Genarálka na ME v Zimním triatlonu v Jablonci

27.01.2008 -
Dnes ve 14 hodin v Jablonci odstartoval závod ČP v zimním triatlonu. Byla to poslední možnost otestovat formu před ME, které se koná příští týden v Rakousku.

 Díky lepšímu počasí se na startu objevilo více triatletů než minulý týden na MČR v Lipně, nicméně se čekalo, že na předních pozicích to bude podobné lipenskému klání. Předpoklady se potvrdily, běžeckou část nejrychleji absolvoval Pavel Jindra.  Asi s 10 vteřinovým odstupem přiběhl na druhém místě Doldy (Doležal), který se tentokrát nečekaně trápil na kole a podle jeho slov to dneska nebylo ono. Kolo tedy absolvovala dvojice favoritů pohromadě a jen v závěru Doldy odskočil asi na půl minuty. Lyže byly tedy hodně otevřené, překvapení se nekonalo a Tomáš Doležal si vedení pohlídal a ke svému náskoku ještě pár desítek vteřin přidal.

Mezi ženami zvítězila Šárka Grabmüllerová, která tentokrát musela o vítězství bojovat až do poslední discipliny. Šárka,  díky skvělému lyžařskému finiši potvridla svou suverenitu.

Tomáš „Doldy“ Doležal
Cyklista se spoustou úspěchů na kontě, mimo jiné dvojnásobný mistr ČR v XC do 23 let a dvojnásobný vítěz legendárních Sudet. Jeho vstupem do týmu se značně zvýšilo tréninkové nasazení všech členů. Obzvláště když nás „trápí“ při tréninku v DoldySpinning Centru. V současné době se naplno věnuje zimnímu triatlonu, jeho dosavadním největším úspěchem je 4. místo na MS 2007.

Článek vznikl ze spolupráce s klubem AXIT DOLDY, www.axitdoldy.cz

Hodnocení:
Přečteno 686x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo
29.5.22Tituly zůstaly doma. Mistry ČR ve sprint triatlonu se na Brněnské přehradě stali Kočař a Hrušková