Milda Bayer a Jan Kovalovský se ohlíží ze Karlštejnem

28.07.2008 -
Ve článku naleznete dva protichůdné názory na střední triatlon, který se o víkendu konal na Karlštejnu.

Milda Bayer hodnotí

Nebudu znovu popisovat malebné prostředí kde se závod odehrával, krásné počasí, to se prostě ovlivnit nedá to je dáno přírodními podmínkami.

Ale co se ovlivnit dá,  je zajištění takového závodu,vždyť pořádat takový závod jako Světový pohár, český pohár, mistrovství ČR v kvadriatlonu, a k tomu ještě závod triatlonu TRIEXPERT cupu,vyžaduje nemalé úsilí  a obětavost pořadatelů

K samotnému závodu. Jak se již zmiňuji v úvodu, tak pořadatelské zajištění na výbornou, rychlá prezentace, velké parkoviště  přímo v místě startu, jedno depo, rychlá rozprava prostě vše OK.

Nevím, jak se mohlo stát, že se plavaly dva okruhy na místo jednoho (délkou samozřejmě správně.)To je snad jediná chyba ze strany pořadatelů.

Cyklistika náročná,technicky i fyzicky.Vody a pití vzhledem k horku bylo tentokráte víc než dost. K hákům se nebudu vyjadřovat, píše se v jiném článku.

Běh, horko, horko, občerstvovaček  akorát, skvělou práci odváděl Tomáš Bednář a Petr Loffelman,kteří tentokrát nemohli závodit, ale jak jsem je po závodě viděl a hovořil,(„Mildo, radši závodit, No coment.“)

Občerstvení po závodě  patřilo  k nejlepšímu co jsem na závodech v Česku a nejen v Česku  kdy viděl a snědl, skvělá práce. K tomu ještě prostředí, možnost posezení,hudba,hezké holky,nejen závodnice ale i pořadatelky. Skvělé vyhlášení a tombola Cha,cha.

No a zlatý hřeb na konec, pořadatelé tentokrát připravili pro vítěze opravdu bombu.

12 denní pobyt v Pekingu na OH!!!!Cena patří Tomáši Kořínkovi a po odřeknutí Jany Candrové z rodinných důvodů byla cena přidělena moji maličkosti.

Zda správně nevím, ale dle ohlasu.... a  když jsem v noci ukládal pohár do mé síně slávy, tak asi ano. Samozřejmě vše bylo utajeno až na samý závěr, tak jak to má být, nejlepší na konec.

Když jsem před vyhlášením seděl u dobrého jídla s Otou Kučerou a vzpomínali jsme na vše dobré, co nám triatlon dal a vzal, tak jsem si uvědomil, že již víc nemohu dosáhnout.

Jako jediný jsem závodil a byl účastníkem prvního mistrovství světa v olympijském triatlonu v Avignonu, mistrovství světa ve středním v NICE, na mistrovství světa v dlouhém triatlonu v Dánské Frederice a na vrcholu triatlonové meky 1997 Hawaii, snad jen ty olympijské hry byl nesplnitelný sen, který se za pár okamžiků stal díky pořadatelům splněným. I když jen jako divák, ale přímý účastníkem.

Tento závod to je i výzva pro příští ročník a pro všechny jeho účastníky. Váš tým jistě zase nějaké překvapení vymyslí. I teď když tyto řádky píši je mi do breku. Ale emoce k závodění patří.

Nebyl to jen můj pocit z dobře vykonané práce nás závodníků když jsme odjížděli domů, ale pocit z krásného dne a z práce Všech, kteří se na tom podíleli. Ať žije Karlštejn 2009.

Jan Kovalovský hodnotí

Závod v tropickém vedru okolo Karlštejna byl třetím podnikem TriExpert Cupu. Z vítězství se radoval Kořínek, který o závodě rozhodl 3km před cílem.

Závod byl odstartován v deset hodin třicet minut z splavu řeky Berounky. Organizátoři trochu zakufrovali a poslali závodníky na jeden plavecký okruh, aby po jeho absolvování navigovali dezorientované startovní pole do druhého plaveckého okruhu. Cyklistika vedla pěkným a náročným terénem v okolí Karlštejna. Závodilo se za plného provozu a z mého pohledu to byl jeden z nejnebezpečnějších závodů organizovaných v ČR. Po plavecké části se na špici usadil sám jedoucí Tomáš Petr. Já se zptrátou 3 minut po plavání jsem se na šedesátém kilometru dostal na druhou pozici společně s skupinkou několika triatletů.

Nechtělo se mi přivézt závodníky do těsné blízkosti Tomáše aby to odpočatí díky jízdě v háku převálcovali v běhu a tak jsme posledních 30km přestal razantně šlapat do pedálů. Rozhodčí na trati chyběli a tak se jelo v háku o sto šest. Dojel jsem kolo na druhé pozici a v běhu se propal na místo čtvrté, které jsme udržel až do cíle. Běh byl od počátku až do konce jedno velké trápaní, pravděpodobně způsobené únavou z minulého týdne, kde jsem na stejných tratích absolvoval MR Slovenka. Po cyklistice  čerstvému a skvěle běžícímu Kořínkovi nakonec Tomáš tři kilometry před cílem podlehl a doběhl si pro druhé místo. Útěchou pro mě bylo prvenství v kategorii a body do poháru TriExpert cupu.