Dak Fekl je řádně nažhaven na MČR duatlonu v Dobřanech

17.04.2008 -
V Neděle 27.dubna 2008 se v Dobřanech již po čtvrté uskuteční duatlon na tratích 6,8km – 28km – 3,4km. Hlavním favorit je pořadatel i závodník v jedné osobě Dan Fekl. Ten vloni kvůli zranění závod nedokončil. Jakou má letos formu?
„Letos se soustředím více na běh!! Kolo mě pořád baví, ale práce mám hodně, tak šlapu jen na spinningu.Sám jsem zvědavý co letos předvedu. Na běhu se cítím docela dobře a co se týče kola, tak jsem fakt zvědav.Venku mám najeto 110km!,“ říkal ještě před týdnem Dan Fekl.

Duatlonské tratě budou indentické jako v roce 2006 , prohlédnout si je můžete zde . V roce 2007, kdy trať kola vedla přes celé náměstí po dlažebních kostkách a přes kruhový objezd, byla v kombinaci s deštěm doslova hazard a pár závodníků poznalo tvrdost asfaltu. „Bylo to z důvodu, že jedna ulice byla rozkopaná a nezbývalo než ji trochu pozměnit. Letos je již vše v naprostém pořádku,“ vysvětluje.

Na startu můžeme očekávat souboj na ostří nože. Aspiranti na titul Mistra ČR jsou tradičně Fekl a Kubíček. Do bojů bude chtít promluvit i Karel Zadák, který by se rád podíval na ME. O čelní příčky bude usilovat i Tomáš Servít nebo překvapí někdo z triatlonistů z české špičky???

Na startu se určitě neobjeví klenot českého triatlonu nejcennější - Filip Ospalý. „S Filipem jsem mluvil a závod mu nezapadá do přípravy, tak se omluvil. Já jen doufám, že když se zas jede celý pohár, přijede kompletní česká špička!!!,“ přeje si Fekl.

Na běhu bude chtít hlavní pořadatel soupeře doslova usmažit. Je na tom opět prvotřídně, což jen potvrzují výsledky. „Běžel jsme již v Brně běh Lužánkami ( 8km 24:06 ). Hned druhý den Rožmitál 10km 31:50. Předminulý víkend jsem běžel MČR v krosu, kde jsem byl šestý a před týdnem v Mikulčicích fakt unaven za 31:24,“ prozrazuje a tento víkend ho čeká navíc půlmaraton v Pardubicích.

Přihlásit se na MČR v duatlonu můžete zde


archív


Hodnocení:
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Duatlonisté na start, začíná Český pohár
Přečteno 721x

Komentáře

RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
8.2.23Mám radost, ale ambice směřovaly k nejvyššímu stupínku, říká Pavel Wohl
6.2.23Havaj pro ženy, Nice pro muže – model konání MS
1.2.23Úbytek odtrénovaných hodin naštěstí výkonnost neovlinil, říká Simona Křivánková
30.1.23České žně na Isramanu
28.1.23Stříbro! Marek Rauchfuss veze další medaili z mistrovství Evropy v zimním triatlonu
27.1.23Petr Soukup vybojoval stříbrnou medaili na XTERRA South Africa
25.1.23Stručný pohled do historie havajského Ironmana
22.1.23Trochu inspirace po Vánocích - somatotypy šampiónů
22.1.23Zásady sportovního tréninku.
29.5.22Triatlonista Grebík vstoupil do olympijské kvalifikace senzačním 7. místem na Světovém poháru! Volár obsadil na ME v super sprintu 15. místo