Krušnoman I., hlava duatlonem pomazaná, vás zve na nevšední zážitek

27.04.2009 -
Tomáš Langhammer pořádá dlouhý duatlon v samém srdci Krušných hor. Závod se stal doslova fenoménem a je zárukou kvality, která se v Česku jen tak nevidí. Kdo zaváhá, přijde o parádní zážitek.
Tomáši, již dny zbývají do startu závodu dlouhého duatlonu v Krušných horách.
Jak probíhají přípravné práce?
Přípravné práce jsou v plném proudu. Prostě klasika. Sníh „postupně“ (ještě tam někde je) mizí ze svahů Krušných hor, sněhová děla na sjezdovce jsou uklizena – již nebudou třeba :-) - lyže a hůlky nechte doma. Dolaďují se finišer trika – letos opravdu vydařená (nejdříve rozstřižená a pak sešitá – no nechte se překvapit) pro Vás závodníky, finišer medaile v barvě stříbrné se světlou a tmavou kombinací ve tvaru obdélníku -  je už ve výrobě a očekávám každým dnem jejich dodání. Postupně se již určují stanoviště pro pořadatele - kdo kam půjde a co bude dělat. Každý den jsem na předpovědi počasí, každý den sleduji startovní listinu, která se plní jmény a to je dobře. Je plno práce za námi, vždyť letošního Krušnomana připravujeme od září 2008, kdy byl první kontakt s obcí Klíny a se spolupořadatelem Sportareálem Klíny, resp. panem Josefem Dlouhým a je ještě kus práce před námi. Chceme společně připravit závod, který bude pro Vás závoďáky nezapomenutelným a s pocitem, že se k nám za rok budete chtít vrátit a užít si to znovu. A ještě na nás je jako na pořadatelích Krušnomana velká zodpovědnost za to, že letos otevíráme tolik prestižní seriál dlouhých duatlonů a dlouhých triatlonů - Classic Cup 2009. Brána Classic Cupu se letos bude otevírat v Krušných horách a chtěl bych, aby to otevření celého Classic Cupu bylo důstojné.


Fenomenální Pepa Svoboda poslal Tomášovi e-mail  s touto fotografií a se vzkazem ať zařídí teplo, že zimu zrovna dvakrát nemusí a své kolo by těžko hledal :-)


Připomeneš, na co se můžou závodníci těšit tentokráte, údajně si radikálně změnil tratě?
Mohou se těšit na typický krušnomanský :-) dlouhý duatlon, který v délce zůstává stejný jako ten loňský v roce 2008. To znamená 10 km běh, 90 km cyklistiky a 10 km běh. Závodníci se mohou těšit i na nové zázemí závodu, které se nachází ve Sportovním areálu Klíny. Vše po ruce, jak pro budoucí Krušnomany, tak i jejich doprovod. Obec Český Jiřetín byla 4 x hostitelkou v historii závodu a myslím si, že dobrou. Kombinace běhu v Německu, cyklistiky v Česku byla atraktivní a třeba v opačném gardu se někdy k této kombinaci vrátíme v blízké budoucnosti. I na německé straně Krušných hor jsou krásné kopce pro cyklistiku. Se změnou zázemí se tím pádem změnil i běh. A když už centrum všeho je ve Sportovním areálu Klíny, který obsahuje 3 krásné, středně dlouhé sjezdovky a jeden snowboard park, tak proč je nevyužít. Trať bude „koukavá“ jak pro Váš doprovod, diváky a věřím, že i pro Vás, kteří si ji „live“ okusíte. Pokusíme se živě přenášet část závodu právě přes web kameru, která je umístěná na té sjezdovce,a která se bude vyběhávat. Nejen závodníci se budou moci kochat nádherným výhledem do hlubokého Šumenského údolí, na nejvyšší vrchol východní části Krušných hor – Loučná 956 m.n.m. (tam je ještě dobrý metr sněhu), na Pekelské údolí – je toho mnoho na kochání u nás v Krušných horách. A jako bonbónek si dáte v každém okruhu jeden výběh sjezdovky, stylem „cik cak“. Během 10-ti km běhu budete vyběhávat sjezdovku 3x.

A co se týče cyklistiky, doznala nějakých změn?
Cyklistika je hodně podobná té loňské, akorát se pochopitelně zajíždí až do obce Klíny. Délka bude dle mého kalibrovaného :-) tachometru 90 km. Pak zase běh se stejným výběhem sjezdovky, se stejnými panoramaty, se stejnými tvářemi pořadatelek (pokud je ještě budete vnímat) na občerstvovacích stanicích. Pak cíl, ten je lehounce z kopce a v cíli medaile, chleba se sádlem a můj obdiv, že jste dokončili … Pak večeře dle Vašeho výběru v restauraci chaty Emeran, vyhlášení po 5-ti letech, vyhlášení teamů (jako známe z M-ČR – tzn. součet 3 časů z jednoho teamu pro muže a 2 časů z jednoho teamu pro ženy), vyhlášení tělesně postižených, kteří věřím, že dokončí s velkou parádou ( Zbyněk Švehla a Michal Šiška) a kdo má už ubytování zajištěno přímo ve Sportareálu, tak třeba s manželku, která celý den čekala na Vás podél tratě a povzbuzovala Vás - sauna a perličková koupel… . K tomu všemu po celý den D´J Holub a mluvené slovo nikdo jiný než všem „–atlonistům“ známý Láďa Feierfeil z Domažlic.  

Proč ta změna? Co tě k tomu vedlo?
To zázemí závodu. Na Klínech ve Sportovním areálu je vše na co si vzpomenete. Pro doprovod je zde plno atrakcí během závodu či den před závodem a nebo den po závodě, ubytování pár metrů od startu, možnost stravy, možnosti parkování a hlavně tam s místními lidmi od areálu není nic problém – je to takové ideální místo na sportovní dovolenou.
Jak se říká „náš závodník, náš pán…“.

Podaří se zavřít tratě pro cyklistiku?
Nepodaří a ani jsem to nezkoušel a zkoušet nechci. Silniční provoz je tak minimální, že je zbytečné cokoliv zavírat a tím chataře a chalupáře omezovat. Bude omezená rychlost pro auta na otočkách při cyklistice, jinak nic. Ale trať běhu, resp. výběhu sjezdovky bude naprosto uzavřená !!! Sjezdovka ten den bude jen určená pro závodníky. Nepojede vlek ani nahoru a ani dolu, takže nehrozí srážka se zapomenutým lyžařem či sjíždějícím koloběžkařem na speciální sjezdařské koloběžce (mimochodem, lze si jí půjčit – třeba druhý den po závodě jako regenerace :-) ).

Bude letošní rok opět rekordní, co se týče v účasti?
Na tuto otázku ti rád zodpovím krátce po 11-té hodině 9.5.2009, ale to zrovna budeš na trati, protože i ty jsi přijmul výzvu s názvem Krušnoman 2009. Rádi bychom přivítali na startu co největší počet odvážlivců, dnes (středa) startovka sčítá 91 jmen. Vloni bylo na startu 110 duatlonistů, letos je to velká neznámá. Už teď jsou na startovce jména jako loňský vítěz Karel Zadák či třetí vloni , Jan Wainer. Z žen Jana Candrová a nebo Eva Nováková či třetí z loňského pořadí Kateřina Loubková – mimochodem mezi 1. až 3. ženou bylo něco přes 2 a půl minuty – takže odveta. Pak bych mohl pokračovat jméno po jménu a ke každému pár slov říci – známe se všichni dobře a už se na Vás „–atlonový prdi“ moc těším – fakt moc, ale ještě mám pár otázek před sebou a nechci aby z toho byl Román pro Triatlonisty, resp. duatlonisty :-).

Co říkáš na škarohlídy, že duatlon je mrtvý sport?
Ano, podle některých „odborníků“ duatlon mizí a umírá a je jen uměle „držen“ jako „přívěsek“ triatlonu – nikomu to nevyvracuji – když mu to dělá radost, tak myslet si může kdokoliv cokoliv, třebaže ten názor prezentuje v oficiálním metodiku, který je jakousi „výkladní skříní“ ČSTT na konci každé sezony. Já mám na věc jiný názor – snad jsem si tím nezadělal na malér – nevadí, o další víc či míň. Myslím si, že loňská startovka na Krušnomana jasně ukázala, že dlouhý duatlon v příjemném horském prostředí žije spokojeným životem bez ohledu na „odborníky“. Prostě a jasně: „jako samozvaný, nikým nesesaditelný Krušnoman I. hlava duatlonem pomazaná Vám zvu, aby jste přijeli si užít 9.květen 2009 k nám do Krušných hor. Mávátka a alegorické vozy nechte doma a hurá na Klíny si „zablbnout“ :-). Budeme blbnout až do pozdních nočních hodin… .  

Plánuješ letos v sezóně opět závodit, máš již jasno o termínech?
Plánuji i letos si s Vámi zazávodit, no spíše dojíždět v časovém limitu – veškerý svůj volný čas věnuji přípravě závodu a přípravě svých svěřenců na letošní sezonu. Letošní sezona je plná dlouhých triatlonů a to je dobře. Mám už zaplaceno na Czechmana – závod, který mne dostal a rád tam vždy přijedu se zničit. Už jenom proto, že ředitel je taky Tomáš J . Pak zamířím na Lipno na Železňáka. Spojím to s rodinkou na krátkou dovolenou u Lipna. Pak si pořadatelsky zvládnu novinku letošního roka Krušnoman XXL Bike Triathlon v Lomu u Litvínova a pak v září Klasik Duatlon v Příbrami – tam nesmím chybět – to bude zase jízda J . A sezonu ukončím na ostrově – ne na Hawaii – ale na Elbě na Elbamanovi 2009. S rodinkou běžeckého rychlika Švarcíka si dáme triatlonovou dovolenou zakončenou závodem. Je tam pěkně, prostě paráda – rád se vracím na místa, kde je mi dobře – doporučuji všem. Mezi to vše co mám naplánováno se vejdou závody svěřenců (dorost a žáci – těch je od půlky května až do Tábora dost) a pak mám ještě jako „volné“ závody k zamyšlení jako je Doksyman (chci vidět slipo-Paseva na vlastní oči)  či Pilmana a nebo Grafimana. Ještě zvažuji Moraviamana, kterého vždy pojmu jako dálkový pochod. Takže budu všude, kde se bude plavat, jezdit na byciklu a běhat.


Klíny, místo startu


mapa závodu,3D


loňský vítěz Karel Zadák bude letos obhajovat


...není to krása?


ředitel závodu - velice kamarádský a přívětivý Tom Langhammer


Hodnocení:
Přečteno 1025x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
27.3.23Tereza Zimovjanová vstoupila do nové sezony 39.místem ve Světovém poháru na Novém Zélandu
16.3.23Mirinda “Rinny“ Carfrae se loučí se profesionální kariérou
11.3.23Rozhodčí Petr Mužíček nominován na olympiádu do Paříže!
8.3.23Gwen Jorgensen je zpět!
7.3.23Chybí nám osobnost, ke které by ostatní vzhlíželi, říká Jan Čelůstka
6.3.23Výsledkový servis
6.3.23Aquatlonový pohár zahájili vítězstvím Koblížek a Miklišová
2.3.23Alistair Brownlee jde zpět do akce!
24.2.23"Bolest v triatlonu v krásném prostředí - to je můj životabudič," říká Tomáš Langhammer
22.2.23SuperLeague Triathlon otevírá novou sezónu!