NA SLOVAKMANOVI POTVRDILA SVOU DOMINANCI SIMONA KŘIVÁNKOVÁ

5.08.2019 -
Třetí start, třetí suverénní vítězství. Simona Křivánková potvrdila své kvality také na závodě Slovakman 226, který se v sobotu 3. srpna uskutečnil jako čtvrtý závod Českého poháru v dlouhém triatlonu a duatlonu. V kategorii mužů v Piešťanech zvítězil Petr Vabroušek.

Slovenský závod je jedním ze dvou dlouhých triatlonů v kalendáři CZECHMAN TOUR. V Piešťanech na závodníky čekalo 3,8 km (3 okruhy) plavání v řece Váh, 180 km cyklistiky (6 okruhů) mezi Piešťany a Červeníkem a 42,2 km běhu (6 okruhů) vedoucích do Městského parku.

V závodě žen hned od plavecké části vedla Simona Křivánková. „Vyplavala jsem na prvním místě, ale doufala jsem, že budu mít větší náskok. Hned za mnou byla Jana Candrová. Na kole pak už můj náskok narůstal, což jsem si mohla dobře hlídat díky tomu, že se jezdilo v okruzích. V běhu jsem ho pak jen udržovala,“ popsala závod Simona Křivánková, která zvítězila v čase 9:30:08. Druhá doběhla Jana Candrová se ztrátou téměř hodiny a čtvrt. Třetí byla Kateřina Krátká.

„Na Slovakmana jsem jela s cílem nasbírat body do českého poháru, potrénovat a užít si ho, protože je tam super atmosféra a dobrá organizace,“ říká Simona Křivánková, která v minulých letech závodila především v zahraničí, ale letos dominuje i na českých tratích. „Mám ráda, když je každá sezona jiná. A když jsem letos vyhrála Czechmana i Moriavaman, říkala jsem si, že je to hezky rozjeté na celý pohár. Tak ještě pojedu na Pilmana,“ dodává.

Napínavé až do cíle

Dlouho to vypadalo, že by v domácnosti manželů Křivánkových mohly skončit obě trofeje ze slovenského závodu. V cyklistické části se totiž Josef Křivánek dostal na čelo závodu mužů spolu s Petrem Vabrouškem, když na 40. kilometru předjeli nejrychlejšího plavce Davida Jílka.

„Celou cyklistiku jsme si zkoušeli vzájemně nastupovat, ale nakonec ani jeden z nás neuspěl a na maraton jsem vybíhal s asi dvacetivteřinovým náskokem na Pepu,“ napsal pak Petr Vabroušek na svůj Facebook.

Dlouho běželi spolu, ale ve druhé polovině běžecké části měl více sil Petr Vabroušek, který si doběhl pro vítězství v čase 8:48:08. Josef Křivánek prošel krizí i žaludečními křečemi a propadl na třetí příčku, předběhl ho ještě slovenský závodník Michal Holub. Ten se dotahoval i na Petra Vabrouška, ale nakonec mu podlehl o pouhých 33 vteřin.

Seriál CZECHMAN TOUR pokračuje v neděli 18. srpna závodem PálavaRace.

Slovakman 226, 3. srpna 2019

Muži: 1. Petr Vabroušek 8:48:08, 2. Michal Holub 8:48:41, 3. Josef Křivánek 8:52:53

Ženy: 1. Simona Křivánková 9:30:08, 2. Jana Candrová 10:44:16, 3. Kateřina Krátká 11:13:18