Sadomasochistický dýchánek Tomáše Langhammera

22.04.2008 -
Přesně tak pojmenoval jeden z loňských účastníků dlouhý duatlon v Krušných horách. Pořádá jej Tomáš Langhammer a pro letošek jsou pro závodníky připraveny přívětivější distance (10-90-10)km. Více se dozvíte v rozhovoru.
Co čeká nového na závodníky?
Asi ta nejviditelnější změna na vzhledu Krušnomana je lidská tvář v podobě distancí, které na závodníky čekají. Z loňských 20-100-10 se zlevňovalo spíše SALEvovalo na 10-90-10. Slibujeme si od toho větší přísun závodníků a zájemců si okusit na vlastní kůži krásu Krušných hor.

I termín je trochu jiný…..
Změnou termínu – 10.květen 2008 – jsme „otevřeli“ možnost startu i těm, kteří chtějí jet CZECHMANa (v loňském roce jsme měli od sebe 14 dní) a to přeci jenom nebylo úplně ideální. Letos mezi námi (myšleno KRUŠNOMAN X CZECHMAN) jsou 4 týdny, což je příjemnější pro Vás pro závodníky a „o tom to je“. Závodník na prvním místě… .

10. května může počasí v Krušných horách ukázat svou drsnou tvář…Nebude to spíše zimní duatlon?
Počasí ?! (v jednání…) :-)

Neobjevíš se na startu a neokusíš svůj vlastní dýchánek?
Moc rád bych okusil, ale opravdu to nejde. Samotný závod už připravujeme od září 2007 a moc rád bych byl při „porodu“ Krušnomana 2008 – je to přeci jenom osobní záležitost. Sice Krušnomanu už bude letos 10 let (proběhlo: 6 triatlonů a 3 duatlony), ale rok od roku je s ním více a více práce – přeci jenom se neříká: „malé děti – malé starosti, velké děti - velké starosti“.

Když to shrnu, tak letos je to samá novinka: vzdálenosti, termín. Co zůstalo při „starém“?
Vše ostatní :-). Stejné okruhy běhu, akorát ten druhý běh se běží obráceně. Stejné okruhy cyklistiky, akorát se otáčí závodníci o 1.500 m dříve než vloni. Při starém zůstalo i místo prezentace, zůstal čas startu na 11:00 hodin, zůstalo i zázemí celého závodu. A v neposlední řadě zůstali i moji věrní pořadatelé, kteří se budou o Vás starat.

Tvé ústřední logo či motto celého závodu je „Duathlon´s  not dead“. Jak si to máme vysvětlit?
Co chceš slyšet, resp. co chceš abych napsal?  Když si vezmu triatlonové ročenky ČSTT  od roku cca 2004 či ještě starší, tak tam všude v sekci duatlon najdeš věty jak toto sportovní odvětví umírá a že bla, bla… . Tak já těm všem bla, bla vzkazuji vzkaz prostřednictvím motta závodu, že duatlon není mrtvý, ale pořád žije. A kdo tomu nechce věřit, tak ať přijede do Krušných hor 10.května a uvidí na vlastní oči dle nich „mrtvý“ odvětví. Nechci se pouštět do velkých úvah, proto bych tuto odpověď uzavřel a až budeš mít okurkovou sezonu, dej vědět a já se rád rozepíši.

Poslední otázka je jednoduchá. Proč právě do Českého Jiřetína a proč právě na dlouhý duatlon?

Protože Krušnoman je závod s domácí atmosférou, kde „závoďák“ je na prvním místě a vše se točí kolem něj. Je to závod, který otevírá TRIEXPERT CUP 2008, mezinárodní sérii ENDURANCE 2008 a v neposlední řadě je i součástí Českého Poháru v duatlonu – Mistrovství České republiky. Je to závod, který si zaslouží aby Vaše běžecké boty byli na Vašich nohách na startovní čáře a Vaše kolo v cyklistickém depu přesně 10.května 2008. A to vše proto, že: D U A T L O N ´S N O T D E A D !!!!!!!!!!!!!!


Tom Langhammer v akci :-)


Po závodě...

Hodnocení:
Přečteno 646x

Komentáře

dychanek Reagovat
Re: dychanek Reagovat
krušnoman Reagovat
Celebrita Reagovat
Re: Celebrita Reagovat
Pane Langhammere Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl
6.2.24Mistrovství světa Ironman 70.3 pro rok 2025 míří do Marbelly ve Španělsku
27.1.24Triatlonová komunita není aktuálně úplně kompaktní, rád bych naše prostředí více spojil, říká Petr Soukup
21.1.24Skvělé, že někteří profíci dají nahlédnout, jak trénují, říká Roman Procházka
10.1.24Luxusní kola si své zákazníky vždy najdou, říká mechanik Michal Kohoutek.
21.12.23Mým snem je účast na největším sportovním svátku světa, říká Tereza Zimovjanová
17.12.23Já zastávám názor, že Havaj je Havaj, říká Petr Lukosz
5.12.23Příští sezona bude poslední. Těším se na premiéru IM Hradec Králové, říká Tomáš Bednář
27.11.23Snažíme se kvalifikovat na olympiádu v Paříži 2024, říká Daniel Noah
17.11.23Příští rok se zaměřím na půlky, říká Jan Volár