Vítěz Krušnomana se neztratil ani v terénních tratích

8.08.2012 -
Sice nebyl nejlepší z českých závodníků, ale vítěz z Krušnomana Václav Holub, znovu překvapil tentokráte v Prachaticích v závodě X-terra. V mezinárodní konkurenci skončil an 13.místě ba co víc jeho běh a kolo byly srovnatelné s těmi nejlepšími.
Výsledky X-terra Prachatice zde


Po vítězství na Krušnomanovi jsi zaznamenal další cenný úspěch a tentokráte v X-teře v Prachaticích. Jak jsi spokojen se svým výkonem a umístěním?
S výkonem jsem spokojený a výsledku si cením. Zajet 13. místo celkově a nechat za sebou i elitní závodníky je samozřejmě příjemný pocit a k tomu vyjeté místo na Hawai je pro mě velký úspěch.

Byl jsi překvapen, že jsi dokázal sekundovat krok s těmi nejlepšími a časy kola a běhu byly srovnatelné s těmi nejlepšími?

Kolo a běh mám samozřejmě o dost lepší než plavání, kde na čelo vždy hodně ztrácím a pak dotahuji celý závod. Tady to bylo samozřejmě stejné. Kolo a běh my tady sednul. Obě dvě tratě si myslím byly hodně náročné. Běh mě hodně překvapil, nečekal jsem, že bych mohl zaběhnout 7. nejlepší čas.

S jakým cíli jsi nastupoval do závodu?

Do Prachatic jsem odjížděl s cílem zajet do 20. místa. Při ukládání věcí do depa a poohlížení se kolem sebe jsem cíl trochu posunul. Říkal jsem si, že do 30. bude pěkný.

Jak se pro tebe závod vyvíjel? Kde ses pohyboval v jeho průběhu?

V plavání jsem se pohyboval kolem 100 místa. Plavalo se mi docela dobře a na svoje poměry i celkem rychle :-). Plavání bylo pro mě asi v závodě v uvozovkách nejlehčí. Na biku jsem si docela ze začátku dával, abych se posunul co nejvíce dopředu a mohl vždy chvilku jet s někým v rychlejším tempu. Po kole jsem to dotáhnul zhruba na 20. pozici. Běh jsem raději začal volněji, nevěděl jsem co mě čeká. V druhým okruhu jsem do toho dal ještě víc a posunul se na 13. místo.

Jak bys okomentoval tratě?
Jedním slovem bych řekl, že kolo a běh byly fakt těžký. Na kole se dost i běhalo (šlo). Tratě okolo Prachatic znám z bikových maratonů, ale tato trať byla o poznání náročnější. Některé pasáže byly místy technicky náročné až nesjízdné, viděl jsem i pár pádů. Jsem tedy rád, že jsem se vyhnul jak pádům, tak defektům.

Máš nějaký zajímavý zážitek ze závodu?
Celý závod byl pro mě zážitek. Vše je pro mě na xterra závodech nové, vzhledem k tomu, že dosud jsem jezdil spíše bikové závody. Tady jsem měl i mezinárodní srovnání a výsledek byl pro mě opravdu velké překvapení.


Týden před Prachaticemi skončil ve Špindlerově Mlýně na druhém místě
Hodnocení:
Přečteno 793x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková