Závod měl výbornou atmosféru, shodují se Truhlář s Otrubovou, vítězové Klasik duatlon Příbram

9.09.2014 -
Luboš Truhlář svým vítězstvím v neděli potvrdil celkové prvenství v seriálu Ford Czechman Tour a duatlonová mistryně Slovenska Veronika Otrubová zvítězila před druhou Janou Candrovou o necelé tři minuty. Těsně po závodě nám poskytli následující rozhovor.

S jakým cílem jste šli do závodu?

Veronika: Po prezretí štartovnej listiny, som usúdila, že by som sa mohla vtesnať do prvej 3, povedala som si, že sa pokúsim udržať s prvými pretekárkami a uvidím na čo budem mať. Môj cieľ bol, sústrediť sa na bicykli, a ísť naplno, aby som si nevytvorila veľkú stratu.

Luboš: Vzhledem k tomu, že se jednalo o duatlon - byla eliminována moje nejslabší disciplína plavání tak jsem se chtěl poprat o nejvyšší stupně. 


Jak se závod vyvíjel z vašeho pohledu? 

Veronika: Prvých 5 km sa mi bežalo dobre, snažila som sa aby mi Jana Candrová veľmi neušla, celý čas som ju mala pred sebou. V druhom 2,5 km okruhu som ju už mala pár metrov pred sebou a do depa som dobehla pár sekúnd za ňou. Priateľ mi oznámil, že prvá žena, ktorá dobehla je asi 1 min pre nami, tak môj cieľ bol ju dostihnúť. Po pravde som nečakala tak náročnú trať na bicykli a po prvom okruhu som sa obávala, ako sa mi pôjde tých 6 okruhov. Táto trať sa mi zdala dokonca tažšia ako na Pilmanovi. Myslím, že už v prvom alebo druhom okruhu som dostihla prvú bežkyňu a náskok som si zväčšovala. Takže na vedúcu pozíciu sa dostala podľa očakávanie Jana Candrová ale každým kolom si odo mňa zväčšovala odstup, každé kolo o cca 40s. Naozaj som nedúfala, že by som ju mohla na behu dobehnúť, môj cieľ bol bežať naplno, nech dobehnem na akomkoľvek mieste.  

Luboš: První krátký běh na 5 km o ničem nerozhodoval a byl spíše zahřívací částí na kolo. Nenechal jsen se ani rozhodit úprkem Davida Gerycha, excelentního běžce, a běžel jsem si svoje tempo spolu s dalšími favority. Moje taktika do cyklistiky byla nikam se nehnat, držet se na čele a nenechat si nikoho ujet. To se víceméně povedlo, jediný kdo se utrhnul byl Tomáš Kabrhel, ale později na to doplatil a závod nedokončil. Do druhého běhu jsme vybíhali tedy opět společně s Tomášem Eklem, Petrem Minaříkem a Jakubem Langhammerem. Do prvních dvou okruhů jsem nasadil vyšší tempo a snažil se skupinu roztrhat. Během 5 km jsem si vytvořil náskok cca 1-2 minut na Petra Minařík a ten jsem si již pohlídal až do konce závodu.


Co říkáte na organizaci závodu? Jak se vám líbila atmosféra, která v Příbrami panovala?

Veronika: Organizácia bola ako vždy na českých pretekoch výborná, trať bola perfektne označená, organizátori usmerňovali premávku, takže nebol problém s autami. Atmosféra taktiež podľa očakávania výborná, ktorú skvele dotvárali moderátori. 

Luboš: Závod byl velice dobře zorganizovaný, tratě byly dobře značené a také mám rád když se jezdí/běží více okruhů. Cyklistika vedla po opravených silnicích, počasí vyšlo na jedničku, takže to byl opravdu příjemný závod koncem sezóny. Musím rozhodně pochválit Petra Švarce, jeho kolegy a všechny dobrovolníky za organizaci závodu a také nesmím zapomenout na úžasného Pepu Svobodu, který se staral o skvělou atmosféru během závodu. 

Letošní závodní sezona se chýlí ke konci. Co máte ještě v plánu? 

Veronika: Toto bol môj posledný pretek v sezóne, takže túto sezónu som nemohla ukončiť krajšie ako víťazstvom, teraz si dávam do  konca septembra tréningové voľno, chystáme sa s priateľom na týždeň do Tatier, kde si trochu oddýchneme a od októbra by som sa chcela naplno pustiť do trénovania hlavne plávania.  

Luboš: Co nejvíc plavat, jezdit na kole a běhat. Chtěl bych se zúčastnit ještě co nejvíce závodů (duatlonů nebo jen cyklistických) hlavně kvůli udržení tréninkové tempa a motivaci k tréninku, která už koncem sezóny upadá. A taky doufám, že vydrží v Čechách co nejdéle hezké počasí a bude aklimatizace co nejjednodušší.


 

 

Hodnocení:
Přečteno 1659x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo