky budou mít výhodu. Jelo se dobře, foukalo, takže musely makat všechny a kupodivu do depa po kole jsem přijela s náskokem něco kolem 1:30, a pak už jsem si v klidu odběhla druhý běh.

Jsi spokojena se svým výkonem?
Spokojena jsem neb jsem moc nevěděla, jak na tom vlastně budu. Od soustředění na Kanárských ostrovech jsem měla myšlenky jinde, neb mamka bojovala v nemocnici o život. Takže myšlenky na triatlon a závody byly až ty poslední a psychika špatná. Ale vše se zlepšilo, a tak se vrací i chuť k závodům. A pocit „porvat“ se na trati o dobrý výsledek už je opět zpět.

Jaké jsou tvé nejbližší plány?
ME v triatlonu v Lisabonu. Jen mě mrzí, že i když jsem si vyjela nominaci na ME v duatlonu, se jej nebudu moci zúčastnit. I když bych rada, ale po doběhnutí v Dobřanech jsem mluvila s T.Servítem, který byl poveřený koordinátorem duatl. reprezentace. a domluvili jsme se, že se můžu rozhodnout zda budu startovat, až po ME v triatlonu (stejně jako M.Pejsar), což bylo fajn. Avšak večer mi přišla zpráva od Radky, která asi vyřizuje nominaci za pana Haryho Hudaka, že na rozhodnutí o tom jestli budu startovat na ME mám jeden den. Nebylo mi již sděleno, jestli budu mít hrazeny náklady na tyto závody, jelikož to ještě není známo. Myslím, že by snad nebyl takový problém nás závodníky přihlásit a za 14dni vyřešit ostatní, a protože je pro mě triatlon prioritou, tak dam raději peníze, které bych pak musela třeba platit, do triatlonových závodu. Z tohoto důvodu jsem byla nucena říci na nominaci ne!

 
archív, Jana Jiroušková

 

 

Vítězství ho mile překvapiloJak se vyvíjel závod MČR v Dobřanech?
V prvním běhu jsem měl za úkol běžet na čele, ale s rezervou, tak jsem se držel těsně za vedoucím Feklem. Do prvního depa jsem dobíhal na 4. místě za Feklem, Servítem a Kubíčkem. Na kole jsme jeli ze začátku velmi volné tempo, než nás dojel K.Zadák, ale ani pak se příliš nezrychlilo, až na pár nástupů. Cca 4km před koncem kola jsme s Zadákem a Feklem unikli Kubíčkovi a Servítovi a do druhého depa si přivezli 20s. náskok. Hned v úvodu druhého běhu jsem si vytvořil nepatrný náskok, který jsem zhruba do poloviny tohoto běhu zvýšil na téměř 30s. Poté jsem již jen kontroloval první pozici.

Překvapilo tě vítězství?
S prvním místem jsem příliš nepočítal, a proto mě to mile překvapilo. Nominoval jsem se na ME v duatlonu, ale s účastí vzhledem k plánované triatlonové sezóně zatím váhám.

Na start jsi nastupoval předpokládám z tréninku nebo jsi na závod nějak speciálně ladil?
Závod byl naplánován, jako velmi kvalitní trénink - skvěle mi zapadl do příprav na ME.

Jsi spokojen, jak hodnotíš svůj výkon?
Určitě jsem spokojený - závod mi však ukázal, že do ME budu muset ještě malinko potrénovat.

Kdo tě mile překvapil z soupeřů?
Všichni na startu - jen škoda, že jich nebylo více.

Jaké jsou tvé nejbližší plány?
ME - triatlon, EP - Brno a pak se uvidí.


archív, Martin Pejsar

Hodnocení:
Přečteno 589x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár