V Dobřanech startuje domácí sezóna v Lisabonu evropská

2.05.2007 -
O víkendu se naplno rozbíhá sezóna. Na SP do Lisabonu cestuje početná česká výprava v čele s Filipem Ospalým a Vendulou Frintovou. V Dobřanech budou závodníci bojovat o mistrovské tituly v krátkém duatlonu a dá se tušit zajímavá podívaná. V sázce jsou nominační místa na MS v duatlonu.
Bomby pěkně od začátku
Již potřetí pořádá Dan Fekl duatlon v Dobřanech. V neděli ve 14 hod na náměstí T.G.M. vše vypukne a o hodinu později budeme znát nového Mistra ČR v duatlonu.

Zdá se, že to bude spanilá jízda Dana Fekla, ale nechme se překvapit, třeba se zrodí překvapení... Soupeři v čele s Kubíčkem a Kaslem ho budou chtít určitě potrápit. Ten největší Filip Ospalý, který v předchozích dvou ročnících porazil Fekla, dává přednost SP v Lisabonu. Nedorazí ani Aleš Láník, který skončil minulý rok druhý. 

„Na start půjdu s tím, že chci vyhrát! Taktiku zvolím takovou, až uvodím, jak se budu cítit. Ale doufám, že to budou bomby pěkně od začátku a bude se pořádně závodit a lidi budou mít parádní podívanou,“ říká Dan Fekl, pořadatel a závodník v jedné osobě.

Kromě mistrovských titulů se bude bojovat i o nominaci na MS v duatlonu. „Vzhledem ke konání nominačního závodu, což je tři týdny před MS, musí být nominace uzavřena ihned po závodě, aby se včas stihli zařídili potřebné formality, “ vzkazuje závodníkům nový koordinátor Hary Hudák.

Trať běhu zůstává beze změny, ale trať kola bude malinko jiná. „Pro diváky určitě atraktivní! Bude se objíždět skoro celé náměstí! To jestli se bude neustále nastupovat ukáže až samotný závod. Já sám se moc těším, protože otestuji svoji novou strojovnu – Kuotu,“ říká Fekl, který cítí před závodem formu, avšak trápí ho menší nepříjemnost.

„O víkendu jsem se zúčastnil MČR v půlmaratónu, ale musel jsem vzdát na 11km. Běžel jsem už s náskokem na prvním místě, ale už nešlo běžet kvůli puchýřům. Rozběhl jsem si to přesně jak jsem chtěl 32:30 desítku na pohodu, ale od 2km už mě vařila chodidla. Na 8km jsem se i zastavil a nalil vodu do bot, ale to už taky nepomohlo. Docela mě to mrzí, protože to na placku určitě bylo!“

Největší kandidát na vítězství v K23 je Tomáš Servít, který se vrátil ze soustředění z Itálie. „Společně s Karlem Zadákem jsem odchodil jedny z mých nejkvalitnějších tréninků vůbec. Doufám jen, že to dokážu v Dobřanech dobře prodat.“

„Do závodu půjdu naplno, nemám co ztratit. Cílem je nominace na MS v Maďarsku,“ říká odhodlaně.

V Lisabonu o body do olympijské kvalifikace
V Portugalsku se tentýž den jako v Dobřanech uskuteční třetí podnik SP. Startovka je tradičně nabytá hvězdnými jmény. Z české reprezentace na závod odcestuje čtveřice žen Lucie Zelenková, Jana Jiroušková, Lenka Zemanová a Vendula Frintová. Z mužů se představí Petr Bureš a ostřílená dvojice Martin Krňávek a Filip Ospalý. Kromě Zelenkové a Bureše to bude pro ostatní první triatlon v roce 2007.


Daniel Fekl


Petr Kasl


Jan Kubíček


Tomáš Servít


V loňském roce se takhle v Dobřanech radoval Filip Ospalý

Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Fekl se před sezónou dostává do životní formy!
Zemanová touží uspět na ME a MS
Čeká Jirouškovou zlom v kariéře?
SOUVISEJÍCÍ ODKAZY
MČR v duatlonu, Dobřany 2007
SP Lisabon

Galerie

   

Přečteno 555x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri