Za rok končím, prozradil Jan Wainer

12.05.2008 -
Podpultovní informace z Krušnomana
Etriatlon.cz se ještě jednou ohlíží za víkendovým dlouhým duatlonem v Krušných horách a přináší informace z úst nejlepších závodníků, jejich dojmy a dalších plány.
„Pěkný a nádherný závod,“ tak hodnotil  vítěz Karla Zadák dlouhý duatlon v Krušných horách, odehrávající se takřka mimo civilizaci. Jeho další program bude 1.června ME v Xtreře na Sardinii. Ambice má velké, neboť jeho forma je famózní. Nejprve si však bude muset dát do pořádku koleno. Na druhém běhu jej začalo nepříjemně bolet a po závodě to nevypadalo o moc lépe. 

Byl to právě Karel Zadák, který hecl svého sparinga na kole - čistokrevného silničního a dráhového cyklistu Lukáše Petra. Jako junior se před deseti lety zúčastnil duatlonu v Klatovech. Skončil čtvrtý. „Tehdy vyhrál Kubíček. Deset let jsem neběhal a začal až letos v zimě. Minulý týden jsem si vyzkoušel pernštějnské peklo a nyní Krušnomana,“ shrnuje svoji minulost v duatlonu.

A nad otázkou proč cyklisti tak neradi běhají se rozesmál a dodal. „Strašně to bolí, ale když se běhá v rozumní míře, dá se to zkombinovat.“

Jan Wainer, třetí v cíli, nebyl překvapen, že triumfoval Zadák. „S Karlem jsem byl na soustředění a bylo mi jasné, že když přijede, vyhraje. Udělal skvělý výkonnostní skok,“ sportovně uznal.

Honza absolvoval ostrý závod po dlouhé době. V září nepříjemně spadnul při středním triatlonu na kole a sezónu zakončil smolným zranění. Krušnomana bral jako test a rozzávodění.

Od svého plánu jet Ironmana v Otrokovicích nakonec upustil. „Vše jsem přehodnotil a nehodlám experimentovat. Střední tratě jsme pro mě nejideálnější. Navíc za rok hodlám končit,“ vychrlil.

Ano, nejedná se o překlep, Honza Wainer se rozhodl opustit svět profi triatlonu. „Je mi 32 let mám rodinu a chci se o ni dobře postarat. Příští sezónu budu trénovat při práci a hodlám se připravit jen na dva až tři závody na středních tratích,“ plánuje. Triatlon se dá v českých podmínkách uživit jen stěží a on sám to moc dobře ví.

Za  čtrnáct dní se zúčastní polovičního Ironmana v Rakousku a po dvou týdnech na to plánuje mistrovství Německa, taktéž na středních tratích. Poté si brousí zuby na souboj s Vabrouškem v belgickém Braschaatu. „Tratě znám dokonale a rád bych Vabroucha ještě jednou porazil,“ netají své ambicemi.

Závodu se zúčastnil i Jakub Chmelíček, mladičký Ironman. Duatlon však nedokončil kvůli křečím na kole. „Šel jsem z plného tréninku a nebylo to dobré rozhodnutí,“ komentoval. Místo konfrontace s domácí špičkou raději jezdil po závodech série Ironman, ale letošní sezónu se hodlá představit v Otrokovicích.

Nejlepší ženě Evě Novákové se vůbec nevydařil první běh. Na kole však nasadila skvělé tempo a závěrečných 10 km šla podle jejích slov na doraz. Příští týden měla startovat na ITU závodě v Brně, ale nakonec dává přednost tréninku, neboť ji čeká třikrát poloviční Ironman během tří víkendů. „Bude se jednat o závody  série 70,3 v Rakousku, Švýcarsku a ten třetí ještě zvažuji jestli dám přednost Mělicím nebo se zúčastním mistrovství Německa,“ prozradila.

V plánu má také železňáka v Otrokovicích. „Bude to pro mě taková zkouška a příprava vzhledem k Ironamanu v Rothu, který se koná o tři týdny později. Určitě si budu snažit jet na plno celé kolo a na běhu se budu snažit pošetřit síly, abych nebylo po závodě úplně mrtvá.“ 


Karel Zadák


Lukáš Petr


Jan Wainer


archív, Jakub Chmelíček


Eva Nováková

Hodnocení:
Přečteno 1268x

Komentáře

pepa Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo