Světový pohár v zimním triatlonu - Doldy 3. místo

13.02.2008 -
Tomáš "Doldy" Doležal po letošních skvělých umístěních na 4. resp. 5. místě konečně prolomil "smůlu" a poprvé v kariéře se ve Světovém poháru v italském Flassinu umístil na stupních vítězů.
Bauer, Post, Doležal
Do Flassinu se sjela celá světová špička včetně novopečeného mistra Evropy Švéda Swaneba a suveréna loňského ročníku Nora Posta, který se minulý týden na mistrovství Norska v klasickém lyžování umístil na 15. místě. Na kole se do čela dostala dvojice vynikajících cyklistů Doldy a Sigi Bauer. A byli to právě tito dva atleti, kteří vyráželi jako první do bílé stopy. Díky rychlejšímu depu jel v čele Bauer a za ním Doldy. V touze "docvaknout" se na soupeře si v zápalu boje píchnul hůlku mezi nohy a předvedl divákům pěkný kotrmelec. Díky tomuto karambolu se na něho dotáhli soupeři jedoucí o 3. - 6. místo.

Vítězem se nakonec stal famózní lyžař Arne Post, před Sigi Bauerem. Doldy ukázal, že je bojovník a že na lyžích opravdu umí, odrazil útok mistra Evropy Swaneba a dojel si pro skvělé třetí místo. Úspěch českých barev potvrdil 6. místem Pavel Jindra. V ženách zvítězila Rakušanka Wasle, naše Šárka Grabmüllerová skončila čtvrtá.

A tady je závod Tomášovým pohledem .....

Tak od začátku, běh byl hodně rychlej z větší části po asfaltě a zbytek po urolbovaném tvrdém sněhu, vepředu byla čtveřice Post, Lebrun, Antonioli a Viana, já to s nimi chvíli zkusil a tím závod přepálil. Za nimi do depa priběhl s půl minutou Swanebo, dalších deset vteřin za ním Jindra a Bauer, já patnáct vteřin ještě za nimi.

Kolo bylo parádní, kompletně po urolbované vysněžené traťi. Na úvod s technickým rychlým sjezdem připomínajícím plochou dráhu, tam jsem si to vychutnával :). Hned v prvním sjezdu jsem dorazil Jindru, pod sjezdem se trať otočila a začalo se zvolna stoupat nahoru, asi 2 km. V prvním stoupání jsem minul Swaneba a dojel, s Jindrou v háku, Bauera, ten samozřejmě rozšířil naši stíhací skupinu, kterou jsem bohužel tahal výhradně sám. Už po prvním ze tří kol jsme se přiblížili vedoucí čtyřce, která se držela stejně jako v běhu pohromadě, na nějakých dvacet vteřin. Ve druhém okruhu jsme jejich náskok zlikvidovali úplně a do posledního kola vjížděli jako velká sedmičlenná skupina. Tu jsme ale hned ve sjezdu s Bauerem roztrhali a snažili se získat před lyžařskou částí co největší náskok, což jsem musel vzít opět na sebe, protože Bauer na špici výrazně zpomaloval. Do depa jsem přijel společně s ním, patnáct vteřin za námi Jindra a dalších deset za ním Antonioli, Lebrun a Post.

Z depa na lyže vyrazil první Bauer, já lehce ztratil a vyrážel druhý. První kolo lyží mě hodně bolelo, a tak mě dojel Pavel Jindra, který se držel za mnou v háku. Ještě v prvním kole nás minul Post, který jel jasně za prvním místem. Do druhého okruhu jsem se nechal vystřídat od Pavla, což mi hodně pomohlo a já se konečně dostal z krize. Během druhého ze tří kol nás dojel Ital Antonioli, který byl v domacim prostředí výrazně hnán vpřed diváky. S Pavlem jsme chytili jeho tempo a drželi ho až do nájezdu do posledního kola, kde začal lehce ztrácet Pavel, mě se naopak vracela síla a citil jsem, že by konečně mohlo vyjít pódium. Vše jsem vsadil na poslední prudké stoupání a to mi vyšlo. Domácího Antonioliho ještě stihl předjet skvělý lyžař Švéd Swanebo, a tak pořadí v cíli bylo Post, Bauer, já, Swanebo, Antonioli, Jindra, Lebrun a dál nevim.

Jinak závod se jel i jako Mistrovství Itálie, takže nás na startu stálo 160. Sice většina startovala jen v Mistrovství Italie, za snížené startovné, to ale nic nemění na společném startu a hlavně na absolutním pořadí v cíli.