Jsem rád, že ještě nepatřím do starého železa, říká Pepa Křivánek

22.11.2019 -
Uplynulá letošní sezona se pro Pepu nesla ve znamení mnoha závodů, jak v zahraničí, tak domácích pohárových startů. V konečném zúčtování z toho bylo šesté místo v celkovém bodování Czechman Tour. Co říká na letošní sezonu a jak pojme zimní přípravu? Dozvíte se v našem rozhovoru

Jaká pro Tebe byla sezóna 2019? V čem byla jiná než ty předchozí?

Tato sezóna pro mě byla trochu zvláštní. Věděl jsem, že nebudu moci trénovat, tak jak bych chtěl (nebo měl) a bral jsem ji hodně s rezervou. Chtěl jsem absolvovat nějaké zahraniční závody ze série Challenge Family a k tomu přidat pár závodů z Czechman tour. Věděl jsem, že podrobný plán nemá moc cenu řešit, protože nebylo jisté, kolik budu mít času na trénink. Z toho důvodu jsem se rozhodl neabsolvovat tolik dlouhých triatlonů, jako v předchozích letech. Přece jen je trénink na dlouhý triatlon časově o dost náročnější. Také jsem se, co se týče výběru závodů, přizpůsoboval Simoně, abychom jeli závody společně. Je to tak praktičtější a příjemnější pro oba. Také jsem letos nechtěl závodit celý rok, jako loni. Dlouhá sezóna mi dávala celkem zabrat - ani ne tak závodění samotné jak spíše kombinace cestování, chystání na závody a to vše ve spěchu v kombinaci s prací, rekonstrukcí a jinými povinnostmi.

Kolik let už se věnuješ triatlonu na závodní úrovni?

Byla to pro mě 8. sezóna v triatlonu resp. v dlouhém triatlonu.


Co se Ti nejvíce podařilo?

Ve všech zahraničních i českých závodech se mi, až na jednu výjimku, podařilo stát v AG na stupních vítězů. Někdy i v celkovém pořadí. Jsem rád, že ještě nepatřím do starého železa.

A naopak?

Nejvíce jsem naopak "rupnul" na Pálava race, kde jsem se ve vedru, které tam panovalo, totálně uvařil. Zde jsem opravdu nechápal, co se s mým tělem děje. Pak se mi také nezadařil sprint triatlon v Brně, kde jsem kvůli menšímu zaváhání letěl přes řídítka a okusil tvrdost asfaltu.


Opět ses vešel mezi nejlepší desítku českých triatlonistů na dlouhých distancích. Co na to říkáš?

S celkovým 6. místem jsem spokojený. Vůbec jsem nevěděl, zda budu schopen absolvovat dostatečný počet závodů, abych mohl bodovat. Když jsem se však o prázdninách pohyboval na průběžném druhém místě, chtěl jsem nakonec za každou cenu bodovat. Samozřejmě jsem počítal s tím, že mě ještě pár kluků v pořadí předběhne. Konečné 6. místo je to také díky tomu, že někteří elitní závodníci jako Tomáš Řenč, Lukáš Slatinský, Honza Wainer neměli dostatek závodů, aby zasáhli do předních pozic. Pohár ve své věkové kategori 40-45 jsem vyhrál.

Které závody jsi absolvoval?

V dlouhém triatlonu MČR Moraviaman (6. místo celkově/1. v AG), Slovakmana (3. celkově/1. v AG) a ETU ME Challenge Almere (1.v AG) Ve středním triatlonu pak Czechmana, Pálava race, Pilmana, Challenge Riccione, Hamrmana a pár sprint triatlonů. 

​Tvoje žena Simona zažila opět fantastickou sezonu ověnčenou mnoha cennými kovy. Jak to hodnotíš?

Simona válí, jak to jen jde. Je z ní takový Vabroušek v sukni. Zvládne spoustu dlouhých závodů celkem s přehledem. Moc dobře vím, že příprava na závody není jednoduchá a co tomu obětuje, tak je super, že se jí daří.


Jak vnímáš fakt, že z vás dvou je Simona „více vidět“? 

Sebe moc neřeším, chci se závoděním hlavně bavit. No ale popravdě, občas mě samozřejmě trochu štve, když si ze mě na toto téma lidi utahují (i komentátoři na závodech)..
Konkurence mezi muži je větší, ale co se týče zahraničních závodů, tak tam je to i mezi ženami, hlavně v posledních letech, pěkně našlapané.

Je pravda, že některé Simoniny výsledky jsou i pro mě překvapením. Obzvláště když vidím, jak se někdy pro ni závod špatně vyvíjí a ona i přesto nakonec spoustu soupeřek doslova poseká na běhu. Je pěkné sledovat, když se o ní na zahraničních závodech diskutuje mezi soupeřkami ve smyslu "je tu Křivánková, ta co umí dobře běhat...".

Co ty a zranění v této sezoně?

Zranění se mi v posledních letech naštěstí vyhýbají. Je vidět, že se tělo za ty roky již přetransformovalo na "triatlonovou" zátěž.

Co pro Tebe bylo TOP momentem letošního světového triatlonu?

Světový triatlon nijak moc nesleduji. Paradoxně mám díky Simoně větší přehled o ženském triatlonu, která jej docela sleduje..Jinak obdivuji spíše výkony normálních smrtelníků, jako je např. Karel Zadák (se kterým jsme kamarádi od školních let a bydlíme kousek od sebe). Vím, co vše musel závodění obětovat, aby zajížděl takové kvalitní výsledky.

Jak vypadá tvoje zimní příprava?

Přípravné období bude stejné jako v jiných letech (s vyjímkou roku 2017, kdy jsem se připravoval na lednového Isramana). Kromě běhu a cyklistiky (plavání přes zimu zásadně netrénuji..) opět chodím hrát hokej, jezdím na MTB, crossfit na stavbě..A jakmile bude sníh, tak určitě vyrazíme na běžky. Poslední dvě zimy jsme také díky Lucce opět oprášili sjezdovky.

Hodnocení:
Přečteno 9435x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
15.7.24Ve Španělsku byla psána historie
7.7.24V Rothu padala světová maxima
17.6.24Generálku na MS v Nice ukořistila Charles, Besperát fantasticky druhá
9.6.24T100 - Napínavý souboj generací a dominance Knibb
28.5.24Český triatlon míří do Paříže! Petra Kuříková uspěla v náročné kvalifikaci
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.