Za rok končím, prozradil Jan Wainer

12.05.2008 -
Podpultovní informace z Krušnomana
Etriatlon.cz se ještě jednou ohlíží za víkendovým dlouhým duatlonem v Krušných horách a přináší informace z úst nejlepších závodníků, jejich dojmy a dalších plány.
„Pěkný a nádherný závod,“ tak hodnotil  vítěz Karla Zadák dlouhý duatlon v Krušných horách, odehrávající se takřka mimo civilizaci. Jeho další program bude 1.června ME v Xtreře na Sardinii. Ambice má velké, neboť jeho forma je famózní. Nejprve si však bude muset dát do pořádku koleno. Na druhém běhu jej začalo nepříjemně bolet a po závodě to nevypadalo o moc lépe. 

Byl to právě Karel Zadák, který hecl svého sparinga na kole - čistokrevného silničního a dráhového cyklistu Lukáše Petra. Jako junior se před deseti lety zúčastnil duatlonu v Klatovech. Skončil čtvrtý. „Tehdy vyhrál Kubíček. Deset let jsem neběhal a začal až letos v zimě. Minulý týden jsem si vyzkoušel pernštějnské peklo a nyní Krušnomana,“ shrnuje svoji minulost v duatlonu.

A nad otázkou proč cyklisti tak neradi běhají se rozesmál a dodal. „Strašně to bolí, ale když se běhá v rozumní míře, dá se to zkombinovat.“

Jan Wainer, třetí v cíli, nebyl překvapen, že triumfoval Zadák. „S Karlem jsem byl na soustředění a bylo mi jasné, že když přijede, vyhraje. Udělal skvělý výkonnostní skok,“ sportovně uznal.

Honza absolvoval ostrý závod po dlouhé době. V září nepříjemně spadnul při středním triatlonu na kole a sezónu zakončil smolným zranění. Krušnomana bral jako test a rozzávodění.

Od svého plánu jet Ironmana v Otrokovicích nakonec upustil. „Vše jsem přehodnotil a nehodlám experimentovat. Střední tratě jsme pro mě nejideálnější. Navíc za rok hodlám končit,“ vychrlil.

Ano, nejedná se o překlep, Honza Wainer se rozhodl opustit svět profi triatlonu. „Je mi 32 let mám rodinu a chci se o ni dobře postarat. Příští sezónu budu trénovat při práci a hodlám se připravit jen na dva až tři závody na středních tratích,“ plánuje. Triatlon se dá v českých podmínkách uživit jen stěží a on sám to moc dobře ví.

Za  čtrnáct dní se zúčastní polovičního Ironmana v Rakousku a po dvou týdnech na to plánuje mistrovství Německa, taktéž na středních tratích. Poté si brousí zuby na souboj s Vabrouškem v belgickém Braschaatu. „Tratě znám dokonale a rád bych Vabroucha ještě jednou porazil,“ netají své ambicemi.

Závodu se zúčastnil i Jakub Chmelíček, mladičký Ironman. Duatlon však nedokončil kvůli křečím na kole. „Šel jsem z plného tréninku a nebylo to dobré rozhodnutí,“ komentoval. Místo konfrontace s domácí špičkou raději jezdil po závodech série Ironman, ale letošní sezónu se hodlá představit v Otrokovicích.

Nejlepší ženě Evě Novákové se vůbec nevydařil první běh. Na kole však nasadila skvělé tempo a závěrečných 10 km šla podle jejích slov na doraz. Příští týden měla startovat na ITU závodě v Brně, ale nakonec dává přednost tréninku, neboť ji čeká třikrát poloviční Ironman během tří víkendů. „Bude se jednat o závody  série 70,3 v Rakousku, Švýcarsku a ten třetí ještě zvažuji jestli dám přednost Mělicím nebo se zúčastním mistrovství Německa,“ prozradila.

V plánu má také železňáka v Otrokovicích. „Bude to pro mě taková zkouška a příprava vzhledem k Ironamanu v Rothu, který se koná o tři týdny později. Určitě si budu snažit jet na plno celé kolo a na běhu se budu snažit pošetřit síly, abych nebylo po závodě úplně mrtvá.“ 


Karel Zadák


Lukáš Petr


Jan Wainer


archív, Jakub Chmelíček


Eva Nováková

Hodnocení:
Přečteno 1270x

Komentáře

pepa Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
7.6.23Společné soustředění jsou prostě OHROMNÉ, říká Petr Bludský
5.6.23Tragický IRONMAN Hamburg
2.6.23Je to "triatlonový jackpot", okomentovala Jana Richtrová své zařazení do Zwift Academy Tri
1.6.23Triatlonisté budou bojovat o evropské tituly u královského paláce v Madridu. Startuje také domácí sezona
30.5.23Naslouchejte „starým“ zkušeným kapacitám, říká Tomáš Racek
25.5.23Mojí strategií bylo hlavně dokončit, říká Tomáš Řenč
24.5.23V dlouhém triatlonu vidím svůj největší výkonnostní potenciál, říká Pavel Wohl
22.5.23V dnešní době děti nemají základní dovednosti, říká Jan Strangmuller
19.5.23Trvalo několik hodin, než jsem to vlastně celé zpracovala, říká Bára Besperát po IM 70.3 Mallorca
15.5.23Petr Vabroušek hodnotí 1. místo na HimalayanXtri