Petr Vabroušek vyhrál závod Triathlon North Africa

8.01.2019 -
Početná výprava českých triatlonistů dominovala v závodě na saharské poušti. O vítězství se přetahovali David Jílek a Petr Vabroušek.

Začátkem ledna si většina českých triatlonistů plánuje svoji nadcházející sezonu a naplno se věnuje zimní přípravě. Petr Vabroušek, David Jílek a mnoho dalších českých borců si vybralo v rámci zpestření zimní přípravy závod na severu Afriky. Na Sahaře se závodilo ve třech variantách triatlonu. Full distance, Half Distance  a Sprint Distance.

V nejdelší variantě, kde se vzdálenosti blížily celému Ironmanu si nejlépe s tratí poradil Petr Vabroušek, který se až maratonem za 3:01 odpoutal od druhého Davida Jílka. Na třetím místě závod dokončil Tomáš Racek. V této variantě závodu startovalo celkem 5 triatlonistů a 1 triatlonistka. Jediná statečná žena, která dokončila závod byla Alena Vrátná.

V závodě s poloviční vzdáleností se nejlépe dařilo Honzovi Kubečkovi, druhý dokončil Zdeněk Ohárek a třetí doběhl do cíle Dušan Horák. Na této distanci závodilo celkem 9 mužů.

Nejkratší variantu, která se vzdálenostmi nejvíce podobala olympijskému triatlonu starotvalo 36 závodníků. Z vítězství se radoval Tomy Deghame, druhý byl Oussam H. Berrouane a třetí dokončil Hichem M. Benaini.

Uvidíme jestli si závod na Sahaře získá svoji popularitu a zda se v příštím ročnících postaví na start větší množství triatlonistů.