Souhrn z inSPORTline triathlon Cupu Hranice 2014

9.06.2014 -

Shrnutí z pera pořadatele inSPORTline Triathlon Cup Hranice 2014 (duatlon), který se konal minulý víkend.

Pojďme si shrnout, co nám přinesl minulý týden pořádaný závod v Hranicích.

Kvůli špatnému počasí a studené vodě zapříčiněné dešti z předchozího týdne, se bohužel nestihla ohřát voda nad splavem řeky Bečvy (závodníci mají možná z tohoto úseku největší strach, ovšem po první zkušenosti ji mít opravdu nemusí). Voda nad splavem je v klidném stavu bez proudu. Přijďte si to vyzkoušet, nebo se zeptejte těch, co tam byli  Na studenou vodu velmi dobře, rychle a díky dobrým podmínkám pro tento závod reagovali pořadatelé, kteří místo triatlonu zvolili duatlon.  Závodilo se tedy na tratích 3km běhu, 20km cyklistiky a 6km běhu. Start závodu proběhl na levé straně řeky Bečvy nad splavem ve 13:00. Mezi startujícími byli jména jako Petr VABROUŠEK, Jaroslav HÝZL, Aleš VELIČKA, Martin NAVAŘÍK, Ladislav GOČALTOVSKÝ, Petr DOHNAL a další, což byla velmi příjemná konkurence pro závodníky profesionály, poloprofesionály, ale i neskutečný zážitek pro nadšence, příznivce, nebo hobbíky mít možnost zazávodit si s ,,Vabruchem".

K samotnému závodu. První disciplína 3km běhu (dva okruhy), po první běžecké části byli na předních příčkách v první skupině Martin NAVAŘÍK, Aleš VELIČKA, následovaní druhou tříčlennou skupinou v čele s Markem RYŠKOU a ztrátou 12s. Tak se vyjíždělo i na cyklistickou část. Těsně před vracečkou v Rakově se na vedoucího Aleše VELIČKU dotáhl i Petr VABROUŠEK s Petrem DOHNALEM, který zajel i nejrychlejší čas na 20km okruhu Hranice Teplice n./B., Valšovice, Paršovice, Rakov a zpět.
Ve druhé běžecké části  se osamostatnili Petr Vabroušek a Aleš VELIČKA se ztrátou cca 15s, kdy první dva závodníci neměli  konkurenci a dalším závodníkům se neustále vzdalovali. To na dalších pozicích se bojovalo. Velmi se povedl i druhý běh Martinovi NAVAŘÍKOVI, který měl po kole přes minutu ztrátu. V čase 1:10:50 si doběhl v inSPORTline Triathlon Cupu Hranice 2014 pro 1.místo Petr VABROUŠEK. Se ztrátou 23s doběhl na 2. místě Aleš VELIČKA (10:11:13) a na 3. místě skončil Martin NAVAŘÍK s časem 1:12:49

1. Žena Alena LOSERTOVÁ doběhla v čase 1:27:24 2. žena Markéta FIEDOROVÁ 1:41:54 a na 3. místě skončila Mirka DIVIŠOVÁ 1:48:59. Poslední závodníci byla Anna Románková (1.místo v kategorii ženy 50+) a David Románek, pro které to byl první triatlon, který zvládl v čase 2:04:10, což je určitě i motivace pro další závodníky či hobbíky, kteří by si chtěli vyzkoušet svůj první triatlon. Mirka DIVIŠOVÁ vzkázala dalším závodníkům: ,,Když jsem to zvládla já, tak to zvládne každej. Příští rok přijedu zase a doufám, že ukecám kamarádky, které pojedou se mnou.“ Rozhovor a své pocity poskytl i náš nejlepší reprezentant v dlouhém triatlonu Petr VABROUŠEK: „Závod je to opravdu velmi pěkný  a na divácky atraktivním místě, kde má možnost každý sledovat celé plavání a i běh z 80%. Díky čemuž je fanoušek vtažen spolu se závodníky do atmosféry závodu. Cyklistická část je kopcovitá, ovšem tu bych se nebál trošku protáhnout.“ Organizátorům vzkázal, že i když se perou s malou účastí, termín by určitě neměnil jelikož, konkurence v podobě dalších závodů bude vždycky a říká: ,,vydržte, úspěch v podobě počtu závodníků se určitě dostaví, máte na to.“

Následovala bohatá tombola od sponzorů (INSPORTLINE, MLŠ, ECOBETON, T-MOBILE, WELLART, TRAWEKO), za kterou děkujeme.

Díky také Vám všem závodníkům za vaši účast a těšíme se na Vás na již 6. ročníku inSPORTline Triathlon Cup Hranice 2015, který s největší pravděpodobností proběhne 23. 5. nebo 30. 5. 2015