Královnou českého triatlonu je opět Vendula Frintová

3.11.2018 -
Vendy Frintová pokračuje ve své vládě. Česká reprezentantka už počtvrté v řadě vyhrála anketu Král triatlonu. V rámci slavnostního večera ČTA , který se v sobotu uskutečnil v pražském hotelu Clarion byli oceněni nejlepší trenéři, pořadatelé a závodníci českého poháru.

O vítězství v anketě Král triatlonu rozhodovali svými hlasy členové vedení České triatlonové asociace, zástupci klubů, trenéři a sportovní novináři. Už počtvrté v řadě přisoudili korunu pro nejlepšího závodníka uplynulé sezony Vendule Frintové. Druhé místo obsadil František Linduška, třetí příčku pak Petr Soukup.

K největším úspěchům Venduly Frintové v této sezoně patří vítězství v závodě světového poháru v Karlových Varech, třetí místo ve světovém poháru v americké Sarasotě či 7. místo v závodě mistrovství světa (WTS) v japonské Jokohamě.

„Jsem ráda, že se mi povedlo titul obhájit. Vzhledem k výsledkům se to asi dalo očekávat, na druhou stranu ale člověk nikdy není úplně spokojený a vždycky je co zlepšovat,“ uvedla nejlepší česká reprezentantka posledních let.

Trenérem roku je počtvrté v řadě Luboš Bílek, mezi jehož svěřence patří například suverénní vítěz FORD CZECHMAN TOUR Tomáš Řenč nebo Němec Sebastian Kienle, jeden z nejlepších závodníků světa v dlouhém triatlonu.

Titul mládežnického trenéra roku získal Jan Vaněk, který připravuje mimo jiné reprezentanty Františka Lindušku a Ivetu Fairaislovou. V této sezoně byl také trenérem žákovského výběru.

Nejlepší akcí roku se stejně jako v minulém roce stal závod CITY TRIATHLON Karlovy Vary, který byl letos podruhé součástí kalendáře Světového poháru.

V anketě Hvězda Facebooku zvítězil František Kubínek, který na pódiu přebral také symbolický šek na částku 88 000 Kč od Nadačního fondu ČTA, jehož prostřednictvím triatlonová komunita přispěla loňskému mistru republiky na nákladnou rehabilitaci po vážné únorové autonehodě.

Slavnostní večer se uskutečnil ve vysočanském Clarion Congress Hotelu a skvěle jím provázel moderátor České televize Tomáš Budka. Ten kromě oceněných pozval na pódium také kapelu Inaction.