Závody děláme dle nejlepšího svědomí a srdcem, říká Tomáš Langhammer

2.09.2013 -
O víkendu se krušnomanskou xterrou uzavřel příběh letošního seriálu krušnohorských atlonových dýchánků pod taktovkou Tomáše Langhammera. Podle jeho slov by pořádný závod měl být náročný, poctivý a spravedlivý. Mnohokrát dal najevo, že od těchto slov opravdu nemá daleko k činům. Přečtěte si autentickou reportáž z pera Krušnomana I.

Krušnoman opět nezklamal. Tak nějak začínal článek před půl rokem, kdy dlouhý duatlon otevíral Czechman Tour 2013. A dle ohlasů závodníků - opět nezklamal při závěrečném závodě Xterra Czech Tour.

Večer po závodě mi přišla SMS od Honzy Šimla, kde napsal: „Kdo na Klíny nepřijel, udělal chybu. A kdo tam byl, nelitoval. Pro mě to byla paráda. Po dnešku miluju běhat Big Air".

Pro nezasvěcené - Big Air je největší jump skok v České republice, kteří závodníci překonávali v běžecké části z té prudší strany.

Myslím, že psát vše ostatní už nemá asi cenu. Honza to shrnul v několika větách a fotogalerie od pana Čermáka z CTS to báječně doplňuje.

Možná jen drobný postřeh, který bych si dovolil napsat v několika větách.

Naše sportovní dýchánky z pera mé osoby vždy budí respect, obavu a dle toho možná i vypadá startovní či výsledková listina – dobře mi tak. Děláme závody pro vás závodníky dle nejlepšího svědomí a srdcem, které buší pro celý triatlon jako odvětví bez rozdílu zda je to duatlon či xterra. Podle mě, Krušnomana I., by měl být závod „atlon“ náročný, poctivý, spravedlivý a všechny disciplíny by měly být vyváženy stejně. Tolik na vysvětlenou, proč moje osoba připravuje a bude připravovat běh, který bude vždy těžký svým profilem. Cyklistika je cyklistikou, nikoliv přechodem mezi plaváním a během. Osobně vyhledávám náročné těžké závody, kde se ukáže, jak na tom jsem jak se silami fyzickými, tak psychickými. Zajímavé je i to, že za našimi humny (v Krušných horách je to opravdu za humny) jsou náročné závody, kde nikdo náročný běh nenazývá během brutálním a cyklistika, která například na 90km překonává 2x skoro 20% není nazývána smrtelnou.

Jeden sportovní příběh: Necelých 10 km před cílem cyklistické části měl defekt Marcel Ludwig. Závod nezabalil, pokračoval dále stylem chůze, běh. V depu si obul maratonky a dal se na 8mi km běžeckou část. Závod dokončil a dostalo se mu obrovských ovací v cílovém prostoru.

Děkuji všem závodníkům, kteří na Klíny dorazili, kteří přijmuli výzvu s názvem Krušnoman XTERRA 2013. Poděkování patří i pořadatelům, kteří co se počtu, vyhráli nad závodníky. Velký RESPECT putuje do Sportareálu Kíny, kdy mé přání je předem splněno, a to ještě před tím než bylo vysloveno. Poděkování směřuje i mé rodině, manželce a synům, protože život se mnou není jednoduchý a týden před závodem se jim ztrácím před očima a domov beru jako noclehárnu.

Vítězem se stal každý, kdo dokončil. Máte můj obdiv.

Komentář Honzy Šimla:

Čau Tome,

Tys mě tou citací mojí sms úplně dojal!

Cítím z tvého článku zklamání, že lidi nepřijeli v očekávaném množství, že „závodníci“ či prostě multisportovci nenašli chuť

prožít krásný sportovní den třeba i s rodinou v horském prostředí tak přátelského střediska..

A cítím to stejně jako ty. Je taková divná doba, že většina lidí chce (a často i dostane) všechno hned,skoro zadarmo, bez vlastního úsilí, bez překonávání překážek, bez toho aby před cílem „ušli kus cesty“ a něco prožili.

Po závodě jsem zašel na masáž (díky ),byl jsem tam mezi prvními, vedle na masážním stole ležel Jirka Klíma, vítěz hlavního závodu. On je velmi otevřený a hovorný, v jednom kuse mluvil na paní masérku. V podstatě byl plný dojmů,nabitý energií (i když vyčerpaný). Byl u vás poprvé a přijel z Přerova nějakých 400km. I kdyby už nikdy na Klíny na závod nepřijel, tak jsem si jistý, že má pozitivní zážitek na celý život ( teda kromě toho, že ho pronásledoval rotvailer, který pak ukončil závod pro Pavla Jindru ). 

A o těch pozitivních zážitcích to je, za ně vašemu týmu děkuju a věřím, že pod tu mojí zmíněnou sms zprávu by se podepsalo 90% účastníků.

Krušnoman forever!!! 

Hodnocení:
Přečteno 704x
RUBRIKY ČLÁNKŮ
AKTUÁLNÍ ČLÁNKY
14.12.18Lenka Kovářová rezignovala na funkci předsedkyně rady ČTA
11.12.18Nový světový rekord má hodnotu 3:29:04!
6.12.18WTS 2018: souhrn
4.12.18Nevidím smysl ve sbírání "prázdných kilometrů," říká Jan Volár
29.11.18Vážím si každé možnosti postavit se na start, říká Tomáš Bednář
28.11.18Z koníčku se stal životní styl, říká Martin Procházka
27.11.18Kahlefeldt-Vodičková opět vítězí!
22.11.18Ani pády na kole a průtrž mračen nepřekazily Simoně stříbro na IM Malaysia
21.11.18"Máme velký prostor, kde se zlepšit" říká Lukáš Vrobel šeftrenér reprezentace
20.11.18Víkendu vládly české ženy!