Zadák opět triumfoval na Krušnomanovi!!!

15.05.2011 -
REPORTÁŽ PŘÍMO Z TRATI
Skvělá konkurence se sešla na úvodním závodě FORD CZECHMAN TOUR na dlouhém duatlonu v Krušných horách. V mužích zvítězil způsobem start cíl Karel Zadák. V ženách triumfovala Loubková Ivana.
Před startem se na každém rohu skloňovalo. Porazí Martin Věžník Karla Zadáka, vítěze tří posledních ročníků? Martin absolvoval před týdnem duatlon ze série Powerman v Itálii, skončil na osmém místě a vyzařovala z něj pohoda. Skvěle to shrnul matador Martin Matula. „Kdyby byl závod na rovině Věžník by Zadáka bez problémů  porazil. Je na tom letos skvěle a zlepšil se zejména na kole. Vzhledem k podmínkám a k charakteru trati budou hrát zkušenosti a odolnost pro Karla Zadáka.“

Druhé housle však nechtěli hrát ani Cogan, Wainer, Džalaj, ale i Ladislav Dvořák. Petr Soukup na startu chyběl kvůli studijním povinnostem. Čekal se dramatický souboj.

V 11:00 v areálu Klíny vše vypuklo. První běh situovaný do dvou okruhů v lesích Krušných hor nebyl jednoduchou procházkou a 280 výškových metrů hovořilo za vše. Od startu udával tempo závodu suverénně Karel Zadák a Martin Věžník brzy pochopil, že dnes nebude Zadákovi vyrovnaným soupeřem a zvolnil v tempu.

Zadák byl v prvním depu se značným záskokem a působil čerstvým dojmem. Na druhém místě se v depu ocitl Karol Džalaj a za ním s nepatrným odstupem Wainer , Věžník a Dvořák. Rudolf Cogan po prvním depu ze závodu odstoupil, tělo neposlouchalo podle jeho představ.

Na kole tvrdil muziku Karel Zadák a své soupeře doslova deklasoval. Karol Džalaj se pohybovala na druhém místě a vzdaloval se od Věžníka, Wainera a Dvořáka. Bohužel slovenský závodník musel na 40km cyklistiky odstoupit kvůli defektu. „Měl jsem s sebou bombičku, ale zmrzlé ruce způsobily, že se mi ji nepodařilo správně nasunout na ventilek a bylo po závodě. Ale takový je sport,“ dodal s úsměvem. Na kdyby se ve sportu nehraje, ale Karol Džalaj měl skvěle našlápnuto na druhou pozici.

Uprostřed cyklistiky ukázaly Krušné hory svou sílu. Značně se ochladilo, začaly se z nebe snášet dešťové kapky a ke konci i drobné kroupy. „Bylo to peklo a v některých místech panovala šílená zima,“ shrnul jeden s účastníků. Hlavní ředitel Tomáš Langhammer litoval všechny závodníky a dešťové přeháňky prudkým pohledem odháněl z Krušných hor. Podařilo se mu to a počasí se umodřilo. Ale zpět k čelu k závodu.

Do depa přijel Karel Zadák s pohodlným náskokem a o vítězi bylo rozhodnuto. Jako druhý vybíhal Martin Věžník za ním Ladislav Dvořák a Jan Wainer a s mírným odstupem Lukáš Slatinský. Všichni bojovali se značnou zimou a první běžecké metry byly ve stylu „Hurvínka“. Zmrzlé nohy a chodidla prověřili morálku všech závodníků dokonale.
Ladislav Dvořák začal postupně přibližovat k Martinu Věžníkovi, který procházel značnou krizí. V polovině běhu se brněnský závodník prodral na druhou pozici a Věžník nedokázal zareagovat.

3:11:54 ukázala časomíra, když Karel Zadák probíhal cílem. 13 minut za ním překvapivě Ladislav Dvořák a na bronzové příčce doběhl Martin Věžník. Jako čtvrtý dokončil Jan Wainer a na páté pozici finišoval Lukáš Slatinský.

V ženách triumfovala Loubková Ivana časem 3:59:23. Jako druhá skončila reprezentantka v zimním triatlonu Šárka Grabmüllerová a třetí Potůčková Eva za svobodna Nováková.

A jak viděl závod samotný ředitel závodu? „Trochu mě mrzí účast. Po loňských výtkách závodníků jsem vyhověl a zkrátil cyklickou trať. Navíc jsem zrušil výběh na sjezdovku v prvním běhu a čekal jsem mírně zvýšený zájem o závod, ale hold takový je život, ale od dalšího ročníku mě to neodradí. Rád bych touto cestou poděkoval zázemí penzionu na Klínech a všem z 60-ti lidí, který se organizačně podíleli na chodu závodu. Bez nich by Krušnoman nebylo Krušnomanem,“ shrnul a v zápětí dodal. „Smekám před všemi, kdo dneska v tomto chladném a drsném počasí dokončili.“ 

VÝSLEDKY ZDE

 
tradiční výběh sjezdovky
Karel Zadák bude v Česku závodit za Ekol tým


Jan Wainer


Martin Věžník


Zadák si běží pro čtvrté vítězství


Nejlepší ženy


Vítěz obdržel pravý krušnohorský sníh

Hodnocení:
Přečteno 1674x

Komentáře

czechman tour Reagovat
dobre ty Reagovat
nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Re: nízká účast Reagovat
Hmmm.. Reagovat
Re: Hmmm.. Reagovat
Re: Re: Hmmm.. Reagovat
to je sila. Reagovat
Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Re: Re: Re: Re: to je sila. Reagovat
Krušnoman Reagovat
Re: Krušnoman Reagovat
Re: Re: Krušnoman Reagovat
Ekol nebo Triexpert Reagovat
Re: Ekol nebo Triexpert Reagovat
... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Re: ... za rok na Krušnomanu.... Reagovat
Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Zaujimave Reagovat
Re: Re: Zaujimave Reagovat
Pochvala Reagovat
Fotogalerie ze závodu Reagovat
Fotky ze závodu Reagovat
Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
Re: Re: Re: Proč jel Martin Matula na horákovi? Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.9.23Dovolená i závod v Chorvatsku? Jubilejní desátý ročník triatlonu Zadarhalf je tady
15.9.23Honza Tománek o své mistrovské jízdě
13.9.23Bylo NICE důstojným dějištěm MS?
10.9.23Laidlow získal titul mistra světa, Frodeno ukončil svou kariéru
8.9.23Vzrušující atmosféra, ale i pohodové souboje ozdobily možná poslední GigaCzech v Mělníce
4.9.23Cyklistiku jsem si užil a s výkonem jsem spokojený!Běh byl ovšem těžký kalibr. Říká Honza Tománek po MS v Lahti
1.9.23GigaCzech v Mělníku odpočítává The Final Countdown. Nenechte si ho ujít
30.8.23Neustále hledáme ten dokonalý předpis a chceme věřit, že existuje. Říká Robert Kleiner
27.8.23Světové tituly v půlce si odvážejí Knibb a Bogen
24.8.23Vůbec jsem neměl představu, zda to půjde zvládnout, říká Petr Vabroušek