Krušnoman zlákal na start 110 závodníků!!!

10.05.2008 -
AKTUALIZOVÁNO Takto vysokou účast rozhodně nikdo nečekal.. Lákadlem byly mírumilovnější tratě o délce 10-90-10 km a kvalitní organizace, kde je o závodníka skvěle postaráno. V mužích zvítězil Karel Zadák v ženách kralovala po těsném souboji Eva Nováková.

 „Duatlon´s not dead,“ zaznělo hodnocení z úst hlavního pořadatele Tomáše Langhammera. A právem, neboť atakoval rekord co do počtu závodníků na startu dlouhého duatlonu.

 „Rekord drží Lázně Bělohrad, kde v roce 1997 bylo na startu 128 účastníků. Já mohu s potěšením oznámit, že jsme z druhého místa sesadili závod v Českém Krumlově, kde v roce 2002 přivítali 102 závoďáků. Za pár okamžiků odstartuje 110 lidí. To jsme vážně nečekal,“ radoval se Langhammer.

A co vězí za touto účastí. Především vhodný termín, kdy řada triatlonistů využila duatlon jako ideální rozjetí a také zkrácení úvodního běhu na polovinu. Tedy z 20 na 10 km.

Po výstřelu se tempa ujal brněnský dříč Karel Zadák, který se zaměřuje na Xterru. Následován Wainerem a německým závodníkem Svenem. Na špici se s menší ztrátou usadili další aspiranti na přední umístění Kopřiva, Vodehnal, Švarc, Bednář.

Do depa jako první dorazil Jan Wainer. „Na konci první běhu, při seběhu, mě Honza předběhl. Začalo mě nepříjemně píchat v boku a musel jsme zvolnit. Nechápu to, první běh jsem nešel na krev a stane se mi toto,“ komentoval své trable Zadák. Brzy se však na kole ujal vedení a nedával soupeřům šanci.

Až na jednoho závodníka, který na trati působil jako přízrak. Na kolo nasedal se ztrátou 4:30, ale po prvním ze tří okruhů se prodral již na druhé místo. Jeho jméno zní triatlonistů neznámě, neboť si odskočil na Krušnomana z cyklistického pelotonu. Byl to Lukáš Petr, hájící barvy Favoritu Brno.

Na kole nasadil famózní tempo. „Petrových služeb využívám v podobě sparinga. Je cyklisticky úplně někde jinde a patří do špičky v ČP. Hecl jsme se a objevil se na startu,“ prozradil Zadák.

A nemýlil se, v depu se objevil jako první a kopcovitou trať 84 km zvládl časem 2:08:44!!! Zadák dorazil se ztrátou 30 sekund, Wainer se sedmi-minutovým zaváháním.

Zadák se brzy propracoval na první pozici a s klidem si doběhl pro vítězství. Druhý skončil Lukáš Petr  a za ním Jan Wainer. Na čtvrté pozici dokončil Němec Sven a první pětku uzavřel Jan Vodehnal.

Třetí v cíli a loňský vítěz Jan Wainer se netajil před startem o obhajobě vítězství, ale závod pojal jako trénink. „Nedařilo se mi na kole a v závěru mi nějak došlo. V depu mě zlomila informace o ztrátě 7,5 minut na čelo. Navíc mě jsem poslední dny řešil mnohem důležitější věci, než trénink.“

 Ale o největší překvapení se postaral již zmiňovaný Lukáš Petr . Někteří cyklisti v zimě pravidelně běhají, ale jak začne sezóna běhu se vyhýbají jako čert kříži. Petr patří od letošní roku mezi výjimky. „V zimě jsem s porovnání s jinými triatlonisty vůbec nic nenaběhal a měsíc před závodem to bylo tak 10-15 km týdně,“ prozradil. Minulý týdne se dokonce stal exotem na ČP cyklistiky. Po závodě si obul běžecké tretry a šel se vyklusnout. Všichni na něj koukali, jestli se nezbláznil... Z krásného prostředí Krušných hor si tak odvezl stříbrnou medaili.   

V ženách se odehrál dramatický souboj. Po prvním běhu se na čele umístila Jana Candrová, následována Katkou Loubkovou, Šárkou Grabmullerovou a Martinou Maňasovou. Vůbec se nedařilo největší favoritce Evě Novákové a na kolo nasedala se ztrátou tří minut.

Brzy se však dostala do tempa a náskok rychle smazávala. V depu se objevila na první pozici pronásledována Katkou Loubkovou. Jana Candrová vyrazila na běh řádně nažhavena, ale Eva Nováková z mobilizovala síly a odolala jejímu ataku. Po dramatickém souboji se tak mohla radovat z vítězství. Druhá skončila Candrová a třetí Loubková.


Po startu... Zadák, Wainer, Kopřiva, Švarc...


Jan Wainer


Lukáš Petr  názorně ukázal, jak se jezdí na kole.... 


Petr Kopřiva


Nádherná příroda v Krušných horách. Při sjezdu Jana Candrová


Jan Wainer při stoupání


Krušnomanu neodolal Zbyněk Švehla


Jako první se v depu objevil Lukáš Petr


Jako druhý vybíhal Zadák


Jan Vodehnal je stále ve skvělé formě...


Tomáš Bednář


vítězný Karel Zadák


....v ženách kralovala po těsném souboji Eva Nováková


Jana Candrová druhá žena


Jan Wainer s dcerou Kateřinou

Hodnocení:
Přečteno 2127x

Komentáře

bednář ...!! Reagovat
B Reagovat
bedna Reagovat
lookas Reagovat
Re: lookas Reagovat
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.5.24Evropské triatlonové eposy: Lanzarote a Šamorín
28.4.24IRONMAN Texas ovládli Hermandez a Matthews, Jana Richtrová ovládla AG
26.4.24Výsledkový servis
17.4.24Youri Keulen a Ashleigh Gentle ovládli triatlon Singapore T100
7.4.24Drama a kontroverze na IRONMAN 70.3 Oceanside 2024: Vítězství Sanderse a Knibb a sporné diskvalifikace.
28.3.24Olympijský šermíř Beran ocenil železnou ženu z Havaje. Stala se sportovcem roku Prahy 14
20.3.24Ironman nedávno aktualizoval svá pravidla, přinášející několik významných změn.
11.3.24Dominance Ditleva a Lee zahájila éru T100 v Miami
2.3.24McKenna a Sodaro ovládli Ironman Nový Zéland
19.2.24Dříve stačilo do tepla jen jezdit a dnes by tam triatlonista pomalu měl bydlet celou zimu, říká Pavel Wohl