Už sa to blíži!

29.07.2012 -
Slovenské Piešťany budou hostit v sobotu 4. srpna společné mistrovství Česka a Slovenska na ironmanských tratích. Bude to velmi zajímavá podívaná se všemi předními závodníky obou zemí.

Organizátor Vlado Baron hrdě hlásí, že startovta čítá již číslo 212. „Bude to určitě rekord v počte účastníkov.  Slovakman nepritiahol iba kvantitu ale aj kvalitu,“ komentuje.

Na startu nebude chybět loňská dvojice, která svedla dramatický boj. Řeč je o Vabrouškovi a Džalajovi. Přihlásil se i Pavol Šimko, který reprezentoval Slovensko na OH v Pekingu.

„ Za nimi plejáda kvalitných pretekárov ako Orlický, vlani bol tretí,  Šimkanin, Kulich, Vrábel, Ježko, Urbánek, Krpec, Cogan, Kašpárek. Každý z nich môže byť na bedni. Proste prvá desiatka na Slovakmanovi bude úspech,“ vzkazuje ze Slovenska Vlado a pokračuje.

„Naj exotickejší borec bude určite Kim Byeong Kwen, z Južnej Kórei. Pretekár z Ázie bude na štarte prvý krát. Na štarte sa objaví aj Peter Buček,  športový redaktor slovenského rozhlasu. Príde aj Ladislav Kaszas z Levic. Ten absolvoval prvého Ironmana pred 30-timi rokmi a do Piešťan sa príde rozlúčiť s triatlonovou kariérou. A na štarte nebude chýbať ani Martin Baláž. Tensa ako jediný predstaví na štarte desiaty krát.“

Mezi ženami nebude chybět obhájkyně Kristína Lapinová. Její cestu za vítězstvím se ji budou snažit zkomplikovat české duo Císařovská Vykoukalová.

„Nesmieme zabudnúť na štafety. Tých sa objaví na štarte asi 35, a nebude medzi nimi veľa Piešťancov, ktorý si vlani Slovakmana hneď na prvý krát obľúbili. Tak teda nezabudnite SLOVAKMAN 226,  4.augusta. Štart o 7:00 v Lodenici Piešťany,“ vzkazuje Vlado BaronHodnocení:
Přečteno 771x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková