Závody děláme dle nejlepšího svědomí a srdcem, říká Tomáš Langhammer

2.09.2013 -
O víkendu se krušnomanskou xterrou uzavřel příběh letošního seriálu krušnohorských atlonových dýchánků pod taktovkou Tomáše Langhammera. Podle jeho slov by pořádný závod měl být náročný, poctivý a spravedlivý. Mnohokrát dal najevo, že od těchto slov opravdu nemá daleko k činům. Přečtěte si autentickou reportáž z pera Krušnomana I.

Krušnoman opět nezklamal. Tak nějak začínal článek před půl rokem, kdy dlouhý duatlon otevíral Czechman Tour 2013. A dle ohlasů závodníků - opět nezklamal při závěrečném závodě Xterra Czech Tour.

Večer po závodě mi přišla SMS od Honzy Šimla, kde napsal: „Kdo na Klíny nepřijel, udělal chybu. A kdo tam byl, nelitoval. Pro mě to byla paráda. Po dnešku miluju běhat Big Air".

Pro nezasvěcené - Big Air je největší jump skok v České republice, kteří závodníci překonávali v běžecké části z té prudší strany.

Myslím, že psát vše ostatní už nemá asi cenu. Honza to shrnul v několika větách a fotogalerie od pana Čermáka z CTS to báječně doplňuje.

Možná jen drobný postřeh, který bych si dovolil napsat v několika větách.

Naše sportovní dýchánky z pera mé osoby vždy budí respect, obavu a dle toho možná i vypadá startovní či výsledková listina – dobře mi tak. Děláme závody pro vás závodníky dle nejlepšího svědomí a srdcem, které buší pro celý triatlon jako odvětví bez rozdílu zda je to duatlon či xterra. Podle mě, Krušnomana I., by měl být závod „atlon“ náročný, poctivý, spravedlivý a všechny disciplíny by měly být vyváženy stejně. Tolik na vysvětlenou, proč moje osoba připravuje a bude připravovat běh, který bude vždy těžký svým profilem. Cyklistika je cyklistikou, nikoliv přechodem mezi plaváním a během. Osobně vyhledávám náročné těžké závody, kde se ukáže, jak na tom jsem jak se silami fyzickými, tak psychickými. Zajímavé je i to, že za našimi humny (v Krušných horách je to opravdu za humny) jsou náročné závody, kde nikdo náročný běh nenazývá během brutálním a cyklistika, která například na 90km překonává 2x skoro 20% není nazývána smrtelnou.

Jeden sportovní příběh: Necelých 10 km před cílem cyklistické části měl defekt Marcel Ludwig. Závod nezabalil, pokračoval dále stylem chůze, běh. V depu si obul maratonky a dal se na 8mi km běžeckou část. Závod dokončil a dostalo se mu obrovských ovací v cílovém prostoru.

Děkuji všem závodníkům, kteří na Klíny dorazili, kteří přijmuli výzvu s názvem Krušnoman XTERRA 2013. Poděkování patří i pořadatelům, kteří co se počtu, vyhráli nad závodníky. Velký RESPECT putuje do Sportareálu Kíny, kdy mé přání je předem splněno, a to ještě před tím než bylo vysloveno. Poděkování směřuje i mé rodině, manželce a synům, protože život se mnou není jednoduchý a týden před závodem se jim ztrácím před očima a domov beru jako noclehárnu.

Vítězem se stal každý, kdo dokončil. Máte můj obdiv.

Komentář Honzy Šimla:

Čau Tome,

Tys mě tou citací mojí sms úplně dojal!

Cítím z tvého článku zklamání, že lidi nepřijeli v očekávaném množství, že „závodníci“ či prostě multisportovci nenašli chuť

prožít krásný sportovní den třeba i s rodinou v horském prostředí tak přátelského střediska..

A cítím to stejně jako ty. Je taková divná doba, že většina lidí chce (a často i dostane) všechno hned,skoro zadarmo, bez vlastního úsilí, bez překonávání překážek, bez toho aby před cílem „ušli kus cesty“ a něco prožili.

Po závodě jsem zašel na masáž (díky ),byl jsem tam mezi prvními, vedle na masážním stole ležel Jirka Klíma, vítěz hlavního závodu. On je velmi otevřený a hovorný, v jednom kuse mluvil na paní masérku. V podstatě byl plný dojmů,nabitý energií (i když vyčerpaný). Byl u vás poprvé a přijel z Přerova nějakých 400km. I kdyby už nikdy na Klíny na závod nepřijel, tak jsem si jistý, že má pozitivní zážitek na celý život ( teda kromě toho, že ho pronásledoval rotvailer, který pak ukončil závod pro Pavla Jindru ). 

A o těch pozitivních zážitcích to je, za ně vašemu týmu děkuju a věřím, že pod tu mojí zmíněnou sms zprávu by se podepsalo 90% účastníků.

Krušnoman forever!!! 

Hodnocení:
Přečteno 702x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
21.3.18Staré pověsti triatlonové - SLAVKOV 1983
20.3.18Souhrn víkendových závodů v sérii Ironman 70.3
19.3.18Prahu čeká opět triatlonový svátek. Kapacita závodů je 1500 účastníků a přihlášek přibývá
19.3.18Triatlonová reprezentace zahájila sezonu na EP v Las Palmas. Češi vezou tři umístění v první dvacítce
15.3.18Užívala jsem si rychlou trasu v krásné krajině, říká Helena Kotopulu po IM New Zealand
13.3.18Světová triatlonová scéna se rozjíždí
13.3.18Staré pověsti triatlonové -Železný muž I Jičín 1982, cyklistika
7.3.18Měl jsem těžké nohy a prakticky jsem neběžel, říká Honza Jakubíček po IM Nový Zéland
6.3.18Staré pověsti triatlonové: Železný muž I. stupně v Jičíně 1982, maratón
4.3.18První závod aquatlonového poharu ovladli Volar a Hrušková