Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo, říká Veronika Andrlová

10.06.2019 -
Sympatická blondýnka z Prahy se v sobotu stala novopečenou mistryní republiky v olympijském triatlonu. Bývalá pětibojařka zajela v závodě ČP Příbram skvělý výkon a v cíli se radovala z nečekaného triumfu. Více v rozhovoru

V sobotu ses stala mistryní ČR v olympijském  triatlonu, když jsi zvítězil v příbramském závodě. Jaké jsou tvé bezprostřední pocity?

Stále nedovedu pochopit, kde se to ve mně vzalo. Prostě mám ze sebe radost. Konečně jsem naplno prodala všechny odtrénované hodiny.


Z vody jsi šla na čtvrtém místě a pak jsi předvedla nejrychlejší cyklistiku i běh. Jak se závod vyvíjel z tvého pohledu?

Plavalo se mi dobře, pod delší době se neplavalo v neoprenu, což mi vyhovuje. Díky výběhu z vody jsem před sebou mohla vidět soupeřky, které dobře plavou, takže jsem usoudila, že nebudu na špatné pozici. Kolo pro mě bylo neuvěřitelné. Nebyla jsem si projet trat (jak už u mě bývá zvykem), takže jsem vůbec nevěděla co mě čeká. Hned po nasednutí přišel první kopeček a za ním druhý. Řekla bych, že směrem k otočce se stále stoupalo, po otočce naopak stále klesalo. Hned mi proletělo hlavou, že tohle čtyřikrát nedám. Nohy překvapily a ani ve druhém ani třetím kole neztrácely sílu a já se díky tomu stále posunovala dopředu. Ve třetím kole jsem předjela Ivetku, která byla na prvním místě. Okamžitě mi hlavou proletělo -  stejně mě seběhne. Je to naše mladá reprezentantka, která stabilně zajíždí výborné výsledky. Na běh jsem tedy nastupovala s tím, že mi za chvilku bude v patách. Na konci prvního kolečka mi Lukáš Pazdera hlásí náskok (tím mu chci moc poděkovat, protože mi to strašně pomohlo). Nechtělo se mi věřit, že se můj náskok s každým dalším kolem zvyšuje. Moje tělo fungovalo na 1000% bez žádného deficitu a já tomu stále nedokázala věřit. Najednou bylo poslední kolo a já protla cílovou pásku s úsměvem na rtech a neskutečně jsem si ten pocit užívala.


Co pro tebe tento skvělý úspěch znamená?

Znamená to pro mě hlavně to, že jsem konečně prodala tréninkovou přípravu a snad o sobě konečně nebudu pochybovat. 

V sobotu vyšlo skvělé počasí a v závodě se představilo mnoho triatlonistů. Organizátorské duo Eliáš-Švarc má s pořádáním příbramských závodů bohaté zkušenosti. Jak se ti líbila atmosféra a tratě závodu?

Atmosféru jsem vnímala dost, i když jsem asi tak nevypadala..Spousta přihlížejících lidí i závodníků mi fandilo, až mi to přišlo neskutečné a taky  jim chci tímto moc poděkovat. Trať byla výborně připravená, jak výběh z vody během plavání tak silnice na kole. Běžecká část po cestičce kolem rybníka byla zábavná. Myslím si, že to byl krásný závod.


Které závody jsi letos absolvovala a co tě ještě čeká?

V triatlonu mám za sebou již dvě půlky. První v Zadaru v květnu a druhou tradiční Czechman před týdnem. Toto byl paradoxně můj první závod na kratších tratích. Letos bych chtěla jít ještě několik sprintů a ještě se rozhoduji, zda půjdu jednu nebo dvě půlky. 

Závodíš v dresu oddílu Kerberos. Jaké máš podmínky?

Kerberos je jedním z předních triatlonových teamů tady Čechách. Jsem ráda, že mohu být v teamu po boku takových jmen jako je Honza Oppolzer. Podmínky mám dobré, takže se mohu v klidu soustředit na kvalitní přípravu. Velmi mi také pomáhá můj zaměstnavatel Tiskárna Daniel s.r.o. mají pochopení pro to, co dělám a díky jejich podpoře a flexibilitě mohu občas trénovat i v pracovní době. Tímto bych chtěla poděkovat jak klubu, tak zaměstnavateli, bez nich by se to nikdy nepovedlo.

  

Tvoje sportovní minulost je hodně spojená s moderním pětibojem. Můžeš něco z toho využít pro triatlon?

Určitě ano. Ve sprintech využívám hlavně dynamiku, občas jí v sobě ještě najdu.. A největší výhodu pociťuji v nohách, které mám z pětiboje silné.

Co tě na triatlonu baví nejvíc?

Triatlon v českých podmínkách je jedna velká rodina a já si užívám potkávat se s ostatními nadšenci a sdílet atmosféru závodů. Mám ráda, že nejsou žádné prodlevy mezi jednotlivými disciplínami, takže člověk nestihne být vůbec nervozní a závod má velkou dynamiku. 

Tvůj přítel se tomuto sportu věnuje taky. Společně trénujete i jezdíte po závodech. Je to pro tebe a váš vztah důležité?

Důležité pro vztah asi úplně ne. I když je pravda, že kdo by jel na dovolenou na cyklo soustředění?.. Musím říct, že se vzájemně dost motivujeme a taky sdílíme zážitky jak z tréninku, tak i závodů. Nejdůležitější ale je, že ve mě věří a tím mě posouvá stále dál.Na závěr bych chtěla poděkovat mému trenérovi a kamarádovi Karimu za skvělou přípravu! Mému příteli za trpělivost s mojí povahou. 

 

Hodnocení:
Přečteno 2484x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri
12.5.23Chybělo málo a mohl jsem slavit podstatně víc, říká Kočař po MS Ibiza
9.5.23Trenéři si svá "trenérská tajemství" bohužel nechávali sami pro sebe. Říká Luboš Bílek