Lyžař Lukáš Bauer vyzve v Prachaticích světové šampiony Xterry

7.08.2014 -
Z Prachactic vede cesta až na Havaj. Nevěříte? Na vrcholný podnik světové kvalifikace Xterra terénního triatlonu se už potřetí těší malebná brána brána Šumavy. Nejlepší borci, nejen profíci, ale i všichni ze všech věkových kategorií si tady mohou vyjet místo na říjnovém startu mistrovství světa Xterra na čarokrásném ostrově Maui. Bude mezi nimi i lyžař Lukáš Bauer!

Základní informace: plave se 1,5 km v rašelinovém Křišťanovickém rybníku – tedy závod se promění v lázně, na kole čeká 36 km v náročném terénu a běží se 10 km, opět v drsných profilech. Cíl je na náměstí s kulisami nádherných renesančních domů.

„Vyladili jsme tratě. Pro bike si sami připravujeme další části single trailů. Proto se bude závod časově delší, hodně technické pasáže mají až cross-country nádech. Projedou jen ti nejlepší, ale ostatní je mohou sejít, nebude to nebezpečné,“ říká Michal Piloušek mladší, ředitel závodu. Však mu všechny pasáže loni pochválila i Kateřina Nash, která odsud pochází. Navíc na náměstí teď bude při průjezdech připraven úsek z palet, aby měli diváci zpestření a užili si závodníky.

Start je ve 12 hodin (v 11.30 vyrazí příchozí na kratší tratě Easy Xterra) a představí se komplet světová elita. Poprvé v Česku se objeví už dvojnásobný mistr světa Xterra, bývalý biker ze světového poháru Ruben Ruzafa ze Španělska. Spolu s ním nejlepší Američan Josiah Middaugh, už tradiční účastník, loni bronzový muž z Maui, Ben Allen z Austrálie, nový objev Brendan Currie z Nového Zélandu anebo také Rus Pavel Andrejev. Úřadující světový šampion v zimním triatlonu se přes léto připravuje ve Vimperku a Xterru si dá jako zpestření. Jak je proženou nejlepší Češi Jan Kubíček a Jiří Klíma?

Všestranný vytrvalec a zkušený biker Lukáš Bauer už v Xteře v rámci letní přípravy několikrát závodil na domácí trati v české Tour v Ostrově. Teď poprvé vyráží na světovou kvalifikaci, kterou už dříve na Hluboké ochutnali lyžaři Martin Koukal, Martin Jakš nebo Dušan Kožíšek, loni v Ostrově i Stanislav Řezáč.


„Xterru jezdí švagrová (Erbenová je sestrou jeho ženy Kateřiny, pozn. red.), takže ji sleduju. Hodí se mi to do plánu, rád přijedu. Ale letos vůbec neplavu, na kole jezdím taky míň než dříve. Aspoň budu mít motivaci dojíždět po plavání. Zátěže se nebojím, ale ta dlouhá trať pro mě bude asi o život.“ A jestli by se rád vydal i na Havaj? „Nápadů, co si vyzkoušet, až jednou pověsím běžky na hřebík, mám dost a Xterra mezi ně patří. Teď ale zatím ne. Připravuju se individuálně mimo reprezentační družstvo na mistrovství světa ve Falunu a dávám tomu všechno,“ uvedl na webu active.sport.cz.

To další bývalá lyžařka-olympionička se už řadí mezi triatlonistky, vždyť se pyšní titulem mistryně světa! Helena Erbenová jde tady za obhajobou vítězství. Proti bude určitě její věčná soupeřka Renata Bucher ze Švýcarska, která vyhrála červnový Evropský pohár T-Natura na Lipně. A jistě i droboučká Carine Wasle z Rakouska, ta už dokázala v Česku také zvítězit. Loni třetí Němka Kathrin Müller, desátá z Havaje, Američanka Suzie Snyder, anebo lepšící se Maďarka Brigitte Póor touží také po stupních vítězů. Stejně jako třeba další domácí triatlonistka Lenka Cibulková.

Prachatice doporučujeme jako cíl víkendového výletu pro celou rodinu. Pořadatelé totiž tentokrát přesunuli dětské závody už na páteční odpoledne (prezentace začíná v 16 hodin). „Chceme se jim věnovat stejně poctivě jako dospělým. Děti pojedou okolo náměstí, budou mít k dispozici stejné depo jako o den později světové hvězdy, dostanou hodnotné ceny,“ dodává Piloušek.

Více informací najdete na www.xterra.cz

Pozvánku na sobotní výlet najdete zde: http://vimeo.com/99316089
Hodnocení:
Přečteno 886x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
24.4.19Zážitek jménem swimrun letos prvně na Moravě!
23.4.193 triatlony ve 3 dnech - Nanosilver Epic3Challenge odstartuje letos podruhé
18.4.19Jsem rád, že jsem republikový titul získal na domácí trati, říká Martin Semerád
16.4.19Radka Kahlefeldt třetí v Melbourne. Petr Michovský druhý na Floridě
13.4.19AQUATLONOVÉ TITULY ZÍSKALI SEMERÁD A SVOBODOVÁ
10.4.19Závod v Salou ukázal opravdové rezervy, říká Petr Soukup
9.4.19Nabitý víkend : Aquatlon, Xterra, Swimrun, Ironman
5.4.19První české sloty na Havaj. XTERRA se u nás opět rozjíždí na plný plyn.
2.4.19Už se nemůžu dočkat prvních závodů, říká Tomáš Řenč
31.3.19Plavecké tréninky pro inspiraci - 3 varianty