Upřednostnil x-terru před rugby

12.05.2011 -
Jonáš Vojtěch, člen nového Hisport teamu, se skvěle uvedl na úvodních duatlonech. Prioritou je však x-terra a má skvěle nakročeno stát se černým koněm v terénním triatlonu v letošním roce. Kdo je tento mladý závodník?
jméno: Jonáš Vojtěch
klub:
Hisport team
věk: 21
motto: Jediné, co člověk doopravdy musí, je umřít.
oblíbený trénink: delší švih s dobrou partou za pěkného počasí
oblíbené jídlo a pití: nepohrdnu skoro ničím, rád si dám pizzu, k pití například točenou kofolu

Jonáši, jak dlouho se již věnuješ triatlonu?
Bydlím v Říčanech, a tak jsem od útlého mládí hrál rugby. K tomu jsem později začal chodit na atletiku a zkusil i jiné doplňkové sporty. Svůj první triatlon jsem si vyzkoušel ve 14 letech. Na český pohár žactva jsem přijel s horákem a podle toho dopadl i výsledek. Tento sport mě však okouzlil. V dalších letech jsem kombinoval triatlon s rugby, což bylo velmi obtížné po všech stránkách. V 18 letech jsem si definitivně vybral triatlon.

Jaké jsou tvé priority na letošní sezónu? Bude to jednoznačně X-terra?
Hlavní prioritou bude xterra. Doufám, že se mi podaří vyjet i na nějaké závody do zahraničí. Určitě se zúčastním i silničních triatlonů a možná letos vyzkouším i tu půlku.

…a tvé dlouhodobější plány?
Nadále se bavit sportem a zlepšovat se. Jednou bych se chtěl vypravit na bájnou Havaj. Nebýt mých rodičů a přítelkyně, kteří mě podporují, těžko bych si mohl takovou radost ze sportu dovolit. Chtěl bych jim touto cestou moc poděkovat. Dále pak dostudovat, zasadit strom, postavit dům a zplodit syna.

Jak jsi spokojen se svým výkonem na duatlonu Břehy?
S výkonem na kole jsem spokojený, s během již tolik ne. Po první disciplíně jsem ztrácel na vedoucí skupinu. Na kole jsem se snažil jet hned od začátku naplno a k mému překvapení jsem soupeře dojel poměrně brzy. S Honzou Wainerem jsme měli po cyklistické části na zbytek závodníků slušný náskok. Nicméně Honzovi jsem poodjel jen o kousek a tušil jsem, že si se mnou v závěrečném běhu poradí.

Jak vznikla spolupráce s Martinem Matulou? Jak spolu komunikujete?
Prvně jsem se s Martinem potkal na soustředění v Nymburku, kde jsem byl společně s triatlonisty z Jablonce. V září mi Pavel Mužíček nabídl přestup do nově vzniklého Hisport teamu. Z nabídky jsem byl nadšený a zároveň lehce nervózní z nadcházející změny.
S Martinem se vídám ráno na bazéně v Hostivaři, kde máme plavecké tréninky společně se školou plavání. Takže v komunikaci není problém. Také často oba absolvujeme tradiční cyklistické tréninky z Koloděj s dalšími členy týmu a cyklisty všech výkonnostních kategorií.

V čem je podle tebe tak výjimečný? Vyhovují ti tréninky?
Martin obvykle tvrdí muziku na silničních trénincích na biku. Ve skupině se často jezdí poměrně svižně. Martin však za námi jede na MTB (samozřejmě se železnou mezerou deseti metru), a když se jede do kopce, začíná se plynule posouvat kupředu. Také patří k málo početné skupině lidí, kteří se naučili dobře plavat až v pozdějším věku. Jinak si na Martinovi cením toho, že rád poradí s jakýmkoli problémem. Samozřejmě si rád poslechnu nějaké zajímavé historky ‚z natáčení‘.
Plavecké tréninky mi vyhovují. Hodně se dbá na techniku, kterou potřebuji pilovat. Tréninky jsou v rámci možností poměrně zábavné (v 6:30 mi nepřijde asi nic zábavné), různorodé. Základem je také kamarádský kolektiv a dobrá nálada, kterou v týmu máme. V ostatních disciplínách mi Martin dává rady co a jak dělat, nebo naopak nedělat.

Jak často trénuješ na silnici a v terénu?
Převážnou většinu kilometrů absolvuji na silničce. V Říčanech je poměrně dost dobrých cyklistů, s kterými se rád svezu. Nicméně technika na biku je moje slabina, na které budu muset zapracovat.


jeho dřívějším sportem bylo rugby, nyní dostal absolutní přednost triatlon


 

Hodnocení:
Přečteno 706x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková
16.5.222 dny, 4 vítězství: triatlonista Grebík ovládl český šampionát v supersprintu