Slovakman se těší na souboj Vabrouška s Džalajem

3.08.2011 -
Závod by se dal nazvat souboj dvou novopečených otců Karola Džalaje a Petra Vabrouška. Oba v nedávné době přivítali nové členy do své rodiny. Souboj to bude dramatický. Kdo zvítězí , to se dozvíme již tuto sobotu odpoledne.

Karol Džalaj si na Vabrouška věří. Konečně jej dokázal porazit. Stalo se tak v půlce července na středním triatlonu Bátovích, kde dokončil Džalaj na třetím místě a Vabroušek místo až za ním. „Petr však neměl svůj den a zužovalo je nachlazení. Navíc to byl halfIronman. Na Slovakamanovi to bude o něčem jiném, ale nevzdávám se, budu bojovat,“ říká Karol Džalaj.

Petr Vabroušek myslí jen na vítězství a dle papírových předpokladů je předem jasný vítěz. Ale Ironman je nevyzpytatelný a do boje o stupeň nejvyšší bude chtít promluvit i černý kůň závodu Andrej Orlický, který má skvělou běžeckou formu. Pokud nezíská velké manko na kole, může Andrej útočit i na vítězství.

První nasazená desítka, kterou etriatlonu.cz poskytli pořadatelé je následující:

1 Džalaj Karol
2 Vabroušek Petr
3 Orlický Andrej
4 Kulich Michal
5 Vrabel Jozef
6 Šimkanin Martin
7 Kašpárek Pavel
8 Holečko Martin
9 Ježko Ivan
10 Palko Daniel

 Po dlouhých úvahách a rozhodování se Slovakman po osmi ročnících v Šuranoch a Nitře přesouvá do Piešťan. Ovšem osvědčená a sehraná dvojice pořadatelů Vlado Baron a Palo Peciar zůstáva nezměna.

Proč se rozhodli pořadatelů pro změnu lokality? „Bolo na to viac dôvodov. 1. Areál v Šuranoch nebol už tri roky prevádzkovaný a boli problémy s WC, vodou a elektrinou. 2. Kvalita vody v štrkovisku Tona sa v posledných rokoch rapídne zhoršovala. 3. Dve depá vzdialené 30 km od seba boli problematické,  ako pre pretekárov tak aj pre  nás usporiadateľov. 4. Výstavba diaľnice ktorá pretínala cyklistickú trať ešte stále pokračuje a pri našom hospodárení nik nevie do kedy ešte bude pokračovať. Na druhej strane zase atletický štadión poskytoval vynikajúce zázemie pri behu a záverečnom vyhlasovaní, ale  všetko je nahraditeľné,“ vysvětluje Vlado a již se těší na závodníky, kteří se rozhodli zdolat výzvu jménem Slovakman 2011.

více info na www.slovakman.sk


Karol Džalaj, Slovakman 2009


Vlado Baron, nezničitelný a jedinečný speaker, rozhovor na toto téma si můžete připomenout zde


Andrej Orlický


Vabroušek na tratích Moraviamana, rok 2006

 

Hodnocení:
Přečteno 1077x

Komentáře

dotaz Reagovat
Re: dotaz Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková