Simona Vykoukalová, vítězka Slovakmana

7.08.2012 -
Na začátku července absolvovala svůj první Ironman v Klagenfurtu a o víkendu vybojovala domácí mistrovský titul rovněž na železných tratích. Řeč je o Simoně Vykoukalové, vítězce Slovakmana, která se podělila o své dojmy.
Jak jsi zvládla regeneraci po závodě v Rakousku? Jak na tuto zátěž reagovalo tvoje tělo?
Regeneraci jsem zvládla nad očekávání dobře. Dva dny jsem cítila bolest noh i při chůzi, pak se vše uklidnilo a už týden po Klagenfurtu jsme jeli sprint triatlon. Ani zde jsem necítila výraznou únavu. Sama jsem z toho byla překvapená, vůbec mi nepřišlo, že bych jela Ironman a ještě v tak náročných podmínkách. Po třech týden jsme jeli na půlku do Belgie.

S jakými ambicemi jsi odjížděla do Piešťan? Jistě si již věděla, co tě čeká… Byl to přínos nebo závazek?
Do Piešťan jsem odjížděla s cílem závod dokončit a jet už intenzivněji než v Klagenfurtu. Chtěla jsem si vylepšit čas alespoň na 10:30.  Moc dobře jsem ale věděla, že to bude závod těžký a byla jsem připravena i na to, že už asi bude bolet. Protože mám s dlouhým triatlonem malé zkušenosti, tak jsem si žádné jiné cíle nedávala. Samozřejmě mě napadlo, jestlipak se poperu o umístění s Kikou...říkala jsem si, že musím dobře zaplavat, abych si udělala náskok, a pak to nechám osudu.

Jak se pro tebe závod vyvíjel, a jak se odehrával souboj s Kristýnou Lapinovou?

 Závod se vyvíjel nad očekávání. Na plavání jsem si na Kiku udělala náskok necelých patnáct minut, na kole jsem se snažila jet intenzivněji než v Klagenfurtu, samozřejmě stále rozumně, aby mi nedošlo. Na kole mě Kika sjela asi o 7 minut, takže jsem věděla, že pokud se mi na běhu nepřihodí nic nemilého, mohla bych první pozici udržet. Na běhu jsme s Kikou dost vyrovnané. Maraton je však dlouhý, a asi po 6 kilometrech přišla jedna velká krize, která trvala až do cíle. Začaly mě bolet nohy a nechtěly vůbec běžet. Stálo to hodně sil, závod dokončit a o to více si vítězství také cením. 

Měla jsi nějakou krizi během závodu?

Jak jsem již psala, skoro celý běh :-) žaludek byl naštěstí v klidu, křeče jsem také neměla, hlava mě nebolela..."jen" ty nohy mě pěkně potrápily.

Překvapila jsi sama sebe po závodě?

Rozhodně, vůbec jsem netušila, že závod dokončím pod 10 hodin. O to větší radost jsem pak měla, když jsem se dozvěděla že Pepa dokončil v čase 9:28. Prostě nádherný den...

Jak se nyní cítíš?

Až na neskutečně bolavé nohy dobře :-)
 Jaké jsou tvé další plány?
Ironman 70.3. v Zell am See a další dlouhý triatlon na Mallorce (ten už bude letos opravdu poslední a hlavně spojený s dovolenou....


archív
Hodnocení:
Přečteno 864x

Komentáře

gratulace Reagovat
Gratulace Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková